What a feeling it has been to see Ippolito cross the line in first at the KZ World Championships in Wackersdorf this weekend!

Another great achievement for IAME !

📲

29/08/2023

IAME SERIES GREECE 2023
9 - 10 / 9 / 23 Τρίτος και τελευταίος αγώνας του 2023 για την πρόκριση στον Τελικό του IIF 23.
Πιστα Καρτ KARTMANIA στα Βραχνεικα της Πατρας

28/07/2023

Μετα από έγκριση από την ΟΜΑΕ ο τελευταίος αγώνας της σειράς για το 2023 θα γίνεI στις 9 - 10 / 9 / 23 στην ΠΑΤΡΑ στην πιστα KARTMANIA στα Βραχναιικα

28/07/2023

Μετα από έγκριση από την ΟΜΑΕ ο τελευταίος αγώνας της σειράς για το 2023 θα γίνεI στις 9 - 10 / 9/ 23 στην ΠΑΤΡΑ στην πιστα KARTMANIA στα Βραχναιικα

Alex Iliopoulos 1st🏆🥇
Ο μικρός μας οδηγός κατάφερε μέσα από έναν αρκετά δύσκολο και απαιτητικό 1ο αγώνα IAME SERIES GREECE λόγο των δύσκολων συνθηκών να κερδίσει την κατηγορία του MINI B αλλά και να τερματίσει στην 4η θέση γενικής!!!
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!!

01/01/2023

Χρόνια πολλά σε όλους!!!

24/12/2022

Καλά Χριστούγεννα με υγεία σε όλους!!!

05/12/2022

Εκτός από μία θέση στο βάθρο της κατηγορίας, ο Έκτορας Τσέντας ( #24, Velios Motorsports, FA-IAME) επιβλήθηκε και στην MINI B! Δεύτερος ήταν ο Κωνσταντίνος Κουντούρης ( #70, Praga Zahos Karting, Praga-TM) και τρίτος ο Σωτήρης Μανάβης ( #22, GSR Team, Tony Kart-TM).

05/12/2022

Νικητής του Ημιτελικού στην Κλάση MINI B ήταν ο Έκτορας Τσέντας ( #24, Velios Motorsports, FA-IAME). Δεύτερος ήταν ο Αλέξανδρος Ηλιόπουλος ( #98, Ηλιόπουλος Γιώργος, FA-IAME) και τρίτος ο Σωτήρης Μανάβης ( #22, GSR Team, Tony Kart-TM).

05/12/2022

Πρώτη θέση στον Προκριματικό Α και την Κλάση MINI B για τον Αλέξανδρο Ηλιόπουλο ( #98, Ηλιόπουλος Γιώργος, FA-IAME). Πίσω του πλασαρίστηκαν οι Σωτήρης Μανάβης ( #22, GSR Team, Tony Kart-TM) και Οδυσσέας Νάτσης ( #88, Chatzis Racing Team, RedSpeed).