Rendszerezés, önismeret, női időbeosztás Andival - Vivacce
Női egyensúly, egyszerű, könnyen fenntartható rendszerek kívül, belül anyukáknak.
Négy alap elrendezési mód a konyhánkban
Ha érdekelnek az előnyök és a hátrányok rendszerezési és időhatékonysági szempontból, kövess be, nyomj egy likeot, szivecskét! 🥰
Alakítsunk ki funkcionális, hatékony és esztétikus tereket!
́s
Régen a törzsi népknek esőtáncot kellett járni, ha esőt akartak... A modern embernek csak annyi dolga van, hogy:
- ablakot mos,
- autót mos
- kirándulást, eseményt szervez
- esetleg felmegy a tetőre cserepet rendezni...
"Woalla", eső rendel!
Legtöbbször egy is elég, de néha mind a négy összejön. :))
A kép meg azt mutatja, amikor a kivétel erősíti a szabályt. Mert azért esőtlen események is előfordulnak néha. :))
A bagolynak pszichológust keresek. Vagy nekem :))
(Éjszakai gondolatmenet, elfolytott gyilkos szándék árnyékában megírva.)
Beköltözött hozzánk egy bagoly. A beépítet tetőtér tető részére. Egész kis pofás.. Ő az, a képen.
Gyanítom, hogy a szellemszörnyek eredetsztoriját is valami hasonlóan barátságos ábrázat ihlette. Pedig a hangját még nem is hallottátok...
Férjemnek tetszik... Ami, már úgy önmagában is, erős kétségeket vet fel bennem önnön gyönyörűségemet illetően. De nem ez a lényeg.
A bagoly zajos!!
Későn jár haza, végigtrappol, mint egy kisebb regiment, a szoba mennyezete mellett, majd hosszas sikítozásba kezd. Nem értem, ha valaki egyedül hazamegy, mit kell annyit magyarázni... Kinek mondja? Mit nyikoroghat egy bagoly éjjel kettőkor, amikor hazavergődik?
Nem tudom eldönteni, hogy mérges vagy bánatos... De valami terápia biztos kéne neki. Bármi legyen is az ok s a mondandó. Emberi fül számára siketítő, ijesztő sikolynak hangzik. Ami ad egy plusz spookie érzést a szellempofi mellé.
Na meg a népi hiedelmek se annyira tündérmesések. De csak a magyaroknál... Mér' vagyunk mi ilyen pesszimisták?
A román ismerősök közül mindenki meghatottan elmorzsol egy könnycseppet, hogy minket ez a megtiszteltetés ért, hogy ez a drága, kecses vad, ide, hozzánk méltóztatta beköltöztetni a hátsóját. Hát... de jó nekünk! :))
Kommentbe teszek egy videót.. az első bagoly a mienk fajtája.. és ezt a nyivítást tudja cifrázni is.
Gondolom a vacsora minőségétől függően maskepp rí, vagy lehet nevet.. ooo talán horkol. Lehet horkol...
Na de én most, mit csináljak? Itt írogatok éjjel kettőkor. Ez meg itt sikítozik a tetőben és a férjem az ő pártját fogja, meg amúgyis, az a tető olyan magas, oda nem tudunk csak úgy felmenni eltessékelni, a falat nem csapkodhatom, pedig gumikalapáccsal mennék neki, amolyan, jó, vendéglátósan. De a kicsi alszik. Pont a bagoly nyivvogás mellé még a bababőgés kéne.. szóval ezt leírtam és megpróbálom valahogy elérni, hogy a saját horkolásom visszariassza a bagoly szomszédot .
Hátha magától elmegy...
Anyukám kis, szívből gondozott gazdaságában szeretettel várja azokat, akik szeretnének zöldség és virág palántát beszerezni, szombatonként pedig a piacon is találkozhattok vele (Nagyvárad, Nagypiac).
Nagyon sokféle, szebbnél-szebb palántája van, és jó tanácsot, ajándékot is mindig ad a vásárlóknak.
Hívjátok a részletekért: 0770126526, Julika, Nagyvárad.
În ferma mică, îngrijită cu dragoste, a mamei mele, ea îi întâmpină cu căldură pe cei care doresc să cumpere răsaduri de legume și flori și o puteți întâlni și ún zile de sâmbăta la piață (Oradea, Piata Mare).
Are o mare varietate de răsaduri, puternice si frumoase și oferă întotdeauna sfaturi bune și cate o atentie mica pentru clienți.
O gasiti la nr. tel.: 0770126526, Julika, Oradea.
Konyha tipp!
Fedél nélkül maradt ételtárolóból alkoss kütyü és mütyűr tároló dobozt.
A fedél nélküli ételtárolók, amik amúgy még jó állapotban vannak, lényegében használhatatlanok a konyhában.
Arról már többször meséltem, hogy az ételes dobozok közötti káoszt elég sűrűn meg kell fésülgetni nálam. Nem értem, hogyan, de rendre kerültek elő olyan darabok, amiknek nem volt tetejük... mint a zokni párja, ami eltűnik.
Ezeket egy ideig, külön gyűjtögettem, aztán kiraktam őket a nyárikonyhába, de akkor meg előkerültek a fedelek (megmagyarázhatatlan!), aztán már nem keresgéltem a hidegben, hogy ki-hova, szóval azokat is kiraktam. :))
És lettek egyforma méretű és fedelű dobozok.
Nagyon sok esetben alkalmazom azt az elvet, hogy nem kell mindent rendeltetésszerűen használni, ha tárolásról van szó...
Lehet a fűszertárolóként árult dobozból harisnyás vagy zoknis doboz, lehet a régi frigó doboza ruhatároló, lehet a ceruzás emeletes, rekeszes tárolóból virágmag szortírozó. :))
Lényegében minden lehet és nem értem, hogy nem jutott eszembe annó, hogy ezeket a dobozokat is bevessem a rendszerezésbe.
Ezután biztosan kapnak új életet a házban.
Fogadjunk, hogy ti már alkalmaztátok ezt a tippet, csak én maradtam le, mint a cipész a cipőjével. :))
MI A HELYZET NÁLATOK A DOBOZKÁKKAL? VANNAK EGYÁLTALÁN?
Hogyan teheted könnyebbé a házimunkát?
Négy tipp, hogy ne legyen akkora kín az otthonunk relatív káoszmentesen tartása.
1️⃣ A REND ÉS A TISZTASÁG KÉT KÜLÖN TÉMA.
Ha naponta pár percben, rendszeresen odafigyelsz a rend fenntartására: ne legyen tele a padló, az ágy, a szekrény polca (felületek) mindenféle tárggyal, akkor a takarítás sokkal könnyebb és gördülékenyebb. Nem kell állandóan felmosni, ahhoz, hogy kellemes, "rendes" kinézete legyen az otthonunknak.
2️⃣ Élvezet
Nem kell szenvedni a házimunkától. Néha kifejezetten jól esik. Ha például mérgesek vagyunk, segít lenyugodni, terápiás hatással bír :)). A viccet félretéve, gondolkozzunk el azon, hogyan lehetne ez murisabb. Zene hallgatás közben, táncolva? Vagy podcastet hallgatva? Vagy a gyerekekkel versenyezve? Időmérővel, hogy utána leülhessünk sütizni, pihenni jutalmul? Mi az, ami neked örömet okoz és össze tudod vonni a "kötelezőkkel"?
3️⃣ Egyszerűsítés
Tudatosságot vinni a banális, automatikusan végzett házimunkába. Nem kell valamit úgy csinálnom, mint más, mert megszoktuk, hogy az a sorja. Légy jelen a pillanatban és fókuszálj arra, hogy miképpen lehetne ezt egyszerűbben megoldani? Lehet, csak át kell helyezni a késeket, vagy a fűszereket és örömtelibb lesz a főzés. Lehet csak kell egy külön tisztítószer a kisfürdőbe, hogy kéznél legyen és könnyítse a folyamatot. Csökkentsük a "surlódást", amikor csak lehet.
4️⃣ Önismeret
Ki gondolná, hogy az uncsi házimunkában segít az önismeret. Ó pedig, de! Folyamat vagy projekt orientált vagy? Introvertált vagy extravertált? Jobb vagy bal agyféltekés dominanciával gondolkodol? Mikro-, makro-, vizuális- vagy épp nem vizuális rendszerező vagy? Milyen a kronotípusod? Pár alapinfó magadról és máris fény gyúl az alagút végén.
HA szeretnél több infót tudni a rendszerezős önismeretről, írj és elmondom, hogyan dolgozhatunk együtt.
A rendszerezés nem kellemetlen muszáj dolog lesz, hanem önismereti kaland és az öngondoskodásunk kifejezési módja.
A kép csak illusztráció :))
Kérlek, hogy pakold el a játékokat!
Szoktátok ezt mondani a kicsiknek? Mit szólnak hozzá?
Az én nagyfiam, az este, szorgosan szót fogadott, amíg én összeszedtem a nagyobb játékokat, ő bevállalta a memóriajáték kártyákat, amiket szanaszét szórt, mert a buldózerrel pakolgatta őket. Szinte rendeltetészerűen használta :)).
Láttam, hogy szedi össze, mondtam, hogy szuper ügyesen csináltad, mehetünk mesét olvasni.
Elalszik, jövök a nappaliba és ez a látvány fogad a kanapén.
Annyira cuki volt.
Egyből tudtam, hogy a fiú utat épített a kártyákból 🤣 , végig a kanapé teljes hosszában.
Szóval erről eszembe jutott néhány tipp, ami nálunk bevált, amikor a gyereket be akartam vonni a pakolásba:
1. Pontosan tisztáztuk, minek hol a helye, és hogy tesszük el. Nekem egyértelmű, neki teljesen érdektelen muszáj dolog, amit igyekszik megúszni, ahogy lehet.
2. Bevontam a spontán mesélésbe (Somodi Julia, keressetek rá!) az új játékos polcot, aki irrrrtó szomorú, ha a játékok nincsenek rajta, a játékok meg sírnak egész éjjel. Ez meglepően növelte a pakolási kedvet! Az emeleten még nem vezettem be a dolgot, de a játéksarokban, a polcot több estén át elemeztük, mi hol van, kié, melyik dobozban mi van, az milyen színű. Jó részletesen. És tudja!
3. A gyerekeknek általában vizuális, makrorendszerező stílusuk van.
Szóval ildomos nagy kategóriákat kialakítani (pl. a kicsifúnak két nagy doboza van lent: egy járműves és egy minden másos, fent egy neki, egy a kislánynak). Plusz a szép játékok (mint a memória kártyás) egy polcon.
És törődjünk bele, hogy nekik attól még rend van, hogy minden elő van véve. Ha nem látja, elfelejti, megleli megörül neki, mint egy régi ismerősnek. Pont az fog kelleni, biztos ismeritek ezt a jelenséget. :))
4. Ne legyünk olyan szigorúak, se velük, se magunkkal! Néha a kis rumlink szép emlékké alakul és mosolyt csal az arcunkra. Mint nekem az este a kanapés autópálya.
Meséljetek, nálatok mi vált be?
🥰🥰
Mikor érzitek azt, hogy:
"Nahát, hogy elröpült az idő..."?
Különleges, női találkozó, sokunk kedvenc témáival.
Szeretettel várunk és nagyon készülünk, hogy test, lélek, szellem számára felüdülés legyen. Ha van barátnőd Váradon, akit érdekel, kérlek oszd meg vele. 🙂 Ezen a linken van a leírás: https://fb.me/e/3dxKNkjaW .
Ez egy régebbi interjú velem 🤓
Ma is ugyanúgy látom a cikk fő gondolatait, a rendszerezés kulcs momentumai:
Önismeret
Szeméyre szabott megoldások
Szívbéli célok
Elengedés (a tökéletességé, a bevett mintáké is, nem csak a tárgyaké)
Rendszerben gondolkodás
Ehhez még az évek alatt hozzáadódott néhány kulcs gondolat:
Női idő
Női egyensúly
Saját módszerek: a falazás és az elsöprő rendszerezés
Életkönnyítés
Időteremtés
Spirituális, holisztikus megközelítés
Kreatív és intuitív rendteremtés kívül-belül
A cikk románul van, de azt hiszem lehet google translatet nyomni az oldalon és akkor olyan nyelven lesz, amilyenen szeretéd.
Március 10.-ig early bird kedvezménnyel lehet jelentkezni a Női RendSZERtartó délutánra, amit Adrienne Ormossal és Melinda Ballaval szervezünk és sok-sok érdekesség mellett, ezekről a fenti micsodákról is szót ejtünk - gyakorlatokkal tűzdelve!
Jelentkezési oldal és infók: https://fb.me/e/3dxKNkjaW
Olvass bele a cikkbe és jelentkezz be hozzánk, persze csak ha vonzó ez számodra!
Puszik
❤
https://flowinteriors.blogspot.com/2022/07/interviu-inedit-cu-una-dintre-putinele.html
Interviu inedit cu una dintre puținele organizatoare cu adevărat profesioniste din România: Andrea Ingrid Sârbu Lőrincz “ În timp ce îți reevaluezi lucrurile și îți organizezi casa, pui bazele unei transformări uriașe. ” M.K. Ce este ordinea? Cum facem ordine...
Egyensúlyozás helyett Női RendSZERtartás...
Mennyire merjük felvállalni, hogy milyenek is vagyunk? Megmutatni a valóságot?
A sok "nincs időm" mögött, hányszor rejtőzik valójában az, hogy nem bírok lelassítani és szembenézni magammal, hogy nekem mi az igaz, hogy nekem mi a rendem, akár...
A fizikai rendünk, a környezetünk tárgyai, a tereink, a rendnek az egyik oldala. Mondhatjuk, hogy de ez csak a felszín, pedig nem.
Ahogy jár a kezed, ahogy helyére kerülnek a dolgok, úgy alakul a lelked is, a gondolatok tisztulnak, s helyükbe újak jöhetnek. Ugyanannyira fontos a kinti és a benti rendünk. De nem abban a tökéletes, kifelé mutogatásban, ahogy megszoktuk a szuper pinterest képeket... Szerintem is gyönyörűek, de a való életben maximum inspirációnak lehetnek jók.
Ha ez az alapelvárásod magadtól, akkor folyamatosan elégedetlenül és megbújó kis haraggal fordulsz majd a rendhez. Mert valami elérhetetlen, külső dolognak érzed. Nem a sajátodnak.
Lehet, hogy a te rended, másnak rendetlen, és ha ezt önazonosan megéled, akkor nem érzel kényszert, hogy szabadkozz vagy, hogy támadj. Mert tudod, hogy te ki vagy, neked mi működik, és mitől vagy örömmel telibb.
A rended belőled indul. Amennyire belül rend van , annyira lesz kívül is. És ezzel nagyon fájdalmas szembenézni.
De ha egy kicsit is elkapod az ízét... Akkor fordul a kocka. Megérted, hogy ez egy folyamat. Nem projekt. Mindig alakul, mindig alakulsz.
A képen rendetlenséget láttok.
Pedig valójában ez egy másfél órás workshop mellékterméke, amíg anya tanult, addig a kicsi vígan játszott mellette.
Mind a ketten gazdagabbak lettek és együtt is voltak. Mind a ketten jól érezték magukat és töltődtek.
Ha ragaszkodnék az elvárásokhoz, nem mennék workshopokra, mert ugye foglalkozzak azzal, amivel "kell"... ami mindenki szerint más...
Ha ragaszkodnék a görcsös rendhez, nem hagynám, hogy a gyerek tizedjére is kiszedje és körberágja a német társalkodó szótárat.
De én hagyom. Magamnak is és neki is, mert különben üressé válik a kinti, meg a benti rendem is. Úgy meg nem szeretek élni. Próbáltam a végleteket, és nem jó úgy.
Most épp nem egyensúlyozok, hanem tanulom megélni a női rendSZERtartást.
Negyedik éve dolgozok mindenféle rendszerezési, időbeosztós, önismereti módszerekkel, rengeteg még a tanulnivalóm, de már összeállt egy olyan rendszer, amit szeretnék megosztani, megbeszélni. Csak egy pár emberrel, akik velem tartanak azon az eseményen, amit szerevezünk.
Március 17., Nagyvárad.
Gyere el te is!
❤
https://fb.me/e/dxHCzpLjU
Amikor egyszerre egyensúlyozod a "work life balance-t", meg a gyereket a térdeden. ❤️❤️
Reggel kilencre lett egy autó homokunk, letudtunk két mesét, bekergettük a süket kutyát az utcáról, aztán lett egy félig kész Happy Home bemutató oldal, miközben peppás puzzlet rakosgattunk. Ami persze nekem nem ment olyan jól, de a kicsifiú segített. ☺️😌
És tízkor a kisasszony is úgy döntött, hogy csatlakozik hozzánk. 🤣 Egyesek nagy luxusban élnek, mit mondjak...
Azóta 🫨😵💫 pörgünk mind.
Tiszta zen vagyok ma, ketten ordítottak egyszerre, és spriccelt belőlük a bánat könnyzuhataga többször is, érthetetlen okokból, én meg csak amolyan anyamedvésen megölelgettem őket, hogy jól van buksik... Meg is vagyok lepődve.. ❤️👀
1. A negyedik cselekvő típus a lázadó
Mottója
“Azt teszem, amit akarok, a saját utamat követem. Ha úgy érzem, hogy elvárnak tőlem valamit, azonnal elmegy a kedvem tőle, akkor is, ha amúgy magamtól is megcsináltam volna.”
Háttérinfó
A négy cselekvő típus Gretchen Rubin leírása alapján, azt mutatja be, hogy az emberek, hogyan reagálnak az elvárásokra.
Kétféle elvárással szembesülhetünk:
💚 Külső elvárások: határidő, közlekedési szabályok, etc.
💚 Belső elvárások: megtartani egy fogadalmat vagy bevezetni egy új szokást.
A cselekvő típusunkat az adja, hogy mi motivál arra, hogy cselekedjünk és mi arra, hogy ne.
És ugye ez a rendszerezésben sem elhanyagolandó!
Kérdések
MENNYIRE JELLEMZŐ EZ RÁD? MILYEN HELYZETEKBEN?
SZERINTED EZ A TÍPUS MELYIK ELVÁRÁSHOZ TARTOZIK: KÜLSŐ VAGY BELSŐ?
A harmadik cselekvő típus a megfontolt
Mottója
“Azt teszem, amit a józan eszem szerint helyesnek tartok. Ha nem látom értelmét, nem bajlódok vele.”
Háttérinfó
A négy cselekvő típus Gretchen Rubin leírása alapján, azt mutatja be, hogy az emberek, hogyan reagálnak az elvárásokra.
Kétféle elvárással szembesülhetünk:
💚 Külső elvárások: határidő, közlekedési szabályok, etc.
💚 Belső elvárások: megtartani egy fogadalmat vagy bevezetni egy új szokást.
A cselekvő típusunkat az adja, hogy mi motivál arra, hogy cselekedjünk és mi arra, hogy ne.
És ugye ez a rendszerezésben sem elhanyagolandó!
Kérdések
MENNYIRE JELLEMZŐ EZ RÁD? MILYEN HELYZETEKBEN?
SZERINTED EZ A TÍPUS MELYIK ELVÁRÁSHOZ TARTOZIK: KÜLSŐ VAGY BELSŐ?
A második cselekvő típus a kitartó
Mottója
“Fontos, hogy megfeleljek másoknak és magamnak is.”
Háttérinfó
A négy cselekvő típus Gretchen Rubin leírása alapján, azt mutatja be, hogy az emberek, hogyan reagálnak az elvárásokra.
Kétféle elvárással szembesülhetünk:
💚 Külső elvárások: határidő, közlekedési szabályok, etc.
💚 Belső elvárások: megtartani egy fogadalmat vagy bevezetni egy új szokást. A cselekvő típusunkat az adja, hogy mi motivál arra, hogy cselekedjünk és mi arra, hogy ne.
És ugye ez a rendszerezésben sem elhanyagolandó!
KÉRDÉSEK
Mennyire jellemző ez rád? Milyen helyzetekben?
Szerinted ez a típus melyik elváráshoz tartozik: külső és-vagy belső?
Az első Cselekvő típus a kötelességtudó
Mottója
“Megteszem, amit meg kell tenni. Másokat nem hagyhatok cserben. De magamat igen.”
Háttérinfó
A négy cselekvő típus Gretchen Rubin leírása alapján, azt mutatja be, hogy az emberek, hogyan reagálnak az elvárásokra.
Kétféle elvárással szembesülhetünk:
💚 Külső elvárások: határidő, közlekedési szabályok, etc.
💚 Belső elvárások: megtartani egy fogadalmat vagy bevezetni egy új szokást.
A cselekvő típusunkat az adja, hogy mi motivál arra, hogy cselekedjünk és mi arra, hogy ne.
És ugye ez a rendszerezésben sem elhanyagolandó!
Kérdések
MENNYIRE JELLEMZŐ EZ RÁD? MILYEN HELYZETEKBEN?
SZERINTED EZ A TÍPUS MELYIK ELVÁRÁSHOZ TARTOZIK: KÜLSŐ VAGY BELSŐ?
"Az embernek tudnia kell, hogy mikor kell változtatni valamin, mikor érdemes harcolni valamiért, és mikor kell feladni valamit."
July McQueen
Bálint gazda néhány jó tanácsa január végére
✅ Az ásót, kapát reszeljük élesre! Nemsoká munkába állhatnak.
Hát… én most ezzel még várok, azt hiszem.
✅ Ha felcsírázott a burgonya, le kell tisztítani, mert kiszívja a gumóból a tápanyagot, meg a nedvességet, és az íze is rossz lesz.
Hamar fogy, kevés esélye van rá, hogy becsírázzon, de biztos, ami biztos, ezt lecsekkolom.
✅ Etessétek, tápláljátok az énekes madarakat, amelyek a havas, fagyos kertben nem találnak eleséget és máris igen le vannak gyengülve. A cinkék legjobban a napraforgót, a kölest, a cirokmagot és a kiakasztott faggyút, szalonnát kedvelik. A feketerigók legszívesebben az almát, a főtt sárgarépát és a burgonyát fogyasztják.
Na ez tetszik a legjobban! Kilógatjuk Verussal a szalonnánkat 😀
TI MIVEL TÖLTITEK JANUÁR UTOLSÓ NAPJÁT?
Mára egy idézetet hozok.
“Amikor a dolgok elromlanak, hozd egyenesbe őket. Amikor rendetlenség van, rakj rendet. Mielőtt a nap végén befejezed a munkát, tedd rendbe az íróasztalod. Azoknak, akiknek szokásukká válik, hogy így tegyenek, a fejük is tisztább lesz.”
Shunmyo Masuno
Tény, ami tény, nekem nem mindig megy ez pont így… de azt tapasztaltam, hogy amikor sikerült, a fejem tényleg tisztább lett.
Ti jártatok már így? Mondjuk valamilyen feladat elvégzése előtt, óriási végy támadt bennetek, hogy rendet rakjatok, mert zavart a rumli?
És itt nem feltétlenül arra gondolok, amikor el akarunk kerülni valami fontos de kellemetlen feladatot és inkább fogkefével sikáljuk a csempét helyette! :))
Hanem, amikor tényleg érezni, hogy egy kis pakolás segít…
MIÉRT IS KÉRDEZTEM RÁ A ZUHANYZÁSRA?
Lényegében bármit kérdezhettem volna: olyan tevékenységet, amiben szerepet játszik a motiváció.
1. A felsőbb réteget vizsgálva, lehet egy olyan feltételezésünk (és ez nem szabály, inkább beszélgetés indító), hogy ha este szeretünk tisztálkodni, azt lehet inkább magunk miatt tesszük (ne érezzük, hogy büdik vagyunk), ha reggel, akkor inkább mások miatt (mások ne érezzék, hogy büdik vagyunk). (Tuuudom, itt senki nem büdi, ez csak egy eszmefuttatás volt, jó?) :))
Mielőtt nekem ugrottok, ne tegyétek!
2. Mert ugye van a mélyebb réteg, amikor figyeljük magunkat és rájövünk a belső működésekre, amikor szertartás egy cselekvés és magunkért is, meg másokért is tesszük, vagy magáért a cselekvés öröméért.
ÉS itt akkor már mindegy az időpont, maradunk mi magunkkal…
De túl filozofikus lettem.
VISSZA A RENDSZEREZŐS ÖNISMERETHEZ
Van egy kedvelt könyvem, A négy cselekvő típus Gretchen Rubin leírása alapján, mely azt mutatja be, hogy az emberek, hogyan reagálnak az elvárásokra.
Kétféle elvárással szembesülhetünk:
💚 Külső elvárások: határidő, közlekedési szabályok, (nem büdinek lenni mások mellett).
💚 Belső elvárások: megtartani egy fogadalmat vagy bevezetni egy új szokást, (ne legyünk büdik).
A cselekvő típusunkat az adja, hogy mi motivál arra, hogy cselekedjünk és mi arra, hogy ne.
Ha érdekesen hangzik, jövőhéten hozok egy-egy mottót a négy cselekvő típusról.
ÉS naaagyon kíváncsi vagyok, ki melyikben ismer magára.
Mi a véleményetek erről a "cselekvésre ösztönzős" szempontról?
I am attending a spiritual organizer workshop and one of the topics is decluttering the bathroom.
Our approach with the trainer is the same in many ways. One of the thoughts is that the bathroom is a place for cleansing and letting go of superfluous things.
And there is a detail about showering, which is directly intertwined with what we are investigating as one aspect of the organizing self-awareness.
This is: the motivation. Why do we do certain things? For whom ? Is it starting from within ? Or we do it for someone else?
The question is:
What do you think is more logical: taking a shower in the morning or in the evening?
🌞 or 🌝 ?
And what does this have to do with organizing? Ha! Lots of it!
IF there is interest, as soon as the health situation here allows, I will come with an exciting little insight about why this is useful for organization.
Haalth to all!
Részt veszek egy spirituális rendszerező workshopon és az egyik téma a fürdőszoba lomtalanítása.
Sokmindenben egyezik a szemléletünk az oktatóval. Az egyik gondolat az, hogy a füdőszoba a megtisztulásnak, a fölös dolgok elengedésének a helye.
És a zuhanyzással kapcsolatban van egy részlet, aminél egyből összefonódott az amit mond, azzal, amit a rendszerező önismeret egyik szempontja szerint vizsgálunk.
Ez a motiváció. Mi miatt teszünk meg bizonyos dolgokat? Kiért? Belülről fakad? Vagy kifelé akarunk megfelelni valakinek?
A kérdés felétek
Mit gondolsz, mi a logikusabb: reggel vagy este zuhanyozni?
🌞 vagy 🌝?
S ugyan mi köze ennek a rendszerezéshez? Há! Sok!
HA van érdeklődés, amint az egészségügyi helyzet itt nálunk engedi, jövök egy izgi kis bepillantással arról, hogy miért is hasznos ez a rendszerezés szempontjából.
Egészséget mindenkinek bajtársmamik!
Vírusunk van!
Már majdnem megúsztuk a januárt, de neeeeem, dehogy lehet olyat.
A nagyfiú full beteg, a férjem kezdi, a kicsi... meg fogja úszni (bizakodjunk), engem meg ugye majd messze kerül, mert nekem dolgom van itt közben. Khm.
Az első lázas napunk azért elég jól telt, pihentünk, játszottunk, zenéltünk, táncoltunk, főzőcskéztünk. Alig kiabáltam. 🙈
HA nem lenne a láz, meg az orrdugulás, egész idilli lenne...
A házat egy kicsit szétkaptuk, de majd összerakjuk, csak legyünk egészségesek megint! ÉS megmentettünk három kókadt cherry paradicsomot a teljes összefonnyadástól... 💪🍅
Ti hogy vagytok? 💚
Saját trükköm a menütervezésben
Van közöttetek, aki olyan kis rebellis a rutinok irányába?
Az a "senki ne mondja meg nekem mikor, mit csináljak, de még én se" érzés.
Elég patt helyzet…
Na, én így vagyok a főzéssel.
Próbáltam mindenféle oldalról a menütervet és szuperül megterveztem, de aztán az élet annyira kacifántos lett, hogy nem nagyon jött össze.
Az egyik legfájóbb tapasztalat, amikor már elég jól belejöttem ebbe a menüs művészkedésbe, és bevásároltam egy csomó friss alapanyagot, zöldséget, halat, hogy na most aztán über ügyes leszek. Éjjelre a kicsifiú belázasodott, fulladt, egy hetet ültünk a kórházban. Két nap után már szedettem ki a férjemmel a guszta, friss ropogós spenótleveleket, meg a többi cuccot, hogy vigye anyához, anyósomhoz, ne romoljon ránk. Ez egyedi eset, tudom, de nekem akkora törés volt, ilyen bizalmi kérdés, hogy konkrét fix, szigorú menüt többet nem terveztem. Alkalmazkodok.
Viszont, a hasznát azt megéreztem addigra, szóval valami csak kellett, ami működik.
És kitaláltam egy ilyen makacsság elleni trükköt magamnál: betervezem a fő alapanyagokat és improvizálok menet közben. Így tudom, hogy veszek 2-3 fajta zöldséget, és vannak alapdolgok, amik nem fogyhatnak ki (pl. joghurt, tejföl, répa, hagyma, száraz alapanyagok). Így aztán tudok variálni, de nem is pocsékolunk.
Pl. veszünk egy fej karfiolt, és tudom, hogy a hét első felében lesz valami karfiolos, mellévarázsolok még valamit abból, ami van otthon és bumm. Terveztem is, meg nem is.
Meghackeltem a saját rendszeremet :))
Van benne számodra logika, vagy nagyon reménytelen eset vagyok?
:))
🍽️ Menütervezés alapok: Gyors útmutató elfoglalt családoknak! 📅
A mozgalmas időbeosztás miatt kihívást jelent a mindennapi főzőcskézés?
Próbáljunk ki együtt valamit!
Mi is az a menütervezés, és hogyan segít rendet vinni a káoszba?
Íme egy gyors útmutató a kezdéshez:
🗓️ 1. lépés: Döntsük el, mikor ülünk le megtervezni a családi menüt
Lehet hetente egy nap, vagy három-négy naponta is nekiülhetsz, ahogy nektek működik. Érdemes kísérletezni ezzel, és nem egyből feladni.
👩 🍳 2. lépés: Mi az, ami már van
Nézd meg a kamrát, a hűtőt és a fagyasztót. Könnyítünk a dolgunkon, ha abból inspirálódunk, ami már úgyis van és hozzávásárolunk esetleg egyéb alapanyagokat.
📝 3. lépés: Tervezz tápanyagokban gazdag ételeket
Gondolkodj kiegyensúlyozott kínálatban! Fehérjék, szénhidrátok, zsíradékok, zöldségek, gyümölcsök, szép arányban, hogy mindenhez hozzájusson a szervezetünk, amire csak szüksége van.
🛒 4. lépés: Mit kell venni
A tervezett étkezéseid alapján írd le a szükséges hozzávalókat. Ragaszkodj a listához, hogy elkerüld az impulzív vásárlást. És ne menj éhesen vásárolni!
🏡 5. lépés: Készülj előre
Legyen egy előkészítő napod: zöldségeket szeletelni, húsokat kiolvasztani vagy pácolni. Én van, hogy a hagymát is beaprítom és egy dobozkában a hűtőbe teszem, ha tudom, hogy másnap kevés időm lesz főzni. A hatékonyság a kulcs!
🗂️ 6. lépés: Hogyan lehet változatos?
Legyen érdekes! Forgasd a kedvenc receptjeidet és kísérletezz újakkal. Nálam az vált be, hogy heti egy új recepttel próbálkozok. Ez általában valamilyen improvizáció, de ha nincs sikerem vele, akkor következő héten inkább keresek valami rendes receptet. :))
👨 👩 👧 👦 7. lépés: Család bevonása
Mindenkinek van beleszólása, hogy mi kerül az asztalra, és az nem lehet opció, hogy mindegy, vagy, amit akarsz... Mivel lehetne izgalmassá tenni számukra is?
🍽️ 8. lépés: Élvezd a folyamatot
A menütervezés folyamat, nem cél. Érdemes megismerni, hogy folyamat vagy projekt orientáltan állunk a munkához. Konkrétan a menütervezéshez. A projekt orientáltak itt előnyben vannak.
Van, akinek a másnapra tervezés jön be csak, van, akinek egy egész hét, olyat is láttam már, aki egy hónapra tervezte meg a menüt.
Nekem az például elképzelhetetlen. Menü témában rebellis vagyok.
Akármennyire projekt orientált vagyok más területeken, annyira nem megy a menütervezésben. De behoztam egy újítást, ami segít tervezni és nem túlköltekezni, ugyanakkor kellően rugalmas, hogy kiélhessem a kreativitásomat.
Holnap elárulom azt is!
Te hogy állsz a menütervezéssel? Próbáltad már?
Oszd meg saját tippjeidet és trükkjeidet, és inspiráljuk egymást a konyhai serénykedésre! 🌟 Rám, nagyon rámfér! :))
🍅🥦🍗
Rendszerezős önismeret - heti összegzés
A Női RendSZERtartás csoportban nagy sikere volt a heti témánknak, sok hasznos infót hoztam a rendszerezős önsimeretről és bízom benne, hogy az aktív, sőt a nem annyira aktív tagok is tudnak valamit kezdeni a gyakorlatban mindazzal, amit tanultak.
HA SEMMI MÁS NEM MARAD MEG, CSAK EZ: MAGADRA FIGYELJ, NEKED MI MŰKÖDIK, TE HOGYAN MŰKÖDSZ, AKKOR MÁR MEGÉRTE EZ A PÁR PERC, AMIT EZEKRE A POSZTOKRA FORDÍTOTTUNK.
Rövid áttekintés, miről is olvashattunk:
Egyelőre tíz, nemsoká már 12 szempont alapján tudom elemezni a rendszerezős énünket.
Ebből a héten említettük a következőket:
1 projekt vagy folyamat orientált
2 mikro vagy makro rendszerező
3 jobb vagy bal egyfélteke
bónusz: 80-20 szabály a rendszerezésben.
Melyik szólít meg akár úgy is, ha nem olvastál róluk?
Rendszerezős önismeret - gyakorlat
Egy gyakorlat elvégzésére hívlak, ami az önmegfigyelő “izmunkat erősíti”.
Tudatosabban, picit figyeljünk oda egy olyan banális dologra, amit amúgy nem méltatunk szóra-figyelemre sem, pedig olyan sokat elárul rólunk és annyira sokat segítene, hogy megkönnyítsük a dolgunkat.
Van valami az életünkben, ami folyton kísér, mindig ott van nekünk, ez pedig: a mosott ruha halom... :))
Ismerős neked is?
Hajtogatod, nem hajtogatod, meddig hajtogatod, elpakolod?
Ez is érdekes lehet, de még csak a felszínt kapirgáljuk.
Amikor alkalmad adódik, vedd elő a halom mosott ruhát, rakd magad elé és miközben hajtogatod (ha nem hajtogatsz, akkor miközben válogatod, szortírozod), figyeld, mi után nyúlsz, mi a sorrended?
1 Előbb a nagy darabokat, aztán a kicsiket, vagy előbb a kicsiket, aztán a nagyokat veszed ki a csomóból?
2 Ahogy jön sorban, mindegy, fogyjon, vagy a végére hagyod a zoknikat, fehérneműket?
3 Összevissza emelsz ki darabokat, vagy bizonyos irányt követve haladsz?
A következő három napban mutatom, milyen csalafinta módon derülhet ki ebből a “semmiségből” rengeteg infó a gondolkodásmódodról, a működéseidről. De azt már csak a Női RendSZERtartás csoportban. Ha nem vagy ott, gyere!
Egyelőre, csak írd be a számot, ami rád leginkább jellemző.
1, 2, 3?
Nyugi-bubi
Vicces neve van, de annál hasznosabb.
Ha csak ennyit megteszünk magunkért a mindennapi rohanásban, máris tettünk a mentális egészségünkért.
Mit is jelent?
Olyan idő, amikor csak magaddal vagy, magadra figyelsz, befelé figyelsz, lélegzel, létezel. Nem kifelé vagy, nem cselekszel, csak megállsz.
Nem tart sokáig... 5-10-15 perc, kinek mennyi fér bele.
Extrém esetben, csakis haladóknak, úgy is megléphető, ha nem is vagyunk egyedül, ha nincs is csend.
Szerintetek hogyan illeszthető ez be a mindennapokba?
Hogy élnétek meg ha lenne napi három nyugi-bubitok?
Click here to claim your Sponsored Listing.
Videos (show all)
Category
Contact the business
Telephone
Website
Address
Oradea
Oradea, 410021
recomand locații cu mâncare și cazare , (reclama & promovare)
Oradea
Diversitate de accesorii pt fetite cochete: accesorii pt par, sosetute, dresuri, pălării, berete,
Boulevard Dacia Nr 51
Oradea, 410346
Credem că poveștile de impact sunt reale, inspirationale, emotive și importante.