Dr.Oleksa

Dr.Oleksa

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Dr.Oleksa, Psychologist, .

10/08/2022

За допомогою дзеркальних нейронів ми автоматично відтворюємо те, що бачимо в інших людях, їхні дії, прояв емоцій чи відчуттів.
🧬
Це необхідний інструмент комунікації, нам не потрібно думати в якому стані людина, коли в неї на обличчі усмішка, широко відкриті очі і підняті догори руки. З великою долею ймовірності людина переживає радісні емоції та відчуття.
Фундаментальним відкриттям є те, що ми при взаємодії з людиною ми аналізуємо її невербальну поведінку і намагаємось передбачити яке ставлення вона очікує до себе і поводимо себе згідно цього. Це дуже важливе вміння людини будувати комунікацію з іншою особою.
🧬
Тобто, очікуючи що хтось буде з нами поводитись певним чином ми самі (!) провокуємо таку поведінку. Хорошу чи не дуже.
🧬
Безмовно багато залежить від вміння аналізувати та реконструювати стан інших людей. Так само як вміння транслювати власний стан в зовнішній світ. Бувають похибки. Але загалом це один із фундаментальних законів нашої поведінки і на нього потрібно зважати.
🧬
Інша важливо річ, що ставлення до нас інших людей залежить від нашого ставлення до себе. І це науково доведений факт.
Якщо ми себе цінуємо і поважаємо ми очікуємо відповідного ставлення і від інших. А інші в свою чергу це зчитують і несвідомо намагаються ставитись до нас так, як ми і очікуємо.
🧬
І якщо ми себе всяко знецінюємо, занижуємо самооцінку і ганьбимо, уявляємо, що інші нас не люблять і не поважають, то невербально тай вербально також себе відповідно і поводимо, а інші дають нам те, чого ми «просимо» і поводяться відповідно.
🧬
Щоб змінити ставлення до себе інших потрібно змінити ставлення до себе нас самих.
Насамперед прийняти, що ми не ідеальні, в нас може бути повно різних заморочок, є світлі і темні сторони. У всіх нас.
Прийняття себе цілком такими, як ми є - це перший крок до нас таких, якими ми хочемо себе бачити.
Парадоксальна теорія змін тому яскраве підтвердження😉

10/08/2022

🧬В The Proceedings of the National Academy of Sciences було опубліковано шокуючу роботу, що демонструє звязок між виснаженням та формуванням суджень. Учасниками стали вісім ізраїльських суддів, які приймають рішення про умовно-дострокове звільнення.
🧬
За замовчуванням приймаються рішення про відмову❗️❌
Рішення про звільнення виносяться лише у 35 % випадків🚫
Автори дослідження побудували графік частки схвалених заяв щодо часу попередньої перерви на їжу. Після кожного прийому їжі ця частка зростає до 65%.❗️
Після чого кількість схвалення заяв поступово знижується майже до нуля безпосередньо перед черговою перервою.
🧬
Оцінка даних не радує: стомлені та голодні судді схиляються до легшого рішення за умовчанням та відмовляють у умовно-достроковому звільненні.
🚫
Ймовірно, свою роль відіграє і втома, і голод🤌.
🧬
Всі завдання та ситуації, які виснажують самоконтроль пов'язані з конфліктами та необхідністю придушувати природні пориви❗️.
🧬
Серед них:
• Пригнічувати емоційну реакцію на зворушливий фільм✅.
• Вибирати те, що суперечить природним прагненням✅.
• Намагатися справити враження інших✅.
• Добре реагувати на погану поведінку партнера✅.

❗️Перелік ознак виснаження досить різноманітний:

• Порушення дієти✅.
• Надмірні витрати на спонтанні покупки✅.
• Агресивна реакція на провокацію✅.
• Погані результати під час виконання когнітивних завдань та прийняття логічних рішень✅.

Website