News Ntn
Вітаю! Запрошую вподобати цю сторінку. Мені здається, вона буде вам цікавою.
Чому їсти смажене шкідливо
Кажуть, що смажене шкідливе для здоров'я. А ви замислювалися, чому? Давайте з'ясуємо, адже є декілька причин хвилюватися.
1. Жирність. Смажать традиційно на рослинній олії або тваринному жирі. Відповідно, смажене блюдо жирніше, наприклад, вареного. Процес смаження змінює якість їжі і в рази збільшує її калорійність, з'являється надлишок жиру в їжі. Що ми можемо робити? Найпростіше і радикальне - використовувати інші способи приготування їжі.
2. Обвуглювання. Смачна хрустка скоринка має дуже низьку поживну цінність. Чим глибше просмажена і товстіша скоринка, тим менше білка засвоїть ваш організм з такої їжі. Неприємно і шкідливо.
3. Канцерогени. Це речовини, які можуть утворюватися з жиру під час смаження та дійсно дуже отруйні. Як вони з'являються? У кожного жиру/олії своя "точка димлення". Це температура, під час якої олія в буквальному сенсі димить. Напевно ви бачили це на власні очі. Саме після точки димлення в жирі лавиноподібно утворюються канцерогени. Задиміла олія на сковороді? Виливайте її, тепер вона отруйна!
Точка димлення олії і тваринного жиру в кожного своя. У звичної для нас рафінованої соняшникової вона становить близько 230 градусів. А ось, наприклад, у популярної нині оливкової олії "екстра вірджин" - від 160 до 216 градусів. Тваринні жири димлять за 150-250 градусів.
Скоринка утворюється за температури близько 140-160 градусів Цельсія. Однак на плиті сковорода може розжаритися і до 300 градусів, тому будь-який жир можна перегріти. Чим темніший колір скоринки вашої їжі, тим більше шкідливих речовин (канцерогенів) у ній міститься.
Смаження буде простим процесом тільки у разі дотримання певних умов. А саме якщо у вас немає проблем зі здоров'ям, ви вживаєте помірно смажену їжу, ви готуєте на невеликій кількості олії і слідкуйте за температурою смаження. Тоді вам немає про що турбуватися. В іншому разі є всі шанси зробити страву не лише надмірно жирною, але і отруйною.
Під час нагрівання до високих температур жири і олії окислюються, вступають в реакцію з киснем та формують такі речовини як альдегіди та ліпідні пероксиди. Більша небезпека криється в утворюваних альдегідах. Вживання їх в їжу, або їх вдихання призводить до підвищеного ризику онкологічних захворювань, хвороб серця та деменції. Окрім цього смаження приводить до утворення в продуктах з високим вмістом крохмалю небезпечного канцерогену акриламіду. Його найбільший вміст виявляться в картоплі, крупах, пирогах, які готувалися за температури понад 120 градусів за Цельсієм.
Будьте здорові. Стежте за тим, що ви їсте!
Основні ознаки дефіциту вітаміну С
Дієтологиня та терапевтка Тіана Фіалкова розповіла, які симптоми викликає дефіцит вітаміну С і у кого він буває. Однак все ж таки пам'ятайте, що ці симптоми неспецифічні і можуть вказувати на інші наявні проблеми в організмі.
Перевірте себе, щоб сезон ГРВІ не застав вас зненацька:
Кровоточивість ясен.
Червоні крапки на шкірі (петехії).
Яскраво-червоні волосяні фолікули (перифолікулярний крововилив), особливо на ногах.
Синці, які легко виникають без особливих причин.
Суха, груба, шкіра, що лущиться.
"Гуся" шкіра на стегнах, сідницях, руках із червонуватим відтінком (фолікулярний кератоз).
Часта кровотеча із носа.
Рани, що повільно гояться, довготривалі плями постакне.
За хімічною структурою молекула вітаміну С дуже схожа на молекулу глюкози. І якщо ви вживаєте багато цукру, то засвоюватися організмом насамперед буде глюкоза. Тому у людей, які їдять багато солодкого, зазвичай є дефіцит вітаміну С.
Також дефіцит вітаміну С завжди мають курці.
Вітамін С у великій кількості міститься у надниркових залозах і витрачається на виробництво стресових гормонів. Ще він дуже важливий для вироблення імунних клітин лейкоцитів, для синтезу колагена, для стінок капілярів. Натуральний вітамін С – найпотужніший антиоксидант.
Але що стосується аптечного вітаміну С, то аскорбінова кислота – це синтетична форма, яка не є повноцінним вітаміном С. Найчастіше аптечний вітамін С роблять із сірчаної кислоти та кукурудзяного крохмалю. У природі аскорбінова кислота не існує сама собою, вона є лише частиною комплексу вітаміну С. І вилікувати ту ж цингу (крайній прояв дефіциту вітаміну С) аскорбіновою кислотою неможливо. Також аскорбінова кислота підвищує в організмі вільнорадикальне окислення, отже, може лише посилювати запальні стани організму.
Вітаю Вас! Слідкуйте за новинами про здоровий спосіб життя на нашій сторінці та розповідайте своїм друзям про Нас.