psychologist_vinn

psychologist_vinn

0939657527

16/02/2022

ЗАЇКАННЯ частина 2
про роботу психолога з батьками і чому це потрібно

Заїкання-то показник внутрішнього конфлікту➡️ я хочу сказати і в той самий час моє тіло, шляхом судорог різних частин мовного апарату, забороняє мені це сказати.

Якщо пам‘ятати про те, що дитина і її психологічний стан, то повне або часткове (залежно від віку) відображення того, що відбувається у сім‘ї, то і роботу варто починати із сім‘ї❗️Все, що там відбувається дитина переживає по-своєму і її психіка намагається з тим справитись по-своєму. Заїкання-один із способів. Чи ефективний? Це інше питання. Зате в конкретний момент відбувається нервова розрядка і на якийсь час напруга стає меншою, такою, з якою дитина може справитись.

В першу чергу дитина тісно пов‘язана з матір‘ю і не лише фізіологічно (до народження взагалі єдине ціле), а й емоційно. З народження і далі цей зв‘язок зменшується, бо психіка дитини проходить свої етапи і вчиться бути окремою особистістю. Але у перші роки життя дитина так само добре відчуває маму, її стан та настрій, як і мама дитину (а може навіть більше).

Дитина цього не усвідомлює, а просто відчуває і переживає разом з мамою. Причини для неї не зрозумілі, але відчуття абсолютно реальні. І чим менше мама вміє працювати зі своїми емоціями, тим більше напруження виникає у дитини.
З часом та напруга стає частиною емоційного життя дитини, таким собі фоном і починає впливати на її розвиток, мовленнєвий у тому числі.

Тому робота батьків, в першу чергу мами, над своїм емоційною сферою і вміння мами попіклуватись про себе є найкращим способом забезпечити дитині менш емоційно напружене дорослішання та життя в цілому.

#логопедвінниця #вінницяпсихолог #вінницькіматусі #важливознати #промовлення #заїкання

Photos from psychologist_vinn's post 23/09/2021

Я такий відповідальний блогер, що мені аж соромно і я дивуюся, що майже за пів року відсутності моїх постів, ще ніхто не порозбігався🙈

Вдячна всім, хто все ще чекав нових постів і тим, хто вже не надіявся, але все ж не видалявся😅❤️

Знаю, у мене ще в боргах продовження посту про заїкання☝🏻 обов‘язково буде, вже написаний в замітках і чекає своєї черги, одразу після цього😎

А цей пост хочу присвятити чудовій автобіаграфії цікавої і незаурядної людини. Прочитала я її ще влітку, що можна помітити по макам на фото😅 але і до цих пір час-від-часу згадуються уривки з книги, хочеться взяти, погортати її і нагати усі ті пригоди, що траплялися на життєву шляху Макконахі.

💥В цій історіі розкриваються найважливіші етапи у житті актора, як він їх проживав та як брав з кожної тако ситуації урок та ділився ним з нами.
💥Це про дорослішання та пошуки себе і свого місця в житті.
💥Інколи так цікаво хоча б одним оком заглянути за куліси чужого життя, особливо людини неординарної і побачити світ її очима. За це я і люблю автобіографії, вони трохи піднімають ту ширму, за якою ховається справжня історія перемог та програшів, падінь та взлетів, незалежно від того, чи ти голівудська кінозірка чи звичана перечна людина. Адже у кожному з нас всередині є свій неосяжний всесвіт💫

#зеленыйсвет #зеленыйсветкнига #макконахи #автобиография #популярнаяпсихология #книгипомотивації #надхнення

06/05/2021

ЗАЇКАННЯ
Із заїканням працює не лише логопед, а і психолог! Робота із заїканням має бути комплексна.

🔸В-першу чергу, це логопедична робота з формування правильного дихання, робота з голосоподачею, з темпом та ритмом мовлення.
🔸По-друге, це робота з психологічними аспектами. Адже заїкання, то певний симптом або ж наглядний прояв того, що відбувається в середині дитини.

‼️Заїкання- то спосіб тіла випустити, подолати, зменшити внутрішню напругу.

Якщо працюємо лише з мовними проявами, не враховуючи психологічного аспекту, то забераємо лише симптом🤷🏻‍♀️ Причина залишається і покажеться вже з якогось іншого боку. Не буде заїкання, то буде щось інше.

Як у природі загалом, так і у психіці людини ніщо не з‘являється з пустого місця і ніщо не зникає в нікуди. Поки не пропрацюєш причину і не звільнишся від потреби (якби це не звучало) заїкатися. Бо психіка так працює, що все і хороше і погане (на наш погляд) існує для чогось.

Наприклад, біль- показник порушення гомеостазу нашого організму. І якщо ми йому не вороги, то будемо вирішувати проблему, а не просто приймемо знеболювальні і забудемо.

Якщо говорити про роботу із дітьми, то психотерапевтичний етап проводиться з батьками. І ось тут часто-густо можна зустріти супротив у клієнтів. Заїкання у дитини, а працювати з батьками? Так!

Про це в наступному пості😉 А поки підримайте лайком або поділіться цим постом❤️ Давайте поширювати психологічну освіту серед молодих батьків, батьків з досвідом або тих, хто тільки готується до батьківства. ЦЕ ЗНАТИ ВАЖЛИВО!

#логопедвинница #психологвинница #заикание
#речевыенарушения #психологіядітей #психологіядитини #батьківство #вінницяпсихотерапевт #мовніпорушення
#мамочкивинницы

Timeline photos 18/10/2019

ГОТОВНІСТЬ ДО ШКОЛИ
складна система знань, умінь і навичок дитини, спрямована на вдалу адаптацію до навчання у школі.

Складається з:
- 📍фізіологічної готовності організму дитини до нових умов
- 📍інтелектуальної готовності, що включає різнобічний розвиток дитини, мовленнєвий розвиток та сукупність знань, умінь та навичок, потрібних для сприйняття нового досвіду під час навчання
- 📍мотиваційна готовність, що включає бажання навчатися, зумовлене внутрішньою потребою та цікавістю
- 📍емоційно-вольова готовність, що включає розвиток емоційного інтелекту та формування вольових зусиль при виборі «хочу» і «треба»
- 📍комунікативна готовність, що включає в себе вміння ладнати з однолітками та старшими, вміння встановлювати свої межі і поважати межі інших

❗️Важливо, готуючи дитину до 1-го класу, приділяти увагу всім аспектам та сторонам ГДШ❗️

Для запису на діагностику рівня сформованості ГДШ вашої дитини звертайтесь у дерект📬 або телефонуйте за номером☎️

#подготовкакшколе #підготовкадошколи #школьнаяготовность #готовностькшколе #готовністьдошколи #шкільнийпсихолог #школьныйпсихолог #детскийпсихолог #дитячийпсихолог #винницапсихолог #психологвинница

Timeline photos 13/10/2019

🔝Зберігайте підбірку книг по саморозвитку, в яких крім порад ви отримаєте виклик💥вашій буденності і змогу взяти участь у марафоні особистісного перевтілення.

📕Бретт Блюменталь «Рік, прожитий правильно. 52 кроки до здорового способу життя».
Книга поділена на 52 глави, в яких розкривається по одній корисній звичці. Читачу відводиться 1 тиждень для введення звички у повсякденне життя. В кінці кожної глави є завдання і поради як це зробити найкраще. Таким чином за 1 рік (52 тижні) є можливість виробити 52 корисні звички і змінити якість свого життя.

📗Бретт Блюменталь «Одна звичка в тиждень. Зміни себе за рік».
Книга сформована аналогічно попередній. Містить конкретні вказівки, підкріпленні дослідженнями, корисними графіками та вправами. Автор запрошує вас у захопливу пригоду тривалістю 52 тижні.

📘Ерік Бертран Ларссен «На межі. Тиждень без жалю до себе».
Для тих, кому річний марафон це забагато - тижневий марафон «Пекельний тиждень». Інтенсив тривалістю 7 днів із завданнями та інструкціями для тих, хто хоче трохи підбадьоритися, відчути смак життя, значення простих речей і дізнатись на що в дійсності здатен, а найголовніше - отримати імпульс до змін.

📙Хел Елрод «Магія ранку».
Книга для всіх, хто хоче змінити своє життя, почавши з малого - з першої години кожного дня. Як прокинувшись всього на годину раніше почати відчувати себе краще і встигати набагато більше?

📓Джеф Сандерс «Добрий ранок кожного дня. Як рано вставати і все встигати».
Книга допоможе вам прокидатись вранці із задоволенням, не ставлячи будильник на повтор. Прочитавши її, ви зрозумієте, що ранній підйом - найщедріший подарунок, який ви собі можете зробити. Це просте керівництво, яке допоможе відрізняти важливе від другорядного, більше встигати і в результаті досягати свої цілей.
#чтениекактерапия #библиотерапия #популярнаяпсихология #опсихологиипросто #книгиопсихологии

Timeline photos 11/10/2019

Комунікативна готовність до школи заключається у вмінні взаємодіяти з однолітками та дорослими.

Тепер ти такий не один, а тридцять один і вміння рахуватися з іншими є важливим аспектом входження у колектив. Співпраця з учителями є не менш важливою, повага та довіра в поєднанні.

Як потрібно розмовляти з учителем, як до нього звертатись, а як гратись з однокласниками, що робити, якщо твої речі взяли без дозволу? Всі ці питання про власні та чужі кордони. Як можна поводитись зі мною та як мені поводитись з іншими. Це невід‘ємно пов‘язано з самооцінкою дитини.

Завищена самооцінка буде спонукати до втручання в чужі кордони, а занижена буде дозволяти порушувати власні. Адекватна самооцінка дитини буде добрим підгрунттям для вдалої адаптації дитини до нового шкільного колективу.

Буде цікаво про самооцінку детальніше? Дайте про це знати своєю активністю😉.

#самооцінка #самооценка #готовністьдошколи #готовностькшколе #подготовкакшколе #підготовкадошколи #дошколярик #адаптаціядошколи #шкільнийпсихолог #школьныйпсихолог #детскийпсихолог #дитячийпсихолог

Timeline photos 09/10/2019

бережемо свою нервову систему😌.
#цитатадня #кредо #релакс #здоровыйпофигизм #винницапсихолог

Timeline photos 04/10/2019

Початок навчання у школі-це період, коли дитина змінює свою провідну діяльність з гри на навчання.

Якщо раніше дитину особливо не обмежували в часі для ігор, не встановлювали своїх правил та обов‘язків щодо ігор, то з приходом у школу все змінюється. Тут є свої правила, обмеження та обов‘язки, які мають виконувати діти та рахуватись з ними.

Тепер щоб відповісти на уроці потрібно підняти руку, а не говорити коли заманеться, щоб вийти з класу варто запитати про це вчителя. Також урок має свої чіткі часові межі, є перерви, походи у їдальню, переодягання на фізкультуру і ще багато всього, що регламентується нормами та правилами.

Раніше дитина могла через 10 хвилин гри перехотіти в неї грати і почати робити щось інше. Тепер дитині потрібно слухати вчителя, взаємодіяти з однокласниками, виконувати завдання не тільки за умови «хочу/не хочу», а виникає нова умова «потрібно».

На цьому етапі відбувається важливий перехід з мимовільних психічних процесів у довільні.

📍Увага. Важливо слухати та слідкувати за вчителем, навіть якщо тобі хочеться зараз спостерігати, що відбувається за вікном.

📍Уява. Уявляти на уроці корисніше те, що пояснює вчитель, а не забави, що тебе чекають удома.

📍Пам‘ять. Тепер доведеться добре постаратись, аби зберегти усю нову інформацію.

Ще один аспект емоційно-вольової сфери людини - це емоції. Аби ладнати з учителями та однокласниками і мати здорову самооцінку варто вчитись розуміти та контролювати свої емоції та емоції оточуючих.

Це вартує неабияких зусиль з боку дитини та батьків, але це того вартує. Деякі вчені вважають емоційний інтелект важливішим за рівень IQ та запорукою успішного майбутнього.

Що думаєте про емоційний інтелект? Чи варто приділяти йому увагу при вихованні дитини?

#психологвинница #детскийпсихолог #школьныйпсихолог #готовностькшколе #подготовкакшколе #впервыйкласс #дошколярик #дошколяриквінниця #емоційнийінтелект

Timeline photos 29/09/2019

Зберігайте собі серії добрих дитячих книг, які не залишать байдужими навіть дорослого.
⠀ 📕Алан Бредлі - Цикл про Флавію де Люс (10 книг)📕
Флавія-чарівна, весела, з гострим розумом, але самотня дівчинка, що цікавиться розслідуванням злочинів. Вона постійно потрапляє у вир подій і бере все в свої руки.
⠀ 📗Туве Янссон - Серія про Мумі-троллів📗
Про Мумі-маму, Мумі-тата та маленького Мумі-Тролля, який разом з друзями подорожує, розмірковує про суть всього сущого, пише книги і шукає скарби. Які б пригоди не очікували Мумі-тролля та його друзів, вони знають: якщо щось станеться, то мама і тато все владнають, головне вчасно повернутись додому!
⠀ 📘Елеонор Портер - Історії про Поліанну (2 книги)📘
Про дівчинку, яку батько навчив шукати навіть за найнесприятливіших обставин у житті тільки позитивне та хороше. Поліанна завдяки невичерпному оптимізму й життєрадісності змінює довкола себе і людей, і світ.
⠀ 📙Руне Белсвік - Історії про Простодурсена (2книги)📙
Про те, що змінивши кут зору, найпростіші речі наповнюються особливим сенсом і зачіпають серця. Головні герої повісті вміють радіти і заряджають радістю інших.
⠀ 📓Люсі-Мод Монтгомері - Цикл про Енн (8 книг)📓
Історія дівчинки Енн, яка бачить світ не так як інші, вона вбирає всю красу навколо, вона живе кожною миттю і цінує все, що дає їй новий день.

#библиотерапия #чтениекактерапия #детскиекниги #детскийпсихолог #психологвинница

Timeline photos 28/09/2019

Мотиваційна готовність до школи заключається у сформованості внутрішньої позиції школяра.

Внутрішня позиція школяра-це усвідомлення своєї нової соціальної ролі «Я - школяр».

📍Дитина чітко розуміє хто такий школяр, навіщо він ходить до школи, які його нові обов‘язки та права.

📍Дитина хоче до школи, цікавиться шкільним життям, мріє бути школярем, фантазує про це.

📍Дитина із задоволенням готується до школи - вчить літери, цифри, пробує читати, грає у школу і «передає» отриманні знання своїм «учням».

❗️Пам‘ятаймо, мотивація є зовнішня (мати багато друзів, подобається вчителька, носити гарний портфель, отримувати гарні оцінки) і внутрішня (знайомитись з чимось новим, дізнаватись щось цікаве, удосконалювати читання/письмо, вивчити математику, щоб стати програмістом).

Зовнішня швидше формується і зацікавлює дитину, але внутрішня стійкіша і саме на ній ґрунтується навчальна мотивація учня.

Якщо інформація була корисна, то натискайте «зберегти» і я розкажу як формувати мотивацію до навчання, якщо дитина не хоче до школи🤷🏻‍♀️.

#підготовкадошколи #подготовкакшколе #готовностькшколе #готовністьдошколи #школьныйпсихолог #детскийпсихолог #психологвинница

Timeline photos 28/09/2019

Інтелектуальна готовність до школи складається з взаємопов‘язаних компонентів розумового і мовленнєвого розвитку дитини і заключається в:
⠀ 📍Загальна інформованість (знання про себе, свою родину, місто, країну, природу, навколишній світ, певні соціальні явища)
⠀ 📍Достатній розвиток мовлення (звуковий аналіз слова, наявність певного словникового запасу, розвиток зв‘язного мовлення)
⠀ 📍Навички читання, письма, обчислення (елементарні)
⠀ 📍Достатній рівень розвитку пізнавальних процесів (сприймання, уява, увага, пам‘ять, мислення)
⠀ ❓Причини не готовності - обмеженість інтелектуальних вражень та інтересів.

Ставте лайк і я обов‘язково розпишу як формувати інтелектуальну готовність до школи власної дитини😉

Далі про мотиваційну ГДШ.. .

#подготовкакшколе #підготовкадошколи #першийклас📚 #дошколярик #детскийсад #старшаягруппа👫 #детскийпсихолог #психологвинница

Timeline photos 28/09/2019

Фізіологічна готовність до школи заключається у готовності основних систем організму дитини до нового для неї навантаження, пов‘язаного з новою провідною діяльністю - навчанням.
⠀ 📍Філіппінський тест для перевірки фізіологічної ГДШ:
попросіть дитину доторкнутись правою рукою до лівого вуха, тягнучись через голову.
Якщо дитина дотягується без проблем, це свідчить про сформовану фізіологічну ГДШ. Але не варто спішити. Попереду ще кілька важливих сторін ГДШ. Далі поговоримо про інтелектуальну складову.

Проводили перед першим класом Філіппінський тест зі своєю дитиною?
Поділіться досвідом в коментарях😉

#готовностькшколе #готовністьдошколи #детскийпсихолог #школьныйпсихолог #скоровшколу #психологвинница

Timeline photos 25/09/2019

Наповнюй свою «склянку», щоб наповнювати «склянки» інших☕️.

#цитатадня #психологвинница #ресурс #піклуйсяпросебе #наповнюйсебе #наповнюйінших #надихай

Timeline photos 22/09/2019

Якби кожна пора року мала свій темперамент? 🤔

Тоді літо було б однозначно холериком! ☀️Воно вибухове, інколи добряче гарячкує до +38😎, а часом розриває небо несамовитими літніми грозами⚡️а через хвилину як нічого не було, знову заграє до тебе своїми теплими промінчиками...типовий холерик😄

Тоді весна була б сангвініком! 🌷Весна завжди впевнена у тому, що далі буде краще-літо, канікули, моря і багато-багато сонця! Вона оптиміст! Вона вміє поплакати, коли тане сніг і вміє весело щебетати пташиним співом, вона з кожним днем стає все гарніше і гарніше та робить кращими усіх навколо🌷

Зима-це очевидний флегмат, який сам спить усі три місяці і усіх навколо присипляє❄️Їй добре на самоті, закутавшись у білу шубу повільно, але вірно гне свою лінію, не зважаючи на критику людей, холодно їм там чи ні😅

А осінь - меланхолік!🍂 Вона постійно плаче зливами, тому всі ховаються від неї під парасольками, купляють собі гумові чоботи-швидкоходи і біжать додому☔️Осінь-пора роздумів з чашкою какао під теплою ковдрою, час серіалів та вечорів, проведених з книгою📚час закохатись у неї і розлюбити її, лише для того, аби наступного року все повторилося знову.. .

А яка ви пора року? Поділіться в коментарі😉.

#психологвинница #темперамент #опсихологиипросто #психологическаяпроза #хвилинкапсихології #хвилинкапрози

Timeline photos 11/09/2019

не будемо занадто сейозні🙃

#цитатадня #психология #психологияотношений #психологвинница #максфрайцитата

Timeline photos 05/09/2019

ГОТОВНІСТЬ ДО ШКОЛИ

Почнемо з того, що готовність до школи (далі ГДШ) не заключається лише в умінні дитини читати, рахувати та писати☝🏻 Хоча це теж є вагомим фактором ГДШ все ж не ключовим🧐
Згадайте історії про те, як мавпочку навчили читати чи дельфіна рахувати🙄 Погодьтесь, що їх складно назвати готовими до школи😁
Тут таки на пам‘ять приходять новомодні техніки раннього навчання читання...просто для чого... Давайте разом спробуємо розібратись, що ж такого важливого пропускають батьки в гонитві за «а моя/мій уже в 3,5 читає».
Отже, основні структурні елементи ГДШ:
📍Фізіологічна готовність
📍Інтелектуальна готовність
📍Мотиваційна готовність
📍Емоційно-вольова готовність
📍Комунікативна готовність
У наступних частинах детальніше поговоримо про кожний компонент окремо.
Якщо бажаєте щось запитати чи доповнити, запрошую у коментарі😉

#готовностькшколе #детскийпсихолог #дитячийпсихолог #школа #діти #дети #готовністьдошколи #винница #психологвинница #школьныйпсихолог #шкільнийпсихолог