Anna Avramenko

Anna Avramenko

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Anna Avramenko, Doctor, .

11/08/2022

Після того як ми оцінили у пацієнта ризик раку молочної залози ( про це я писала пост тому), переходимо безпосередньо до того, який метод скринінгу обрати та як часто його проводити?
Дисклеймер попереднього посту (якщо ви лінюхи і не читали його) - більшість жінок відносять до середньої групи ризику раку молочної залози. Імовірність захворіти зростає після 40 років, хоча і рак молочної залози «молодшає».

Пропоную сьогодні поговорити про скринінгові програми для більшості жінок 🌸

🌺І так, ЧИМ проводимо обстеження?

Ми можемо проводити обстеження молочної залози за допомогою ультразвуку, рентгенівського дослідження (мамографія) та МРТ.

✔️Ультразвукове дослідження молочних залоз в якості скринінгу показане кожній жінці до 40 (45) років щорічно.
✔️Мамографія є найкращим скринінговим методом для жінок 40+ років.
✔️МРТ молочних залоз може доповнювати мамографію (УЗД) у випадку певних знахідок або ж найчастіше доповнює мамографію як скринінговий метод у жінок з груп високого ризику.

🌺КОМУ?
Доказова медицина європейських та американських асоціацій розбігається в своїх показах - європейці кажуть, що пора ходити на мамографію після 40 років кожні 1-2 роки, а американці - після 45 років 🤦🏼‍♀️ Кому вірити - вирішувати вам, проте як лікар я схиляюсь до початку мамографічного скринінгу після 40 років.

🌺До якого віку?
Багато досліджень показали ефективність продовження скринінгу після 75 років у випадку, якщо очікуваний термін життя пацієнтки буде ще +10 років. (Мене дуже збентежило як це реально прорахувати і ще й достовірно😂).

Ну що, задумались після цього посту, коли востаннє робили УЗД молочних залоз? І не забудьте запитати своїх матусь/сестер/бабусь😇

07/08/2022

В останній день тижня з підтримки грудного вигодовування я напишу короткий і інформативний пост, чому слід сказати ТАК грудному вигодовуванню і триматись за нього всіма можливими шляхами. P. S. Сподіваюсь, ці факти для вас були новими і ви про ці переваги ГВ ще не чули 🙏🏻
🌸 Жінки, які годували грудьми, мають зниження ризику розвитку раку молочної залози на 4.6% менше за кожні 12 місяців годування. Уявімо, що ви годували двоє дітей не менше ніж 12 місяць, то знизили ризик раку молочної залози на 9.2%. Здається суттєво, так? Особливо якщо ви входите в групу ризику (про це я писала і попередньому пості)

🌸Ті мами, котрі годують дітей, швидше втрачають зайві кг після пологів. Тобто, якщо ви притримуєтесь здорового харчування, то за рахунок значної енергозатратності процесу вироблення грудного молока, ви швидше прийдете в допологове норму.

🌸Грудне вигодування довше 24 місяців за все життя покращує здоров’я серцево-судинної системи.

🌸Грудне вигодовування зменшує ризики мами захворіти цукровим діабетом 2 типу протягом всього подальшого життя.

Ну як, достатньо аргументів, аби боротися за грудне вигодовування? ❤️

Photos from Anna Avramenko's post 02/08/2022

Чи знали ви, що рак молочної залози (РМЗ) - найчастіше діагностоване онкологічне захворювання та 2 причина смерті жінок в світі?
Але є і хороші новини - РМЗ гарно і легко виявляється та піддається ефективному лікуванню за умови дотримання правил скринінгових програм.
Вкрай важливо початково оцінити свої індивідуальні ризики разом з лікарем і вже потім переходити до скринінгової програми.

До уваги береться:
↘️ваша індивідуальна історія онкологічних захворювань. Якщо ви вже хворіли на рак молочної залози, рак яєчників, труб і очеревини - ви маєте високий ризик.

↘️історія різноманітних інших патологій з боку молочної залози. Фіброаденоми, атипові утворення, як знахідки в попередніх обстеженнях, можуть значно повпливати на рекомендації стосовно частоти подальших обстежень.

↘️сімейна історія онкопатологій

↘️оцінка та виявлення мутацій генів BRCA1/2. Якщо ви є носіями мутацій цих генів, ви попадаєте в групу ризику по раку молочної залози та яєчників, відповідно скринінг може бути рекомендований частіше/в іншій формі. Дякуючи інтенсивній роботі центрів наукових досліджень, на сьогоднішній день для виявлення цих мутацій достатньо просто здати КРОВ на обстеження.

↘️вік початку менструації, кількість вагітностей, грудне вигодовування та вік початку менопаузи теж є важливими критеріями.

↘️Попереднє лікування радіотерапією в ділянці грудної залози в віці 10-30 років.

09/07/2022

Спіраль зарекомендувала себе доволі «добре» за рахунок того, що це оборотний, ефективний та відносно не дорогий метод контрацепції, який має невелику кількість побічних ефектів та дозволений широкому спектру жінок.
Проте, навколо шириться багато міфів 👹, які лякають багатьох пацієнток.

Пропоную Вам з ними розібратися та більше не боятися 🤘🏻

♦️Спіраль НЕ МОЖНА ставити жінкам, які не народжували.
Це міф! Статистично, частіше спіраллю користуються жінки, що мають 1 і більше пологи, проте це не обмежує інших пацієнток. Єдиним питанням можуть бути труднощі при введені спіралі і, можливо, вищі ризики перфорації матки при встановленні (але в деяких країнах є «спеціальні» маленькі спіралі для тих, хто ще не народжував).

♦️Спіраль = АБОРТ
Так, дійсно, спіраль (навіть, якщо вона гормоновмісна) НЕ призводить до пригнічення овуляції (у дослідженнях, які були проведені, в перший рік «овуляторними» були 45% циклів у жінок зі спіраллю «Мірена» та 88-97% з спіраллями, що містять ще менше гормону). Проте, гормоновмісна спіраль потовщує цервікальнрй слиз і створює умови в матці, які несприятливі для виживання сперматозоїдів і їх подальшого просування.
Немає ніяких даних, які б свідчили, що спіраль перериває вагітність.

♦️Гормоновмісна спіраль призводить до набору ваги.
І це 100% міф. Гормон, що вивільняється зі спіралі щоденно, впливає лише на порожнину матки. І дослідженнях підтверджено, що він може проникати в загальний кровотік, проте в настільки малих кількостях, що ні про який виражений побічний ефект саме від гормону не йдеться.

23/06/2022

Вперше, коли свій день народження я святкую сама.
Але так тепло і так щиро. Тому що любов твоїх людей гріє крізь тисячі кілометрів, з усіх куточків світу.
Життєва дорога має тисячі поворотів і розгалужень і ти завжди обираєш куди повертати, проте ніколи не знаєш що зустрінеш за рогом. Але коли ти маєш «своїх» в серці - ти завжди знайдеш світло, за яким будеш слідувати.
🥂Дякую Вам всім, моєму коханому чоловіку і улюбленому коту, які «відпустили надовго», моїм сміливим батькам, які повірили в мене, моїм чудовим друзям, які підтримали.

Я молюся за кожного, хто захищає мою країну і всіх «моїх», завдяки кому я жива і маю змогу навчатися та розвиватися.
Піду куплю свічки, торт, і обов’язково загадаю очевидне всім українцям бажання 🎂- бо вони таки, як каже мій татко, збуваються!!!!! 💙💛

11/06/2022

Доволі розповсюджений діагноз в гінекології. Проте, як на мене, найкращий по сценарію розвитку подальших подій 😅

В деяких літературних джерелах ще можна зустріти термін «природня» кіста.Чому? Пояснюю нижче ⬇️⬇️⬇️

💙Функціональною кістою може бути або ж фолікул, який готуючись до овуляції ріс, проте не розірвався (відповідно, овуляція не відбулась) або ж більший, ніж в нормі, ріст жовтого тіла (те, що залишається в яєчнику після овуляціі на місці розірваного фолікула).

Ще не заплутались? 🙌
💛Такі кісти можуть бути причинию больових відчуттів, збоїв менструальних циклів, в деяких випадках розрив таких кіст (але вкрай рідко) може потребувати хірургічних втручань.

🖌Розміри таких кіст звичайно коливаються від 3 до 10 см, і чим більша кіста, тим більша вірогідність того, що вона не може не просто «розсмоктатсися», а розірватися і пошкодити судини яєчника.

Що ж робити, якщо ми знайшли таку кісту під час профілактичного огляду?
💚Мій улюблений девіз на прийомі - keep calm. 95% таких кіст - зникають самі по собі.
♦️♦️♦️Немає ніяких трав, настоянок чи доведеної ефективності у призначенні прогестеронів з метою швидкого чи безпечного зникнення кісти.
💚 Оскільки ми даємо до 8 тижнів організму, щоб самостійно розібратися з кістою, то контрольне УЗД рекомендовано зробити через 1-2 менструальні цикли.
💚Якщо кіста велика - рекомендовано уникати інтенсивних фізичних навантажень з метою попередження їх розриву.

Ставте ❤️❤️❤️ і діліться в коментарях, чи ставили Вам колись такий діагноз?

Photos from Anna Avramenko's post 04/06/2022

Війна, криза, невизначеність майбутнього змушує багатьох жінок відкласти вагітність «на потім», а в голові відразу спливає питання - а скільки часу я маю в запасі?
Пропоную стисло пройтись по відомим фактам:
✅ Вік - справді грає не на руку, і чим старше стає жінка, тим більше знижується запас яйцеклітин і їх якість. Проте, немає чіткої відсічки в цифрі, яка б дозволяла нам лякати пацієнтку безпліддям - жінки самостійно вагітніють і в 49, а у деяких проблеми з фертильністю виникають вже в 23. Тому, не приміряйте чуже пальто🔆
✅ Ми можемо і вміємо оцінювати оваріальний резерв - таке собі поняття, скільки ще яйцеклітин в жінки залишилось і які в неї шанси отримати самостійно вагітність.
Проте, ні один з відомих методів оцінки оваріального резерву не має 100% достовірності - тут ми оцінюємо декілька факторів і в їх комбінації «прикидуємо» шанси. Немає жодної доказової шкали кореляції запасу яйцеклітин і часового проміжку їх придатності 🔆
На що спираємось при оцінці запасу яйцеклітин?
❇️ Рівень антимюллерового гормону
❇️Кількість яйцеклітин, які ми візуалізуємо під час ультразвукового обстеження
❇️Історія життя пацієнтки - чи були будь - які негативні впливи на яєчник? Який характер і регулярність менструації? Чи були перенесені операції на яєчнику?
❇️Сімейна історія пацієнтки - коли розпочалась менопауза у матері/сестри?

Ще раз наголошу, що жоден з вищевказаних критеріїв не дає сам по собі оцінку оваріального запасу‼️

✅ Важливо розуміти, що оцінка оваріального резерву по всім достовірним джерелам має сенс на прийомі з приводу НЕНАСТАННЯ вагітності після 1 року (у жінок старше 35 років - 6 місяців) безуспішних спроб зачаття. Чому? Відповідь проста - рівні антимюллерового гормону варіабельні, УЗД - метод суб’єктивний -> знову ж таки, ми можемо лише робити найбільш вірогідне припущення в тому чи запас яйцеклітин «високий», «нормальний» чи «малий».

Окей, а що ж робити мені, яка хоче відкласти вагітність, але боїться, що буде запізно? Хотілось би знати, скільки часу в мене є точно➡️➡️➡️

05/04/2022

Hello, world. 🇺🇦
My name in Anna.
I am Ukranian.
My photo is on the left.
The photo on the right could have been me. And any of us.
R***d and killed by russians just for be Ukranian.

Never forget.

Website