Комунальне некомерційне підприємство "Городищенське медичне об'єднання"
Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Комунальне некомерційне підприємство "Городищенське медичне об'єднання", Medical and health, .
ПОДЯКА БЛАГОДІЙНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "НАЦІОНАЛЬНА АГЕНЦІЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ "ЗДОРОВІ"
Міжнародний день рідкісних захворювань
В останній день лютого в усьому світі відзначають Міжнародний день рідкісних захворювань.
Є діагнози і хвороби розповсюджені, про них говорять, про них знають. А є діагнози, які зустрічаються вкрай рідко. Вони мають різні складні назви, але поєднує їх одне - рідкість (орфанність).
Рідкісними, або орфанними, називаються захворювання, які зустрічаються не частіше, ніж 1 випадок на 2000. Більшість з них - генетичні і невиліковні. З часом ці хвороби прогресують, впливають на якість життя і ставлять його під загрозу. Виробництво препаратів для лікування рідкісних захворювань є дуже складним і дороговартісним.
Майже в усіх країнах світу піклування про орфанних (рідкісних) пацієнтів бере на себе держава, тому що лікування таких пацієнтів є пожиттєвим та дороговартісним. Але при належному лікуванні люди з рідкісними хворобами жодним чином не відрізняються від звичайних людей і ведуть повноцінний спосіб життя.
Переважна більшість орфанних захворювань має генетичну природу, тому люди змушені жити з ними все життя, хоча не завжди симптоми з’являються відразу після народження.
В Україні, за статистичними даними, 5% населення мають рідкісні (орфанні) захворювання. Це, якщо зібрати всіх разом, - одне місто-мільйонник. На превеликий жаль, більшість цих пацієнтів - діти. За останні 5 років доведено, що в Україні 80% пацієнтів з рідкісними (орфанними) захворюваннями помирають у віці до 5 років внаслідок відсутності системної діагностики та кваліфікованого лікування, у 65% випадків хвороба має тяжкий інвалідизуючий перебіг, у 50% - погіршений прогноз для життя. У той же час, в Європейських країнах тривалість життя орфанних пацієнтів, за умов належного лікування, становить 55-60 років.
Через низьку поширеність орфанних хвороб, специфічність, загрозу для життя та дороговартісністю лікування, турбота про таких пацієнтів є пріоритетом Державної політики більшості Європейських країн. Ми прагнемо, щоб Україна, ставши на шлях Європейського розвитку та декларуючи європейські цінності, мала би свою систему захисту людей, постраждалих від рідкісних захворювань та гарантоване Законом України забезпечення лікуванням.
Україна почала робити кроки у своєчасній діагностиці та лікуванні таких пацієнтів, та, на жаль, відсутність достатньої держаної підтримки та обізнаності суспільства у питаннях орфанних захворювань не дає можливість побудувати системне, безперебійне забезпечення лікуванням орфанних пацієнтів.
Саме тому до Міжнародного дня рідкісних захворювань ми в лютому проводимо місяць обізнаності і підтримки орфанних пацієнтів.
Ми маємо на меті зробити все можливе для розповсюдження знань про рідкісні захворювання в Україні із залученням якнайбільшої кількості громадських, благодійних та спонсорських організацій для підвищення якості і тривалості життя орфанних (рідкісних) хворих в Україні.
Люди з орфанними захворюваннями варті повноцінного, здорового життя, тому запрошуємо Вас долучитися до благодійного проєкту допомоги орфанним хворим!
Громадська спілка «Орфанні захворювання України»
e-mail: [email protected]
https://www.facebook.com/orphandisua/
СКАЗ - ХВОРОБА СМЕРТЕЛЬНА !
Сказ - надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи й завжди закінчується смертю. Щорічно у світі гинуть від 20 до 70 тисяч людей через низьку доступність медичної допомоги та антирабічної вакцини. Рабічна інфекція, або сказ, реєструється на території 110 країн світу.
В останні роки в нашій державі значно погіршилася епізоотична ситуація. Активні вогнища природного типу існують практично на всій території України. За попередні роки зафіксовано поодинокі летальні випадки серед людей. Джерелом інфекції для 60% осіб, які захворіли, були собаки, 10% - кішки, 3% - лисиці, 3% - вовки та інші тварини.
Захворювання сказом є наслідком пізнього звернення покусаних осіб за медичною допомогою, порушення режиму щеплень або не завершення курсу імунізації. Частіше хворіють жителі сільських районів, більшість із яких чоловіки. Єдина можливість уникнути смерті - щеплення.
Збудник сказу - нейротропний вірус. Вражає всіх теплокровних тварин, тому переносником може бути будь-яка тварина. У собак сказ протікає у вигляді буйної, протягом 6-11 днів, або тихої (атипової) форми - 2-4 дні. Людина заразитися сказом може тільки від хворої тварини. Від людини до людини вірус не передається. Найбільш небезпечними є лисиці та вовки (41,4%), єноти, шакали, борсуки, кажани; із домашніх - коти (21%) та собаки (15,3%), сільськогосподарські тварини (20,2%). Тварина стає заразною за 3 -10 днів до появи ознак хвороби (вірус знаходиться у слинних залозах). Зараження людини відбувається при укусі чи заслиненні хворою на сказ твариною. Деякий час вірус знаходиться в місці проникнення (6 - 12 днів), потім, рухаючись уздовж нервових волокон до спинного й головного мозку, накопичується і розмножується в нейронах, викликаючи фатальний енцефаліт. Особливо небезпечні укуси в голову й кисті рук. Термін інкубаційного періоду та імовірність летального кінця залежить від місця укусу.
При укусі в обличчя імовірність захворіти складає 90%, у кисті рук - 63%, у нижні кінцівки - 23%. Чим краще інервується ділянка тіла, тим швидше вірус потрапляє в центральну нервову систему. Інкубаційний період - від 2 тижнів до 3 місяців, іноді до 1 року.
При укусах, подряпинах, заслиненні, а також при ушкодженні шкіряних покривів і потраплянні інфікованого матеріалу на слизові оболонки при розтині туш тварин, які загинули від сказу, потрібно терміново звернутися до лікувально-профілактичних закладів (травматологічних пунктів, а в разі їх відсутності - хірургічних кабінетів чи відділень), де буде надано першу медичну допомогу, а також у разі потреби призначено курс лікувально-профілактичної імунізації проти сказу.
Після укусу необхідно встановити спостереження за твариною протягом 10 днів, якщо в неї з’являться симптоми сказу, необхідно розпочати курс вакцинації, навіть якщо тварина, що нападала, була щепленою. Диких тварин (лисиць, вовків тощо) вважають попередньо зараженими.
Щоб не заразитися сказом:
1. Утримуйтеся від контактів із дикими та безпритульними тваринами.
2. Виконуйте правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними. Доставляйте фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин або їх трупи, у разі, якщо тварина загинула.
3. Не вбивайте здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликайте ветеринарного лікаря.
4. Не знімайте шкуру з диких тварин при їх знаходженні.
5. У разі укусу домашньою твариною з’ясуйте ім’я господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень, оскільки за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.
6. Укушені рани, подряпини негайно промийте теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з милом, краї рани обробіть 70% спиртом чи 5% настоянкою йоду та накладіть стерильну пов’язку. Негайно зверніться за медичною допомогою до травматологічного пункту, що працює цілодобово, для проведення антирабічного щеплення чи серотерапії.
7. При пошкодженні одягу, в який була одягнута людина під час укусу, обробіть його гарячою праскою і тільки після цього ремонтуйте.
8. Щорічно доставляйте на щеплення проти сказу домашніх та сторожових собак.
Не легковажте своїм життям! Вчасно звертайтеся за медичною допомогою!
Запрошуємо донорів!
Подаруйте життя іншим
Здається, ми всьому знайшли заміну: штучна їжа, масаж безконтактний, зв´язок бездротовий, штучне освітлення. На відміну від цього, людську кров не можна замінити нічим. Кров – це життя.
Єдиним джерелом одержання крові є тільки повністю здорова людина - донор. Донор - значить дарувати. Для всіх людей дарування крові – це акт високого гуманізму і громадської зрілості, здатність відчути чужий біль, як свій.
Тільки завдяки донорам, людям щирого серця, лікарня забезпечуються необхідною кількістю донорської крові. А це в свою чергу, дає можливість лікарям проводити найскладніші операції, рятувати людям життя.
Із розвитком медичної науки стало очевидно, що не завжди і не всім необхідна цільна кров, інколи достатньо перелити тільки плазму – рідку частину крові, інколи виникає необхідність переливання лейкоцитів, еритроцитів, тромбоцитів, відмитих еритроцитів.
Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років, незалежно від статі та професії. Разова доза кроводачі 450 мл. Повне відновлення складу крові в організмі донора відбувається через 2 місяці.
Варто пам´ятати, що донорство не шкідливе, організм дуже швидко справляється з незначною втратою крові і відновлює її. Навпаки, як зазначають фахівці, фактор здачі крові може розцінюватися як фактор біогенної стимуляції всіх процесів в організмі. Клітина відновлюється і людина молодшає. Донорство має сприятливий вплив: у людини поліпшується обмін речовин, самопочуття, повністю зберігається працездатність.
В умовах воєнного стану стале забезпечення донорською кров’ю та її компонентами є однією з умов забезпечення обороноздатності країни та запорукою її національної безпеки. Війна створює нові виклики: кров потрібна щодня як для порятунку українських воїнів, так і для мирних громадян, які страждають від агресії, розв’язаної російською федерацією. Наразі важливо збільшувати запаси безпечної і якісної донорської крові, яка допомагає не тільки рятувати життя військових, а й проводити планові операції в тилу, приймати пологи, здійснювати трансплантації.
Запрошуємо мешканців міста та району, хто вирішив поділитися власною кров´ю, у відділення переливання крові КНП «Городищенське МО», що знаходиться на першому поверсі. При собі необхідно мати паспорт.
Подаруйте частину Вашої крові, вона необхідна для врятування життя хворим.
Адміністрація КНП «Городищенське МО»
ОГОЛОШЕННЯ
Згідно затвердженого Плану заходів до Всесвітнього дня боротьби проти раку у 2024 році КНП "Городищенське МО" з 5 по 11 лютого 2024 року надає безоплатні консультації наступних спеціалістів: лікар-хірург, лікар-гінеколог, лікар з УЗД, лікар-ендоскопіст.
Подяка
Звіт про допомогу ЗСУ
КНП «Городищенське МО» інформує про надану допомогу ЗСУ під час воєнного стану за 2023 рік:
- Автомобіль загальний легковий універсал-В Mercedes-Benz 123
- Активні навушники Walkers Razor Rechargeable - 5шт на суму 21885,00 грн
- Світлодіодні ліхтарі налобні - 6шт на суму 1080,00 грн
- Налобний ліхтар + ручний 2 в 1 - 5шт на суму 950,00 грн
- Ліхтарі налобні 10шт на суму 990,00 грн
- Медикаменти та вироби медичного призначення на суму 83778,00 грн
- Постільна білизна та засоби гігієни на суму 3950,00 грн.
Продовжуємо наближати нашу країну до перемоги!
ПОДЯКА БЛАГОДІЙНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "НАЦІОНАЛЬНА АГЕНЦІЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ "ЗДОРОВІ"
Профілактика вірусного гепатиту А
В Черкаській області, як і в цілому по Україні, залишається напруженою санітарно-епідемічна ситуація. За інформацією Центру громадського здоров’я України на Вінничині зростає захворюваність на гепатит А: у лікарнях перебуває 151 пацієнт, ще 25 одужали та були виписані з медзакладів.
За даними ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» в Черкаській області впродовж 9 місяців поточного року зареєстровано 4 випадки захворювання на гепатит А, що вдвічі менше, ніж за аналогічний період минулого року, інтенсивний показник захворюваності на 100 тис. населення області на 56% нижчий від середньо державного показника. Спорадичні випадки хвороби зареєстровані у Городищенській (2), Уманській (1) та Шполянській ТГ (1).
Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха) – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки і травного каналу. Поширення вірусу відбувається переважно в теплий період року. Однак через тривалий інкубаційний та субклінічній стадії характеризується сплесками інфекцій навесні і восени. Проблема водного фактора передачі вірусу гепатиту А в окремих регіонах стоїть дуже гостро. Причинами для зростання ризиків розповсюдження інфекції становить також міграція населення, пов’язана з агресією рф, погіршення комунально-побутових умов населення, тощо.
Найбільш високий рівень захворюваності спостерігається серед дітей у віці молодше 15 років, при цьому кожні 5-10 років трапляються великі епідемії. Під час епідемії вірус дуже легко поширюється серед маленьких дітей, в результаті чого у 30-50% дітей молодше 5 років виявляються докази перенесеної інфекції. Характерні піки при багаторічних спостереженнях, приблизно раз в 3-5 років гепатит А діагностують частіше ніж в інші роки. Джерелом інфекції є хвора людина з будь-якими формами захворювання. Інкубаційний період – 7-50 днів (в середньому 15-45 днів).
До вірусу сприйнятливі виключно люди, незалежно від віку. Тварини, в тому числі лабораторні, не сприйнятливі до вірусу. Вірус гепатиту А виділяється із фекаліями хворих на гепатит та передається від людини до людини (після контакту з хворим), через воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки, недотримання правил особистої гігієни. У більшості випадків хвороба починається гостро, з підвищенням температури до 38,50С протягом перших 2-3 днів, ломота в тілі, можливим першінням у горлі. Хвора людини відчуває загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, іноді характерна блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер`ї. На третій день захворювання сеча набуває темного забарвлення (кольору міцного чаю, пива). Можливе свербіння шкіри. Приблизно у 80% хворих реєструється безжовтянична форма, що зумовлює труднощі діагностики і високу контагіозність ГА. Загострення та рецидиви спостерігаються у 2-5% хворих. Затяжний перебіг хвороби зазвичай пов`язаний із супутніми захворюваннями, порушенням режиму та впливом інших шкідливих чинників.
Після перенесеного захворювання можливе формування ускладнень з ураженням жовчних шляхів та гастродуоденальної зони, перехід у хронічний гепатит та цироз печінки. Після перенесеного захворювання формується стійкий, досить тривалий імунітет. Для вірусного гепатиту А характерні спалахи, які найчастіше реєструються в організованих колективах (особливо дитячих дошкільних та навчальних закладах).
Як уникнути зараження вірусом гепатиту А:
• використовувати для питних потреб та миття посуду лише перекип`ячену воду (воду кип’ятити не менше 10 хв., дати відстоятися);
• не використовувати для питних потреб, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;
• при неорганізованому відпочинку для питних потреб та приготування їжі мати з собою запас питної води (краще бутильованої);
• перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом;
• чітко дотримуватися правил особистої гігієни – обов`язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету;
• не займатись самолікуванням, при появі перших ознак захворювання терміново звернутись до лікаря. Профілактика вірусного гепатиту А зводиться до раннього виявлення та ізоляції хворих, заключної дезінфекції в осередку інфекції. Особи, які контактували з хворими, підлягають медичному обстеженню протягом 35 днів на предмет виявлення ранніх симптомів хвороби. У дитячих закладах установлюють карантин на 35 днів; протягом 2-х місяців після останнього випадку захворювання на гепатит А не проводять планових щеплень. Основними профілактичними заходами, які спрямовані на запобігання поширення захворювання вірусним гепатитом А, є покращення комунального благоустрою міст та сіл, забезпечення населення доброякісною питною водою, дотримання правил особистої гігієни при приготуванні страв, якісне миття фруктів та овочів. Найбільш дієвим етапом з ліквідації захворюваності вірусним гепатитом А є проведення вакцинації.
Черкаське районне управління
Головного управління Держпродспоживслужби в
Черкаській області
КНП « Городищенське медичне об’єднання» Городищенської міської ради потребує донорської крові для пацієнтів
Пункт переливання крові КНП «Городищенського медичного об’єднання» запрошує донорів на донацію заради порятунку та лікування інших. Нині «банк крові» (резерв) закладу потребує будь-якої групи донорської крові
Кожного дня чиясь кров рятує життя, особливо зараз, коли ворог атакує нашу країну. Ставайте донорами крові або її компонентів, поділіться краплиною добра. Разом ми – неймовірна сила.
Нагадуємо, як підготуватися до донації.
1.Не слід приймати ліки, що розріджують кров, вживати алкоголь. Рекомендується не палити за годину до і після процедури донації.
2. Не варто вживати в їжу смажене, гостре, солоне, копчене, банани, яйця, молочні продукти і масло. Краще – солодкий чай, морс, компот, мінеральна вода, варення, хліб, сухарі, відварні крупи, овочі, фрукти (крім бананів).
3. Добре виспатися, а в день донації – легко поснідати.
4. Гарне самопочуття після здавання крові чи компонентів крові забезпечать одна або дві склянки солодкого міцного чаю, випиті перед донацією.
Пункт переливання крові приймає донорів з понеділка по п’ятницю
з 9.30 до 13.00 год.
Наша адреса: ,м. Городище вул.. Гагаріна 22, хірургічний корпус, 1 поверх.
Днями медичні працівники Городищенської територіальної громади відзначали Міжнародний день лікаря. А яке свято без приємних сюрпризів?
Щоб привітати всіх причетних, до Городища прибули народний депутат України Андрій Стріхарський і секретар Черкаської обласної організації політичної партії «Слуга Народу» Олексій Пєчніков.
Медична спільнота зібралася в залі засідань Городищенської міської ради, де їх щиро привітали міський голова Володимир Мирошник та парламентарій Андрій Стріхарський. До слів вдячності за нелегку роботу, найкращих побажань здоров’я, наснаги та Перемоги додалися заслужені нагороди. Грамоти Верховної Ради України за особливі заслуги перед Українським народом отримали лікар загальної практики – сімейний лікар амбулаторії загальної практики – сімейної медицини м. Городище КНП «Городищенський ЦПМСД» Тетяна Юріна та лікар-отоларинголог поліклінічного відділення КНП «Городищенське МО» Олександр Дубіцький.
Грамотами Городищенської міської ради за вагомий особистий внесок у розвиток системи охорони здоров’я в громаді, надання висококваліфікованої медичної допомоги населенню, високий професіоналізм нагородили завідувача хірургічним відділенням, лікаря-хірурга КНП «Городищенське МО» Сергія Бальвінського, завідувачку поліклінічним відділенням, лікаря-дерматовенеролога КНП «Городищенське МО» Оксану Милокост, заступника директора з медичної частини, лікаря-уролога КНП «Городищенське МО» Юрія Помазана, лікаря-стоматолога поліклінічного відділення КНП «Городищенське МО» Миколу Топалова.
Подяки Городищенської міської ради за значний особистий внесок у розвиток системи охорони здоров’я, високий професіоналізм, відданість справі оголошено лікарю-наркологу поліклінічного відділення КНП «Городищенське МО» Олені Бондаренко, лікарю-ендокринологу поліклінічного відділення КНП «Городищенське МО» Миколі Голубу, завідувачці терапевтичного відділення, лікарю-невропатологу КНП «Городищенське МО» Наталії Дубіцькій, завідувачці відділення променевої діагностики, лікарю з ультразвукової діагностики КНП «Городищенське МО» Юлії Крисенко, лікарю-офтальмологу поліклінічного відділення КНП «Городищенське МО» Ванді Слищенко, лікарю-ортопеду-травматологу поліклінічного відділення КНП «Городищенське МО» Юрію Юріну, лікарю-кардіологу поліклінічного відділення КНП «Городищенське МО» Тетяні Юріній.
Нагороди – лише дещиця з того, чим ми можемо висловити свою вдячність і повагу людям, які щодня рятують життя, піклуються про здоров’я городищан.
ПОДЯКА БЛАГОДІЙНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "НАЦІОНАЛЬНА АГЕНЦІЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ "ЗДОРОВІ" Пица Дмитро Григорович.
Щира подяка від КНП "Городищенське МО"" за надану допомогу продуктами
харчування від Гончаренко центр-партнер Сколе education and culture та Володимиру Артеменку
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
За ініціативою першої леді Олени Зеленської розпочалася Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», яка покликана створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у складні часи повномасштабної війни.
Ментальне здоров’я - це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров'я - нерозривне ціле.
Матеріали щодо самодопомоги та підтримки інших розміщені на сторінці за посиланням ( https://www.howareu.com ):
- техніки самодопомоги;
- аптечка швидкої психологічної допомоги;
- контакти гарячих ліній психологічної допомоги;
- відео, що навчає перемагати стрес;
- поради психологів онлайн;
- вебінари світових фахівців із подолання стресу;
- досвід і лайфхаки зірок.
Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Відеорепортажі телерадіокомпанії "Ільдана" про КНП "Городищенське МО"
https://www.youtube.com/watch?v=Spr9aR36L64
https://www.youtube.com/watch?v=KXatB7kVeSI
День вишиванки 2023
Інформаційна кампанія до місячника боротьби
з туберкульозом
В рамках проведення Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» (далі - Центр) ініціює проведення у березні широкої інформаційної кампанії, направленої на привернення уваги суспільства до проблеми туберкульозу в Україні. В умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну та різкого погіршення санітарного й епідемічного благополуччя внаслідок бойових дій підвищується загроза росту поширеності захворювання. Така ситуація потребує термінових, широких, системних дій, які сприятимуть широкій обізнаності населення про хворобу, вчасній діагностиці та прихильності до лікування. Оскільки більшість населення України не усвідомлює ризику власного інфікування та не вважає туберкульоз суспільною проблемою, продовжують поширюватися міфи, інформаційна робота стає одним з найбільш важливих інструментів протидії поширенню захворювання.
Ця соціально-інформаційна кампанія покликана підвищити обізнаність людей щодо туберкульозу, наголосити на необхідності вчасно звернутись за лікарською допомогою при наявності симптомів, не займатись самолікуванням, проходити профілактичні скринінги за потреби, сприятиме покращенню ефективності лікування, в решті решт очікується зміна суспільної думки і формування адекватного ставлення до діагнозу туберкульоз і людей, яких він торкнувся.
Інформаційні ресурси Центру та додаткові матеріли, підготовлені Центром:
- Інформаційна стратегія щодо туберкульозу на 2022-2025 роки - http://bit.ly/3IbWm2m
- сайт Центру - https://www.phc.org.ua
- сторінка Центру у Facebook - https://www.facebook.com/phc.org.ua
- додаткові матеріли (інформаційні ілюстрації, відео та анімації) - http://bit.ly/3YEwz8C
Українці зможуть повернутися до повсякденного життя: імпланти для остеосинтезу вже доступні для пацієнтів, які постраждали внаслідок війни
Внаслідок повномасштабного російського вторгнення цивільні та військові страждають від поранень зі складним ураженням кісток. За останні десять місяців кількість постраждалих різко зросла.
Імпланти для остеосинтезу — це ефективне рішення, яке допоможе постраждалим від війни росії проти України пролікувати складні ураження кісток. Для цього Міністерство охорони здоров’я України обрало три пілотні лікарні в Ужгороді, Вінниці та Черкасах, куди необхідні імпланти для остеосинтезу будуть постачатися як гуманітарна допомога.
«З війною цінність людського життя набула нового смислу. З метою забезпечити достойну якість життя українцям, які отримали серйозні поранення, наше Міністерство залучає до колаборації компанії-лідери із передових медичних технологій та фонди, які з ними співпрацюють», — говорить заступниця міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
Тому на запит Міністерства охорони здоров’я України, за підтримки глобальної біофармацевтичної компанії AstraZeneca, Yellowblue Force Foundation допоможе українцям, які постраждали від війни, імплантами для остеосинтезу. Компанія-постачальник імплантів для остеосинтезу була обрана в результаті ретельної тендерної процедури. Це інноваційний європейський виробник, отже, пацієнти отримають лікування сучасними та якісними імплантами.
«Команда нашого Фонду щаслива реалізовувати разом із партнерами цей благодійний проєкт. З його допомогою ми можемо долучитися до повернення людей, які отримали травми через війну, до нормального життя: можливості ходити, обіймати рідних, повернутися до роботи. Я щиро вдячний чудовій команді цього благодійного проєкту, яка протягом останніх місяців тісно співпрацювала з фахівцями МОЗ, провідними лікарями-практиками для визначення максимально повної й точної потреби. А ще команді вдалося знайти рішення, яке дозволить постачати до лікарень саме ті імпланти, які підійдуть конкретному пацієнту», — розповідає Борис Даневич, співзасновник міжнародної волонтерської організації Yellowblue Force Foundation.
Суть проєкту
Із початком повномасштабної війни російської федерації проти України, колосально зросла кількість пацієнтів зі складною травмою, пов’язаною із ураженням кісток: відкриті та закриті перелами кінцівок спричинені бойовим ураженням (від вогнепальної зброї, уламків снарядів, ракет, травми спричинені руйнуванням будівель тощо).
Міністерством охорони здоров’я України за фінансової підтримки глобальної біофармацевтичної компанії AstraZeneca, за участі міжнародного благодійного фонду Yellowblue Force Foundation реалізується пілотний проєкт із забезпечення визначених лікарень інструментами та імплантами для металоостеосинтезу. Загалом очікується, що в межах благодійного проєкту імпланти для остеосинтезу зможуть отримати більше ніж півтори тисячі пацієнтів в Україні.
Де можна отримати допомогу?
Міністерство охорони здоров’я України обрало три пілотні лікарні в Ужгороді, Вінниці та Черкасах, куди необхідні інструменти та імпланти постачаються як гуманітарна допомога.
У Черкаській області в якості пілотної лікарні було визначено КНП «Черкаську обласну лікарню Черкаської обласної ради», Травматологічна служба якої розташована за адресою м. Черкаси, вулиця Менделеєва 3. Лікарню обрано з урахуванням наявності спеціалізованої служби, необхідного для операцій обладнання, досвіду застосування фахівцями лікарні технології металоостеосинтезу.
Які травми лікуватимуть?
Металоостеосинтез - це сучасний метод лікування складних ушкоджень кісток за допомогою спеціальних імплантів: пластин, гвинтів, стрижнів та систем для зовнішньої фіксації, які фіксують кісткові уламки і відновлюють єдність кісток. Метод показано для:
• складних травм та переломів, зрощення яких без оперативного втручання неможливе;
• переломів, які становлять небезпеку можливістю пошкодження кістковими фрагментами прилеглих тканин;
• неправильно зрощених переломів;
• переломів, які повільно консолідуються з тривалим загоєнням кісток;
• переломів із вторинним зміщенням уламків.
У межах даного проєкту у якості благодійної допомоги надаватимуться саме імпланти для внутрішньої (а не зовнішньої) фіксації.
Хто зможе отримати допомогу?
Визначені лікарні забезпечено необхідним інструментами для проведення операцій, а імпланти для операцій (стрижні, пластини) безоплатно замовлятимуться лікарями лікарень та встановлюватимуться пацієнтам, які отримали складну травму, спричинену війною. Важливо, що замовлення буде робитися під кожного конкретного пацієнта, із урахуванням індивідуальної анатомії та травми.
При цьому імпланти для проведення операцій надаватимуться безоплатно саме тим пацієнтам, які постраждали внаслідок воєнних дій (поранення цивільних чи військових внаслідок бойових дій, травми від руйнування будівель, спричинені влучанням ворожих ракет, дронів чи снарядів, та подібні травми), а не пацієнтам із побутовою чи спортивною травмою.
Які інструменти та імпланти надаються в рамках проєкту?
Командою Yellowblue Force Foundation на базі ретельного тендерного відбору було обрано європейського виробника сучасних імплантів, які сертифіковано як у країнах Європи, так і в Україні. Виробник має в України офіційного представника, що здійснює постачання продукції у лікарні, а також забезпечує лікарям необхідну професійну підтримку та навчання.
Куди можна звертатися у випадку запитань, подяк чи побажань?
Лікарі, пацієнти чи їх родичі можуть звернутися до команди Yellowblue Force Foundation написавши листа за адресою [email protected]
Міністерство охорони здоров'я України
10 січня 2023 року у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького розпочалися випуски магістрів. ННІ економіки і права, ННІ природничих та аграрних наук, ННІ інформаційних та освітніх технологій, психологічного факультету та факультету обчислювальної техніки, інтелектуальних та управляючих систем вручили дипломи своїм випускникам.
Серед випускників – директор КНП «Городищенське МО» Віталій Гейко, який отримав диплом магістра в галузі публічного управління та адміністрування.