News Health

News Health

Вітаю! Запрошую вподобати цю сторінку. Мені здається, вона буде вам цікавою.

27/12/2022

Що таке чекап організму та чому він здатен врятувати ваше життя

Лише планове обстеження і діагностика допоможуть виявити захворювання і врятувати життя, а також вберегти від розвитку серцево-судинних захворювань чи цукрового діабету.

Що таке check-up всього організму та чому важливо проходити обстеження щороку, розповів Anti-age терапевт, лікар-кардіолог Grace Clinic Любомир Дронюк.

Що таке медичний чекап
З'ясуємо поняття: у перекладі з англійської check-up – перевірка. Медичний чекап – це комплексне обстеження всього організму, завдяки якому ви дізнаєтесь про стан свого здоров'я лише за кілька годин. Він фактично займає 3-4 години. Через 2-3 дні будуть готові всі аналізи, пацієнт приходить на повторну консультацію, на якій терапевт дає відповідні рекомендації щодо корекції: за необхідності фармацевтичними або фітопрепаратами, а для корекції дефіцитів – вітамінними комплексами (зокрема і вітаміном Д3).

Чекапи бувають як загальні, так і вузькоспрямовані, поглиблені, наприклад, якщо у вас є скарги на роботу конкретних органів або у вашій сім'ї є випадки хвороб серця, діабету, онкології тощо.

Чому потрібно проходити чекап
Те, що ви добре почуваєтеся, не означає, що ви повністю здорові: багато небезпечних і не дуже захворювань на ранніх стадіях мають безсимптомний перебіг. Виявити їх можна лише під час комплексного обстеження організму, тому не втрачайте шанс виявити проблему на початковій стадії. Так ви пройдете лікування з мінімальними зусиллями і витратами.

Якщо у вас є необґрунтовані або невизначені симптоми, наприклад, постійна втома, запаморочення, часті головні болі або ГРВІ, проблеми зі сном і т. д. ви можете думати "це мине", але уявіть собі на хвилину, що буде, якщо не мине? Тому дізнайтеся причину і вирішіть проблему, поки не стане гірше. Після проходження чекапу ви отримаєте рекомендації лікаря, як зміцнити здоров'я і поліпшити самопочуття. Якщо ж повне обстеження виявить якесь порушення, ви зможете вчасно пролікувати його, уникнувши значно серйозніших проблем у майбутньому.

Якщо у вашій родині є випадки спадкових і хронічних захворювань, наприклад, якщо у вашої матері або батька був рак товстого кишківника, то вам слід проходити колоноскопію за 10 років до того віку, в якому у них виявили онкологію. Під час першої консультації з лікарем обговорюється ймовірність генетичних факторів ризику. За результатами такої бесіди визначається, на яку діагностику варто робити упирання.

Також варто розуміти різницю між нормою та оптимальним відхиленням певних показників під час здавання аналізів. Наприклад, вітамін Д3 має нижню границю норми – 30, якщо у пацієнта буде показник – 31, лікар може сказати, що це норма і відхилень немає. А от показник менше ніж 30 – це вже ризик захворювання. Тому я у своїй роботі намагаюся досягти показників саме у оптимальних межах.

Що дає чекап
Головна перевага check up обстеження – це рання, своєчасна діагностика багатьох небезпечних і навіть смертельних захворювань. Як приклад, можна навести рак молочної залози, який під час своєчасної діагностики майже в 100% випадків виліковний, а рання діагностика діабету, захворювань серцево-судинної системи можуть врятувати вам життя. Друга важлива перевага – це зручність. Всі аналізи, дослідження і консультації будуть проведені фахівцями однієї клініки з максимальним комфортом і в стислі терміни.

Рекомендована частота проходження чекапу організму залежить від віку, статі, способу життя, перенесених патологій, спадкової схильності до небезпечних для життя захворювань людини.

26/12/2022

Опік та контузія ока: як зберегти зір під час новорічних свят

Цього року новорічні свята будуть тихими, без феєрверків і петард. Але підняти келих шампанського за ЗСУ все ж багатьом українцям захочеться. Та й бенгальські вогні запалити не гріх. Головне відкорковувати шампанське і запалювати вогні правильно, аби не довелося записуватися на екстрений візит до офтальмолога.

Що робити, якщо в око потрапила частинка металу від іскри бенгальського вогню або влучив корок, та чому це небезпечно, розповів офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург, кандидат медичних наук, головний лікар клініки VISIOBUD Володимир Мельник.

Відкорковування шампанського і контузія
Найчастіше шампанське відкорковується під бій курантів за лічені секунди до початку Нового року. Люди поспішають наповнити келихи, тож часто не дотримуються елементарних безпекових правил.

По-перше, не трусіть пляшку, щоб ненароком не влучити корком в око тещі, кумові чи, не дай Боже, дружині.

По-друге, знімаючи з корка дріт, притримуйте його пальцями, щоб корок не вилетів передчасно.

По-третє, відкорковуючи шампанське, нахиліть пляшку під кутом 40-45 градусів. Тоді тиск, закоркований всередині, вдарить по горлечку пляшки, а не по корку.

По-четверте, однією рукою зафіксуйте корок, другою обережно покручуйте пляшку то вправо, то вліво. Коли корок почне вивільнятися, нахиліть його вбік за допомогою великого пальця. А потім дістаньте з пляшки й наповніть келихи. Щоб корок не вистрілив в найбільш неочікуваний момент, горлечко пляшки можна обгорнути рушником або серветкою.

Що робити, якщо корок все-таки поцілив в око
Насамперед потрібно заспокоїтися, ретельно вимити руки й оглянути його. Якщо в м’яких орбітальних тканинах навколо ока кров, можна прикласти холодний компрес без додаткового тиску на око. Потім накласти на око не тугу, чисту пов’язку та якомога скоріше звернутися за допомогою до офтальмолога. Навіть якщо через десять хвилин вам стало краще – у деяких випадках пошкодження очних структур перебігають безсимптомно, що підвищує ризик порушення або втрати зору.

Влучання корка в око призводить до забою ока, або іншими словами – до контузії. Очне яблуко різко стискається і різко повертається до нормального стану. Це може призвести до зниження гостроти зору, зміщення кришталика, відшарування сітківки, розриву внутрішніх оболонок ока, часткового або повного відриву райдужки. Схожа ситуація відбувається і під час влучання сніжкою. Тож, якщо нам пощастить, і на свята випаде сніг, грайте в сніжки обережно.

Бенгальські вогні й опік ока
Під час горіння бенгальських вогнів утворюються іскри, які летять врізнобіч. Іскри – це металева стружка, яка в повітрі поступово догорає. Температура горіння бенгальського вогника сягає близько 1100 градусів, тому якщо частинка металу від іскри відскочить і потрапить в око, виникне хімічний опік або кілька дрібних опіків. Одразу з’являться біль, сльозоточивість, почервоніння, відчуття стороннього тіла в оці. Що робити в такому разі?

Око потрібно негайно промити прохолодною чистою водою. Якщо метал не дуже глибоко врізався в оболонку, можливо, його вдасться вимити. А ще прохолодна вода допоможе зупинити процес нагрівання тканин та зменшити набряк Потім необхідно до травмованого ока прикласти холодний компрес на 15-20 хвилин без тиску на око (лід або тканина, змочена холодною водою) та випити знеболювальне.

В жодному разі не можна:

виймати частинки металу з ока за допомогою пінцета, голки, скрученої серветки чи інших предметів – висока ймовірність інфікування та додаткового травмування тканин;
терти постраждале око руками – небезпека подальшого травмування та інфікування слизової ока;
використовувати вату для накладання пов’язки – її волокна можуть ще більше пошкодити травмоване око;
користуватися краплями та мазями на всі випадки життя або антисептичними гелями – можна додатково подразнити й без того подразнену слизову оболонку.
Після промивання водою та холодного компресу накладіть на око не тугу, чисту пов’язку та негайно зверніться до офтальмолога, оскільки в оці можуть залишитися мікрочастинки металу. Своєчасне звернення до лікаря дасть змогу виявити пошкоджені структури ока та надати необхідну медичну допомогу.

Аби вберегти очі від опіку під час новорічних свят:

тримайте запалені бенгальські вогні на відстані витягнутої руки нижче грудної клітки;
не розмахуйте бенгальськими вогнями, особливо – перед обличчями інших людей;
якщо запалюватиме бенгальські вогні разом із дітьми, тримайте вогні у своїх руках, оскільки довжина дитячої руки коротша, ніж у дорослих;
коли вогні перегорять, обережно опустіть їх у склянку з водою.
Якщо ви невпевнені, що зможете надати собі або іншій людині первинну медичну допомогу правильно, прикрийте травмоване око чистою пов’язкою та якомога скоріше зверніться до офтальмолога. Від швидкості надання первинної лікарської допомоги залежить результат лікування та якість зору.

26/12/2022

Як блекаут впливає на зір: знімаємо надлишкове навантаження з очей

Якщо в кінці робочого дня вас болять очі, проблема не у відсутності світла або ґаджетах, а в надмірному навантаженні м’язів. І виникає воно через багатогодинну роботу в режимі напівтемряви без пауз на відпочинок.

Понад два місяці українці живуть і працюють в умовах віялових вимкнень світла та блекауту. Діти виконують домашні завдання зі свічками, дорослі працюють за комп’ютерами з ліхтариками. Як багатогодинна відсутність нормального повноцінного освітлення впливає на наш зір та чому важливо періодично розвантажувати очі, розповів офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург, кандидат медичних наук, головний лікар клініки VISIOBUD Володимир Мельник.

Вплив напівтемряви на зір
Наші очі здатні пристосовуватися до будь-якого освітлення – навіть до напівтемряви. В напівтемряві зіниці розширюються, і через кришталик на сітківку потрапляє більше світла з довкілля. Але природне, денне світло є найкращим для наших очей. Воно дозволяє нам збирати та обробляти якомога більше інформації про об’єкти та предмети, які нас оточують. Близько 90% усієї інформації, якою ми володіємо, забезпечує зір. Збираємо ми її вдень або ввечері за штучного кімнатного освітлення, яке замінює денне світло.

Попри те, що наші очі здатні пристосовуватися до напівтемряви, з точки зору біології вони неадаптовані до нічного бачення, як, наприклад, очі кішки чи сови. Тому коли ми впродовж багатьох годин день за днем працюємо в темряві або за не фізіологічно яскравого світла ґаджетів, зорові м’язи очей перенавантажуються. Кровопостачання структур очей сповільнюється. Пігментний епітелій сітківки виснажується. Слізна плівка рветься, оскільки ми мало кліпаємо.

Через це з’являються:

біль та печіння в очах;
почервоніння очних яблук;
зниження концентрації уваги, а отже, і працездатності;
відчуття сухості в оці;
головний біль.
Правила роботи в нічному режимі
Для того, щоб відсутність світла не погіршила ваш зір, навчіться дбати про себе.

По-перше, робіть паузи: 30-40 хвилин працюєте чи навчаєтеся, десять-п’ятнадцять хвилин відпочиваєте. Можна виконати якусь домашню роботу, полежати із заплющеними очима, порухатися. Головна умова – не змінювати комп’ютер на телефон або інший ґаджет.

По-друге, дотримуйтеся дистанції: відстань між очима та книжкою або телефоном має бути щонайменше 40 см. Тоді очі втомлюватимуться не так швидко, і ваша працездатність знижуватиметься повільніше. Що тісніший контакт між очима й телефоном, то скоріше з’являються втома, почервоніння, печіння.

По-третє, виконуйте йогу для очей. Це нескладні вправи, які активують м’язи очей, покращують кровопостачання та сприяють відновленню слізної плівки.

1. Уявіть циферблат годинника: сфокусуйте погляд на дванадцятій годині, через 3-5 секунд переведіть погляд на шосту годину. У повільному темпі повторіть вправу 10-15 разів, не рухаючи головою та кінцівками – працюють лише очі.

2. Почергово фокусуйте погляд на предметах, розташованих вдалині на однаковій відстані від вас. Спочатку – на картині впродовж 3-5 хвилин, потім – на сімейному фото, потім – на глечику з квітами тощо.

3. Відведіть погляд праворуч, потім ліворуч, зробіть очима коло за рухом годинникової стрілки та проти годинникової стрілки. Повторіть комплекс вправа 10 разів.

4. Покліпайте впродовж хвилини, аби зволожити та очистити очні яблука. Заплющте очі на 10-15 секунд, відпочиньте, знову покліпайте. Повторіть вправу 2-3 рази.

Виконуйте йогу для очей хоча б 2-3 рази впродовж кожного робочого дня. І не бійтеся, що вправи додатково навантажать зорові м’язи. Коли ми набираємо текст на комп’ютері або пишемо твір-роздум з української мови, очі тривалий час перебувають у вимушеному та незмінному положенні (статичне навантаження). Звідси – й перенапруження, а завдяки вправам м’язи працюють в різних напрямках і відпочивають (динамічне навантаження).

По-четверте, правильно організовуйте робочий простір. У вас мають бути принаймні два джерела освітлення: за спиною та збоку. А промінь світла направлений на зошит чи книжку, а не на обличчя. Читання зі свічками, які миготять, або за вузько направленого світла ліхтарика сприяє швидкому перенапруженню зорових м’язів очей.

По-п’яте, перевірте стан свого зору у лікаря-офтальмолога. Він підбере для вас зволожувальні краплі, вітамінні комплекси, призначить профілактичне лікування, якщо є передумови для розвитку короткозорості, далекозорості чи інших станів.

15/12/2022

Чим корисний мед

Це ефективний натуральний продукт, який широко використовується у різних сферах, але про його надзвичайну користь знають не всі.

Літо неможливо собі уявити без свіжого меду. А ви його любите? Знайте, що чайна ложка (без гірки) містить 8 г меду і 26-30 Ккал, а також має високий глікемічний індекс 55, розповіла дієтология Світлана Фус.

Він повністю засвоюється організмом, віддаючи максимум корисних речовин. Тому мед - добрий замінник цукру. Добова норма меду - 2-3 чайні ложки.

Мед - ефективний натуральний засіб, широко використовується в народній медицині, косметології. Містить безліч біологічно-активних добавок - це основна його цінність. Має багато ферментів, фітонцидів і природного цукру.

Важливо знати, що у разі нагрівання мед втрачає частину корисних властивостей. Крім того, може викликати алергію, тому дітям спочатку давайте його з обережністю. Також мед - один з небагатьох продуктів, який ніколи не псується, головне - правильно його зберігати.

Властивості меду:

1. Хімічний склад і властивості залежать від сезону та рослин, із яких збирається нектар.

2. Стимулює обмін речовин, поліпшує травлення і засвоєння поживних речовин.

3. Має протизапальну та антистресову дію, стимулює імунітет.

4. Нормалізує кислотність шлунку та мікрофлору шлунково-кишкового тракту.

5. Антизастудний засіб (дає потогінний та відхаркувальний ефект), пригнічує дію герпесу та краснухи.

13/12/2022

Забагато кави, перекусів та відсутність овочів: основні помилки під час харчування на роботі

Дієтологиня Світлана Фус назвала найпопулярніші помилки в харчуванні, яких припускаються офісні працівники.

Знайдеться небагато людей, які можуть сказати, що на роботі легко підтримувати здорове харчування. І неважливо, де і ким ви працюєте.⁣⁣ Якщо ви серйозно замислилися про своє здоров’я та здорове харчування, але водночас активно працюєте та не хочете довести себе до голодної непритомності, гастриту або "приносити" зайву вагу з офісу, перед вами неминуче постане запитання: "Як харчуватися на роботі"?

Життя "під диктовку" офісного стилю день у день створює рутинні звички, які не завжди бувають корисними для здоров’я.

Найпоширеніші помилки в харчуванні на роботі:

Багато тонізувальних напоїв. Чай, кава, енергетики, а також споживання солодких напоїв у великій кількості погіршують засвоєння заліза і кальцію з їжі.⁣⁣

Занадто великі перерви між прийманнями їжі або дуже часті перекуси, харчування всухом'ятку, погане пережовування їжі через браку часу. Ці звички призводять до застійних процесів у жовчовивідних шляхах, до загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.⁣⁣

Одноманітне харчування. Багато людей кожен день приносять на роботу один і той самий набір страв. Так легше, не потрібно думати, що приготувати. Однак упродовж тривалого часу таке харчування може призвести до дефіциту вітамінів і мінералів.⁣⁣

Їжа швидкого приготування, фаст-фуд. Як результат – "перебір" глюкози і жирів. Це може сприяти розвитку цукрового діабету, порушенню обміну речовин, надлишковій масі тіла.⁣⁣

Зайве вживання солодощів через міфи, що розумова праця вимагає додаткової енергії для головного мозку. Насправді, енергії і так вистачає - близько 19% від величини основного обміну припадає на цю розумову роботу. Зниження працездатності насамперед буде через неповноцінне та нерегулярне харчування.⁣⁣

Недостатня кількість у раціоні фруктів, овочів і зелені.⁣⁣

12/12/2022

Вітаю! Запрошую вподобати цю сторінку. Мені здається, вона буде вам цікавою.

Website