Rturturt
fhfyty
Два місяці минуло відколи українські захисники і захисниці відтіснили російські війська від Києва. Але це не означає, що ми подолали всі виклики. «Київ вчиться жити в нових реаліях та готується до будь-яких сценаріїв», – каже у інтерв‘ю @Бабель для проєкту Марина Хонда, заступниця голови КМДА.
Шок і нерозуміння – те, з чого розпочалася війна для багатьох українців. Люди виїжджали з Києва, багато продуктових магазинів та аптек були зачинені.
Ситуація із забезпеченням враз могла стати критичною. А кількість людей, яким потрібна була допомога, зростала у геометричній прогресії.
Людей із інвалідністю, дітей із інтернатів, старших людей із пансіонатів - усіх потрібно було евакуйовувати. Деякі заклади вивозили прямо під російськими обстрілами, в інші - цілили ракети відразу після евакуації. Таким був шалений темп роботи першого місяця війни.
За словами Марини Хонди, 99% людей, які працюють у соціальній сфері, – це жінки. Дехто із них опинився на окупованій території, адже жили в Бучі чи Ірпені. А дехто мусив поїхати з Києва, підключись про власних дітей. Це ще більше посилювало тиск на всю соціальну сферу.
«Зараз ми вибудовуємо системну роботу у нових умовах», – каже Марина Хонда. І додає, що для Києва, та й для всієї країни, низка болючих викликів ще попереду.
Зокрема, це забезпечення житлом. Адже багатьом українцям, чиї будинки Росія знищила, банально не буде куди повертатися. Крім того, в Україні потрібно буде вибудувати нову систему психологічної реабілітації. Психологічне напруження буде ще більшим, ніж у 2014-2015 роками. Особливо після звірств, які Росія вчинила у Бучі та інших українських містах.
Більше про життя Києва читайте у матеріалі: https://babel.ua/texts/79728-tilki-no-mi-vivezli-z-pushchi-vodici-pidopichnih-yak-tudi-priletila-raketa-zastupnicya-golovi-kmda-marina-honda-pro-zhittya-kiyeva-pereselenciv-ta-plani-na-maybutnye-interv-yu
Embassy of Canada to Ukraine
Canada’s Foreign Policy—Global Affairs Canada
Embassy of Denmark in Ukraine
Використані фото: Андрій Бойко / «Бабель»