Церква св.Юрія в Червонограді
Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Церква св.Юрія в Червонограді, Catholic Church, .
До історії перебування Андрея Шептицького в Кристинополі Коли говоримо про перебування Андрея Шептицького в Кристинополі, то переважно пригадуємо три речі: те, що він склав тут вічні обіти, був професором для василіянськ....
🔸Нехай Кристинопільська ікона Божої Матері оберігає містян, як і попередні 250 років.
Пресвятая Богородице спаси нас🙏
🔸До Дня захисника України учасники Школи лідерства відвідали кінологічний центр у Великих Мостах. Організував поїздку наш парафіянин, атовець Михайло Палюга.
Зокрема, для дітей були представлені показові виступи собак, демонстрація зброї та війської техніки.
🔸Перед храмовим празником в церкві Покрови Пресвятої Богородиці в селі Бендюга завершились триденні реколекції.
Запрошуємо усіх на Урочисту Літургію 14 жовтня о 12:00
🔸 Запрошуємо на святкування храмового свята у Церкву Покрови Пресвятої Богородиці в с. Бендюга. Урочиста літургія розпочнеться о 12:00.
🔸Про риси лідера та навики, якими він повинен бути наділеним говорили з Христиною Джугало студенткою богословського факультету Українського католицького університету в рамках «Школи лідерства»
🔸Отець Стефан Дуда перед храмовим святом проводить реколекції для парафіян церкви Покрови Пресвятої Богородиці в с.Бендюга
🔸Молодь з Марійської Дружини нашого храму взяла участь у футбольному турнірі серед молодіжних християнських спільнот міста. ⚽️
🔸 Якби я зустрів Господа, що б йому сказав?
Сьогодні на духовній частині Школи лідерства разом з отцем Стефаном Дудою розмовляли про стереотипне мислення та уявлення про Бога.
А вже з Василем та Софійкою Кінах говорили про лідерство, його особливості, а також робили багато розвиваючих вправ.
Дякуємо Василю і Софії, що завітали до нас)
🔸 У рамках Школи лідерства, що відбувається у Церква св.Юрія в Червонограді говорили про портрет та якості лідера, вивчали власні лідерські навички та працювали в командах.
🔸 Сьогодні у Бендюзі освятили хрест, який нещодавно встановили місцеві меценати і жителі.
🔸Мешканці села вірять, що хрест благословлятиме їх на мир і злагоду, захищатиме від нечистої сили, негод, хвороб та війн і дійсно стане символом змін та єдності.
🔸Обряд освячення провів настоятель місцевого храму Покрови Пресвятої Богородиці отець Атаназій Євуш, ЧСВВ.
🥳Вчора свій день народження святкував настоятель нашого храму ігумен отець Єремія
🙏Всечесний отче, бажаємо Вам у всіх своїх шляхах і дорогах життя продовжувати пізнавати нашого Творця. Нехай кожен день буде наповнений добрими справами.
Многих і благих літ!
🔸Сьогодні в рамках «Школи лідерства» відбулась зустріч, неформальна розмова про цінності та молодь із депутатом міської ради, випускником Острозької академії, антикорупціонером, юристом Олегом Мусієм.
🔸 Вкладати у себе, цінувати час, бути наполегливим, коли ніхто не підтримує та вірити у те, що все вдасться - основний посил до молоді.
🔸Нагадуємо, що заняття у «Школі лідерства» відбуваються щопонеділка та четверга на час карантину у нашому храмі.
🔸У нашому храмі щонеділі об 11:00 сестра Філомена проводить катехизацію для дошкільнят.
🔸А вже наступної неділі розпочнуться духовні навчання і для батьків.
🔸За ініціативи нашої парафіянки Лесі Рак Волошин у Червоноградському професійному гірничо-будівельному ліцеї відкрито школу лідерства.
🔸Основна ціль школи - виховання у молоді відповідального лідерства на основі християнських принципів та цінностей.
🔸Опікується учнями отець Стефан Дуда.
🔸Триватиме курс чотири місяці, де окрім духовних бесід, учасники пройдуть навчання з лідерства, командоутворення, тайм менеджменту, критичного мислення та медіаграмотності.
🔸У храмовий празник отець Кароль Семкович спільно з хором "Алетея" відправили Літургію у каплиці Різдва Пресвятої Богородиці, що знаходить у старій частині міста.
🔸У нашому храмі проводяться катехитичні заняття. Запрошуємо дітей віком 3-7років щонеділі о 11:00.
🔸 Триває запис на катехизацію, підготовку до Першої Сповіді і урочистого Святого Причастя при нашій парафії. Катехизацію дітей буде проводити сестра Бернадета.
🔸 Паралельно з катехизацією дітей отці будуть провадити катехизацію батьків. Заохочуємо батьків брати участь, щоб поглибити свої знання, а тим самим скріпити свою віру.
🔸Окрім дітей, які приготовляються до Першої Сповіді і Урочистого Святого Причастя буде ще група для молодших діточок.
⬇️Зареєструватись можна у
✏Крамничка оо.Василіян в Червонограді
✏ або за посиланням https://forms.gle/ofFz8iQ32Cy84f2FA
🥳 Щиро вітаємо отця Стефана Дуду із ювілеєм!
🔸 У нашій священичій родині поповнення🙏
На свято Успіння Пресвятої Богородиці, в Гошеві відбулись ієрейські свячення Кароля Семковича.
Відтепер отець Кароль служитиме на нашій парафії.
😇Щиро бажаємо рясних плодів на праці у Божому винограднику.
🔸Цих вихідних молодь нашої парафії разом із духівником отцем Стефаном Дудою здійснили прощу до Гошева
🔸Запрошуємо на Подячну Літургію до Дня Незалежності о 10:00 в Церкву св.Юрія в Червонограді
🔸22 серпня - найбільша книжкова і літературна подія в Червонограді - Книжкова толока «Червоноград читає», яку організовує Червоноградська міська централізована бібліотечна система
🤓Крамничка оо.Василіян в Червонограді теж буде виставляти свою продукцію.
📔Тому запрошуємо усіх на книжковий шопінг!
🔸 Нашими парафіянами організовується поїздка до Джублика, Закарпатська область.
⏰Виїзд 26 серпня о 8:00
✏Запис у Крамничці оо.Василіян в Червонограді
💵Вартість поїздки 400 грн
🔸У четвер, 19 серпня, свято Преображення Господнє.
✏Розпорядок Богослужінь:
7:30 – Божественна Літургія
9:30 – Божественна Літургія
12:00 – Божественна Літургія
18:00 – Божественна Літургія
🔸Після кожної Літургії буде освячення фруктів на церковному подвір’ї.
🔸Нижня частина іконостасу в нашому храмі✨
🔸 У нашому храмі стартував табір "Веселі канікули з Богом" для наймолодших
🥳 Веселі канікули з Богом 2021 😇
🔸Матеріал у газеті «Вісник» та Нео Радіо Червоноград
📑Іконостас у церкві Святого Юра буде висотою понад 8 метрів
В оновленому храмі Святого Юрія у Червонограді розпочали монтаж іконостасу, над відновленням якого працюють одразу кілька майстрів: іконописці, різьбярі та ті, що наносять позолоту.
Це не буде новий іконостас, старий оновлюють. За словами червоноградського майстра-різьбяра Романа Яблонського, передовсім змінюють форму: раніше іконостас був по прямій, а тепер - ламаний, із заглибленням до престолу під кутом 45 градусів. Водночас він стане вищим та багатоярусним. Зараз його висота становить 3,5 метра, а оновлений сягатиме верхньої арки – 8,5 метрів.
Окрім двох ярусів, які були на ньому, виготовлять ще три: з’явиться ряд празничних ікон, апостоли та ярус ікон пророків. Ікони малюватиме художник Володимир Свідерський, який є автором образів попереднього іконостасу. Замінили також породу дерева, з якої виготовлена основа, каркас іконостасу - з соснової на дубову. Усе різьблення буде виконано із липи, а згодом покриють золотом.
Як розповів пан Роман, оновлюючи іконостас, дотримувались необарокового стилю, у якому його створили автори, червоноградські митці Василь Войтович, Михайло Левкун та Степан Ружицький. Це були 90-ті - перші роки після розпаду Союзу.
🔸У рамках табору «Веселі канікули з Богом» діти разом з духівником отцем Степаном Дудою відвідали Крехів
🔸Сьогодні у нашому храмі відбулась друга екскурсія для бібліотекарів Червоноградська міська централізована бібліотечна система
🔸Отець Йосафат Хаймик розповів про історію храму, показав унікальну бібліотеку із старовинними та сучасними виданнями, провів екскурсію цікавими локаціями монастиря.
🔸 "Веселі канікули з Богом" у Церкві св.Юрія в Червонограді
День другий
🔸У нашому храмі розпочались "Веселі канікули з Богом"
Сьогодні в церкві згадується Павло Гойдич єписком, мученик.
Фото: Єпископ Павло Гойдич серед братії Кристинопільського монастиря, літо 1935 року
Джерело: Jeronim Oleg Hrim
🔸Гарна можливість для відпочинку діток від 5 до 7 років!
‼️Оголошуємо набір на «Веселі канікули з Богом».
🗂 Триватиме табір з 28 по 30 липня (10:00 - 15:00).
🖍Реєстрація до 26 липня
💸Вартість 100 грн
📜Анкети у Крамничка оо.Василіян в Червонограді
Контакти:
📲 096 269 51 20 - отець Стефан Дуда
📲093 121 37 17 - Ольга Сиротюк
Кристинопільський (Червоноградський) монастир – від минулого до сучасності
Шахтарське містечко Червоноград на Львівщині є цікавим місцем. Місто, яке розташоване на поліській рівнині, сьогодні нерозривно пов’язане із промисловістю, адже є одним із центрів Львівсько-Волинського кам’яновугільного басейну. Однак, якщо заглянути у його історію, то побачимо багату спадщину, що сягає часів Речі Посполитої, коли був заснований Кристинопіль - справжня назва міста до часів Радянського Союзу. Сьогодні у місті залишились декілька пам’яток сивої давнини, серед яких і Кристинопільський монастир оо. Василіян.
Початки Кристинопільського монастиря сягають 1762 року. До того часу для вірних Унійної Церкви служив о. Ілля Білянський, однак місцева громада була ним незадоволена через зловживання у фінансових справах. Тоді Франциск Салезій Потоцький, урядник Речі Посполитої, вирішує заснувати монастир для оо. Василіян, які переживали свою Золоту добу та славилися, зокрема, через ревну місіонерську працю. Граф звертається до Холмського єпископа Максиміляна Рила з пропозицією віддати парафію ченцям, і 6 вересня 1763 року Потоцький укладає грамоту, котрою фундував монастир для Василіянського чину. Вже в грудні наступного року до Кристинополя приїжджають перші п’ять ченців василіян із сусіднього Волсвинського монастиря. Обитель постала на місці, де українська громада мала колись дерев’яну церкву, яку спіткала пожежа. Коли закладали наріжний камінь під монастир, то він мав у собі заглиблення для пляшки із запискою. За тодішнім звичаєм до пляшки поклали свідчення про початок будівництва та по одній із тогочасних монет (дукат, таляр битий, рубль, двозолотівку, злотий, гріш тощо).
1766 року в присутності двору Потоцьких, єпископа Максиміляна Рила та духовенства, монахів урочисто введено до храму. Як розповідає монастирський літопис, під гуркіт гармат було публічно прочитано декрет про передачу парафії василіянам та вручено їм ключі від храму. Крім того, Салезій Потоцький виділив ченцям 500 польських злотих для придбання книг до монастирської бібліотеки, у якій свого часу перебував славний Апостол. Це унікальна культурна і духовна пам’ятка України, яка збереглася в давньослов’янській літературній традиції із ХІІ століття і походить із західної частини Київської Русі. До Кристинополя він надійшов із сусіднього монастиря у Городищі та отримав назву «Кристинопільський апостол». Крім того, у монастирській бібліотеці перебувало Бучацьке Євангеліє ХІІ-ХІІІ століття.
Варто відзначити скарби, які зберігалися у Кристинопільському монастирі, а саме – мощі святих. Йдеться про мощі святого Онуфрія, св. Василія Великого, св. Йосафата Кунцевича та святого великомученика Юрія – покровителя Кристинопільського монастиря і храму. Ще однією реліквією була частинка хреста, на якому був розп’ятий Ісус. Щоп’ятниці вона вміщувалася у великий хрест, який виставлявся перед престолом.