Svetlana Maiboroda recruiter

Svetlana Maiboroda recruiter

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Svetlana Maiboroda recruiter, Recruiter, .

09/03/2023

Говорили про хайрінг «зумерів» - покоління, що народилося під час зміни тисячоліть. Про особливості взаємодії та ефективної співпраці.
https://budni.rabota.ua/ua/recruiting/hayring-zumeriv-yaki-vimogi-stavlyat-molodi-kandidati-pered-rekruterom


Нечіткі перспективи – не для зумерів

«Нині, коли зумери саме починають трудову діяльність, гнучкість компаній роботодавців сприймається ними як норма, – ділиться досвідом Світлана Майборода, Group Team Leader зі Smart Solutions. – Комфортна корпоративна культура та рівень фінансової винагороди часто є вирішальними, але навряд чи хто з них далекоглядно планує свій карʼєрний розвиток».

За її словами, комунікувати із зумерами зручно, адже вони регулярно на звʼязку, оперативно відповідають. Вони відкриті, охоче реагують на запит розглянути пропозицію.

Помічена деяка тенденція відносно частої зміни місць роботи у звʼязку з їхньою відкритістю до нових оферів, особливо у випадку, якщо не мають періодичних підвищень чи розвитку на поточному місці.

Багато з них володіють іноземними мовами, мають досвід стажування чи навчання за кордоном, що формує їхній світогляд та цінності. Ті, хто вимушено виїхали через війну, швидко адаптуються до нових умов, знаходять нові можливості.

Ми вже маємо досвід роботи і найму молодших спеціалістів, наприклад, інженерів у різних сферах у країнах Європи. Роботодавці охоче розглядають молодих спеціалістів саме українців за походженням, відзначають їхні професійні навички та soft skills. Але зумери дещо самовпевнені, амбіційні. Мала досвід з кандидатом, який після інтервʼю з роботодавцем впевнено ділився позитивними враженнями, наче офер вже у його кишені, але потім, після відмови, щиро дивувався, вважаючи, що проявив себе якнайкраще. Потім декілька разів згадував дану ситуацію при наступних взаємодіях, говорячи щиро, що дуже заділа така ситуація.

З іншого боку, вони легко відпускають, те що «не їхнє», не переймаючись зворотним зв’язком. Наприклад, інший же випадок, коли після інтервʼю кандидата з наймаючою компанією та зворотним звʼязком орієнтовно через тиждень, кандидат відповів, що вже давно отримав офер від іншої компанії та думати забув про фідбек саме з тієї зустрічі.

Кандидат легко наважується на перехід або звільнення з роботи не маючи іншого оферу, якщо відчуває, що дане місце не його. При рішенні змінити роботу він аналізує, чи сфера, у якій працює, є комфортною та перспективною для нього, та чи дає можливість розвивати сильні сторони. Якщо не дуже, то він готовий освоювати нові навички та обирати інші сфери діяльності, якщо бачить інтерес та перспективи деінде.

Зумери менш схильні залишатися на роботі з далекими нечіткими перспективами, для них важливе бачення результату своєї роботи та перспективи в осяжному майбутньому.

Зумери більш відкриті першими сконтактувати з рекрутером, якщо бачать відповідну вакансію або ж просто для встановлення звʼязку на майбутнє.

На думку Світлани, найближчими роками зумери складатимуть близько 50% і вище трудового населення. Це буде формувати тенденції на ринку праці та сприяти збереженню гнучкості підходів, і орієнтир на постійне навчання та швидку адаптивність буде посилюватися.

HR воєнного часу: як зараз швидше закривати вакансії 01/08/2022

Ділилися з партнерами Work.ua та CleverStaff тенденціями та інформацією щодо динаміки на ринку праці.
https://www.work.ua/articles/employer/2933/?setlp=ua

HR воєнного часу: як зараз швидше закривати вакансії В останні місяці ринок праці суттєво змінився. Попри те, що наразі на одну вакансію відгукується вп‘ятеро більше шукачів, знаходити ідеальних фахівців компаніям в...

03/06/2022

Світлана Майборода: «Ринок праці вже змінюється: перезавантаження чекає на багатьох»

Не встиг ринок праці оговтатися від кризи коронавірусу, як перейшов у наступну, але більш невизначену та небезпечнішу кризу через війну. Що відбувається сьогодні в Україні і які перспективи ймовірні для кандидатів та роботодавців протягом року – розповідає Світлана Майборода, Group Team Leader компанії Smart Solutions.

«Ринок праці вже змінюється: перезавантаження чекає на багатьох»

Світлана, як почувається ринок праці у ситуації, коли пандемію змінила війна?
Разом із втратою роботи багато хто втратив житло або доступ до нього, був вимушений екстрено переїжджати у більш безпечні регіони або країни. Роботодавці змушені приймати важкі рішення щодо скорочення штату, зменшення рівня заробітної плати як мінімум на період війни або відправки персоналу у відпустку за власний кошт. На початок війни вакансії якщо і були розміщені на роботних сайтах, то перебували у режимі паузи. Більшість із них врешті-решт були відкладені до кращих часів або ж зовсім відмінені. Затишшя також спостерігалося і з боку кандидатів.

Зараз є регіони зі знищеною інфраструктурою, або щойно звільнені з окупації, і ті, що далеко від лінії фронту, але переповнені біженцями. Які аспекти виникли у зв’язку з цим?
Якщо дивитися на ринок праці по регіонам, то для Київської області, Харкова, Чернігова, Охтирки, Маріуполя – це більше поле праці волонтерів та спеціальних організацій. Бізнеси решти України частково та поступово повертаються до своєї діяльності, наскільки це є можливим. Найбільша концентрація трудових ресурсів все ще залишається на території Західної України. Але без створення додаткових робочих місць працевлаштування внутрішньопереміщенного населення не є можливим, тому що і в мирний час даний регіон був трудонадлишковим.

Які особливості пошуку роботи у військовий час?
Зважаючи на обставини, ринок праці знов став ринком роботодавця. Для тих, хто може дозволити винаймати персонал, є можливість залучити кращі кадри. Для тих, хто втратив роботу, гостро стоїть питання її пошуку, адже більшість не завжди має фінансову «подушку безпеки» довше ніж на 2-3 місяці. Для кого критичний пошук роботи, готові відгукуватися на вакансії, нижче рівня свого досвіду, на нехарактерні роботи. Спостерігається тенденція пошуку роботи ближче до місця проживання, що дає змогу менше переміщатися та швидко бути в укритті, якщо того потребує ситуація.

Які галузі ринку виявилися найбільш стійкими до впливу війни?
Окремо хотіла б виділити сферу ІТ, яка хоч і зазнала негативного впливу, але завдяки тому, що зазвичай ІТ бізнес – міжнародно орієнтований, більшості компаній вдалося утриматися на плаву і продовжити розвиток бізнесу навіть з розширенням штату, найманням нових співробітників. Крім того, в даній сфері популярний віддалений формат роботи, що дозволяє залучати фахівців, що залишились в Україні та не можуть виїхати за кордон до міжнародних проєктів без особистої присутності. Як відомо, попит на українських ІТ спеціалістів завжди був високий за кордоном. Для більшості європейських країн існує дефіцит на кваліфікованих ІТ спеціалістів.

Які вакансії «на паузі», а які – відновлюються?
Найбільш постраждали сфери послуг (ХоРеКа, салони краси, спортклуби та ін.). Майже відсутні вакансії для керівників. Сфера, яка найшвидше відновлюється – це рітейл (роздрібна торгівля). Саме в ній зараз найбільше з’являється вакансій. Також є пропозиції в сфері логістики, зовнішньо-економічної діяльності, фармацевтичній галузі, медичній сфері, сільському господарстві, IT. Нині найзатребуваніші – продавці, касири, водії, аптечний персонал, медичний персонал, вантажники, пакувальники. Вже зараз виникає попит на будівельників.

Одного дня війна скінчиться. Як зміниться ринок праці?
Для вірогідних змін вже зараз є передумови як в Україні, так і в світі, зокрема – в Європі. По-перше, питання безпеки, оборони. Маючи агресивного сусіда, слід забезпечити безпечні умови для цілісності нашої країни, що сприятиме її розвитку та залученню інвесторів. По-друге, енергетичний розвиток, в т.ч. альтернативної енергетики, енергетична незалежність, тому очевидно, що буде потреба у відповідних спеціалістах. По-третє, переформатування економіки країни, зміщення виробничих потужностей ближче до ринку збуту, зі Східної України на Захід, більш тісна кооперація, складське та логістичне покриття з країнами Європи, Польщі в першу чергу. Вже зараз надходять запити від українських виробничих та аграрних компаній щодо аналізу ринку праці, наприклад, у Польщі – з метою відкриття там своїх представництв, логістичних центрів. Щодо першої умови, світ переконався у професійності української армії, а зараз – ще й у її універсальності, коли всі види військ отримують реальній бойовий досвід з використанням найрізноманітнішої зброї. Вочевидь, такий досвід буде затребуваним в майбутньому і на міжнародному рівні.

Схоже, що Україна візьме на себе роль Запорізької Січі по відношенню до Європи, маючи таке географічне положення. Припинення війни не значитиме зупинення розвитку воєнної галузі України. Крім того, мова також йде і про військових розробників, дизайнерів, кіберспеціалістів, інженерів з телекомунікацій тощо. На фоні цього матиме розвиток медицина, психологія. Українські інженери здатні до розробки новітнього обладнання, протезування.

Україна зазнала масштабної руйнації інфраструктури, промислових підприємств, бізнесу. І нам потрібне відновлення. Як відреагує ринок праці на цей запит?
Звісно, першочерговим постає питання відбудови країни, міст, селищ. Тому будуть затребувані будівельники, проєктанти, архітектори, інженери з будівництва доріг та мостів, іншої інфраструктури, а отже, буде попит на будівельні матеріали. Говорячи про відбудову, розуміємо, що це не буде повторення того типу житла, що було раніше. Зміняться пріоритети, і укріплення будівель буде важливішим за панорамні види.

А як зміняться ті, хто працюватиме, або шукатиме роботу, і ті, хто створюватиме робочі місця?
Новий час потребуватиме нових знань, нових підходів в освіті. Є надія, що професія вчителя, викладача буде затребуваною і престижною. Зараз для тих, хто знаходиться у пошуку, варто правильно оцінити ситуацію, визначити свої сильні сторони. Якщо потрібно – набути необхідні навички шляхом навчання, інвестуючи в себе, щоб бути затребуваним на ринку праці. Для підприємців саме час заявити про себе, свій продукт чи послугу, в т.ч. на світовому ринку. Зараз вся увага світу прикута до України, в режимі реального часу, є можливість спостерігати за розвитком подій з будь-якого куточку світу. Підтримка, яка відчувається звідусіль – від аватарок у профілях кандидатів в Лінкедин з різних країн і прапорів України на всіх будівлях Польщі, Чехії, Німеччини тощо до мирних мітингів по всьому світу проти війни в Україні говорить про те, що бренд України впізнаваний в усьому світі та матиме попит.

Як в цих умовах почувається ваша компанія, що плануєте?
У Smart Solutions ми зберегли штат. Компанія має офіси по всій Україні: в Києві, Дніпрі, Одесі, Львові. Дехто з колег переїхав в межах України, дехто знаходиться за кордоном. Наша компанія мала плани виходу на європейський ринок у 2022 році, війна змусила прискорити ці плани. Вже зараз відкрили офіс у Варшаві, завершуємо відкриття в Румунії, в середині літа плануємо офіційне відкриття офісу в Чехії. Наша компанія має широкий спектр послуг в Україні, займаємося не тільки рекрутментом білих та блакитних комірців, Еxecutive Search, але також надаємо послуги з аутстафінгу, аутсорсінгу, лізінгу персоналу, аутсорсингу бізнес процесів, в т.ч. в ІТ, маємо ряд послуг у напрямку фасіліті включаючи клінінг (рітейл, ХоРеКа, промисловість, складські приміщення). Тобто можемо бути корисними в усьому, що стосується персоналу та оптимізації процесів у компанії.

Звісно, що ринок Європи конкурентний, але наш досвід, команда, глибокий аналіз ринку, можливість охоплювати широкий спектр сервісів як один постачальник для клієнта, але при цьому виявляти гнучкість, швидкість та низку інших переваг, про які краще говорити згодом, дає підстави успішного старту. Більшість з клієнтів, з якими ми тривалий час працюємо в країнах нашої присутності – це міжнародні компанії. Вихід на нові ринки – можливість розширити нашу співпрацю в межах країн Європи.

Які конкуренті переваги сприяють розвитку компанії і створюють підґрунтя для оптимістичних планів на майбутнє?
Ми не фокусуємося на перевезенні персоналу з України для працевлаштування в Європі, ми більше орієнтовані на роботу з місцевими кандидатами. Наша компанія націлена допомогти у пошуку роботи тим, хто був змушений виїхати. Також ми плануємо здійснювати підтримку з приводу надання роботи і по поверненню в Україну. Післявоєнна економіка потребуватиме відновлення, надходжень до бюджету у вигляді податків, тому важливо створити умови для швидкого повернення населення і створення робочих місць для тих, хто виїхав за кордон. Сподіваюсь, що об’єднання України, яке зараз відбувається, взаємодопомога, політика держави створять міцне підґрунтя для наступного розвитку.

https://cutt.ly/bJbZxwm

Как правильно подготовить резюме? Советы и этапы составления 17/02/2021

Как правильно подготовить резюме? Советы и этапы составления Давно ищете работу, но не получаете отклики? Возможно проблема в неправильно составленном резюме?Светлана Майборода, Group team leader компании Smart Solutio...

Website