Жмеринська окружна прокуратура
Офіційна сторінка Жмеринської окружної прокуратури
Безпека дітей – пріоритет у роботі прокурорів
Новий навчальний рік розпочався, на жаль, в умовах повномаштабного російського вторгнення. На Вінниччині ювенальні прокурори дбають про безпечне навчання дітей в умовах воєнного часу. Прокуратурою постійно вживаються заходи до приведення у належний стан укриттів у закладах освіти. По області задоволено 8 позовів прокурора і 6 позовів перебувають на розгляді у судах.
Прокурори Вінниччини продовжують свою роботу задля створення безпечних умов для здобуття дітьми освіти у навчальних закладах. Адже діти наше майбутнє, а охорона дитинства в Україні є загальнодержавним пріоритетом.
Разом з тим, у ці дні начальником Барського відділу Жмеринської окружної прокуратури Ігорем Лавровим проведено зустріч з учнями 5А класу Комунального закладу «Барський ліцей № 1 Барської міської ради» та прокурор Жмеринської окружної прокуратури Володимир Слободян зустрічався з вихованцями комунального закладу «Жмеринський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей», під час яких дітям побажали успішного та легкого навчання у безпечних умовах.
Культурну спадщину міста Бар контролюватиме уповноважений орган – задоволено позов прокуратури
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду задоволено позов Жмеринської окружної прокуратури в інтересах держави до Барської міської ради про визнання її бездіяльності протиправною та зобов’язання утворити спеціально уповноважений орган охорони культурної спадщини.
Вчинити такі дії міська рада зобов’язана відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини». Адже місто Бар, засноване у XV ст., має чимало історичних та культурних пам’яток, внесене до Списку історичних населених місць України та перебуває під охороною держави.
Функція спеціально уповноваженого органу охорони культурної спадщини – захист об`єктів культурної спадщини з метою збереження характерного середовища та цінної історичної забудови міста.
Після набрання рішеннями законної сили вживатимуться заходи щодо його реального виконання.
Судитимуть посадовицю, яка завдала територіальній громаді збитків на понад 1,7 млн грн.
Прокурорами Жмеринської окружної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт за обвинуваченням начальника одного з управлінь Жмеринської міської ради Вінницької області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану).
Слідством установлено, що між управлінням Жмеринської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір на прибирання та підмітання вулиць Жмеринської міської територіальної громади на період березня-листопада 2022 року на суму майже 4 млн грн.
Надалі керівник управління, зловживаючи своїм службовим становищем, підписала акти виконаних робіт за завищеною ціною в обсягах менших ніж передбачено договором.
Унаслідок таких дій Жмеринській територіальній громаді заподіяно матеріальну шкоду у розмірі понад 1 млн 700 тис. грн.
Прокуратурою подано цивільний позов у справі про відшкодування шкоди завданої територіальній громаді на суму збитків.
Обвинувачена, за клопотанням прокурора, відсторонена від займаної посади.
За такий злочин передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснювалося слідчими слідчого відділення Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області.
Примітка: нагадаємо, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
За втягнення малолітньої особи у злочинну діяльність засуджено жмеринчанку
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області визнав обґрунтованими доводи прокурора Жмеринської окружної прокуратури та визнав винуватою 33-річну жительку м. Жмеринки у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 304 КК України – втягнення малолітньої особи у протиправну діяльність; ч. 4 ст. 185 КК України – таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненій повторно, поєднаній із проникнення у інше приміщення, в умовах воєнного стану.
У суді прокурором доведено, що жмеринчанка мала прямий умисел на залучення малолітньої дитини до викрадення чужого майна та обернення його на власну користь. Перебуваючи на території Релігійної громади (парафії) святого Олексія Кам’янець-Подільської дієцезії Римо-Католицької церкви, що розташована за адресою: Вінницька область, Жмеринський район, місто Жмеринка, вулиця Костьольна, № 2З, з метою незаконного збагачення, розуміючи протиправність своїх дій, вона, залишивши малолітню дитину спостерігати за обстановкою, з метою недопущення викриття злочинних дій, потайки проникла до вищевказаних приміщень та здійснила крадіжку матеріальних цінностей на загальну суму 2 511 грн.
За результатами розгляду обвинувального акта та оцінки наданих прокурором доказів підсудну судом визнано винуватою у вчиненні зазначених злочинів.
Проведено спільний навчальний захід щодо особливостей забезпечення процесуального статусу неповнолітніх у кримінальному провадженні
25 червня 2024 року прокурорами Жмеринської окружної прокуратури за участі дізнавачів та слідчих Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області проведено спільний навчальний захід щодо особливостей забезпечення процесуального статусу неповнолітніх у кримінальному провадженні.
Під час зустрічі обговорено проблемні питання, які виникають під час здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях зазначеної категорії, та наголошено на необхідності неухильного впровадження практики правосуддя дружнього до дитини, та інших міжнародних практик та вимог міжнародних актів і конвенцій у практичній діяльності органів досудового розслідування.
За принципової позиції прокуратури судом скасовано рішення прийняті в умовах реального конфлікту інтересів та витребувано землю на користь громади
Корупція становить серйозну загрозу верховенству права, підриває основи демократії, нівелює соціальну справедливість, перешкоджає економічному розвитку та загрожує належному виконанню державою своїх зобов'язань щодо поваги, захисту, сприяння та виконання прав людини, що знайшло своє відображення у Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції від 31 жовтня 2003 року, яка набрала чинності для України з 01 січня 2010 року.
Відповідно до положень ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти, рішення, видані (прийняті) з порушенням вимог цього Закону, підлягають скасуванню органом або посадовою особою, уповноваженою на прийняття чи скасування відповідних актів, рішень, або можуть бути визнані незаконними в судовому порядку за заявою заінтересованої фізичної особи, об’єднання громадян, юридичної особи, прокурора, органу державної влади, зокрема Національного агентства, органу місцевого самоврядування.
Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Як передбачено п. 1 ч. 2 ст. 35-1 Закону України «Про запобігання корупції», у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.
Відповідно до правових позицій Верховного суду рішення органу місцевого самоврядування, прийняте в умовах конфлікту інтересів, є незаконним. Для встановлення порушення процедури прийняття рішення, визначальним є сам факт участі депутата у голосуванні за наявності конфлікту інтересів (незалежно потенційного чи реального), а не вплив такого голосування на прийняте рішення з урахуванням наявності кваліфікованої більшості, необхідної для прийняття позитивного рішення колегіальним органом.
Прийняте в умовах реального конфлікту інтересів у одного з депутатів рішення органу місцевого самоврядування компрометує, спаплюжує таке рішення та, як наслідок, нівелює довіру суспільства до органів місцевого самоврядування в цілому.
Протягом поточного року судом задоволено 5 позовів Жмеринської окружної прокуратури про скасування рішень органів місцевого самоврядування, прийнятих в умовах реального конфлікту інтересів, а також витребування отриманих на підставі таких рішень земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 9 га на користь територіальних громад Жмеринського району.
Попереджено незаконне заволодіння гідроспорудою у Барській громаді – прокуратура відстояла інтереси громади у Верховному Суді
Жмеринською окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів Барської територіальної громади у розпорядженні належним їй майном.
Йдеться про гідротехнічну споруду в одному з сіл громади площею 2,5 тис. м² вартістю понад 20 млн гривень.
У 2023 році рішенням Барського районного суду, яке залишено без змін постановою Вінницького апеляційного суду, відмовлено у задоволенні позову прокурора про визнання недійсними правочинів та скасування державної реєстрації права власності на гідроспоруду за приватною особою, попри незаконність дій щодо відчуження майна.
Суд фактично позбавив громаду права власності на гідротехнічну споруду, а відтак – змоги отримувати додаткові кошти у бюджет від оренди майна. До того ж, вона нерозривно пов’язана з водним об’єктом та земельною ділянкою, на якій розташована, і не може бути відокремлена від останніх.
Зважаючи на очевидний характер порушень інтересів держави й громади, Вінницька обласна прокуратура оскаржила судові рішення до Верховного Суду.
Постановою Верховного Суду від 05.06.2024 касаційну скаргу прокуратури задоволено та ухвалено нове рішення, яким позовні вимоги про визнання недійсними правочинів, скасування державної реєстрації та припинення права власності на гідроспоруду за приватною особою задоволено.
ВИЛОВ РИБИ ТА РАКІВ
За процесуального керівництва прокурорів Барського відділу Жмеринської окружної прокуратури, дізнавачами відділення поліції № 1 Жмеринського районного управління поліції Головного управління національної поліції у Вінницькій області у стислі строки закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення жителем Барської територіальної громади кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що 25.05.2024 місцевий житель без належного, законного дозволу на зайняття рибним та водним добувним промислом, виданого компетентним органом, під час нересту риб та раків використовуючи заборонені знаряддя лову, а саме: рибальськими сітками перебуваючи на руслі річки Мощанка, Верхівського водосховища, що знаходиться в адміністративних межах с. Верхівка, Жмеринського району, Вінницької області здійснив незаконний вилов та здобув рибні та водні біоресурси, тим самим здійснив їх вилучення із природного середовища.
Відповідно до висновку експерта такими діями спричинено істотну шкоду водному господарству України на загальну суму 45 339 гривень.
У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованого кримінального правопорушення перед судом, чоловіку загрожує покарання у виді обмеження волі на строк до 3 років.
Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
ПРОКУРОР ПРОВЕЛА ЗУСТРІЧ ІЗ ШКОЛЯРАМИ
Прокурор Барського відділу Жмеринської окружної прокуратури Оксана Муляр 04.06.2024 провела урок з учнями 11 класів Барської територіальної громади на базі Комунального закладу вищої освіти "Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського".
Основна мета зустрічі – ознайомити дітей з їхніми правами, роз’яснити наслідки вживання алкоголю, тютюну та інших заборонених речовин, а також нагадати основні правила безпеки під час користування соціальними мережами. Учні мали змогу дізнатися про види відповідальності та наслідки притягнення за порушення законів.
Вона розповіла учасникам про особливості своєї роботи, вимоги до сучасного прокурора та про те, як змінилась структура після реформування. А також поділились своїми історіями вибору професії.
Зустріч відбулася у цікавій дискусійній формі, кожен охочий мав змогу поставити запитання пов’язане з професійною діяльністю прокурора та інститутом прокуратури загалом. Особливу цікавість у дітей, традиційно, викликають розповіді про кримінальну та адміністративну відповідальність, покарання за ті чи інші злочини.
Подібні зустрічі із школярами та працівниками прокуратури проводитимуться і в подальшому, адже це підтримка у вихованні підростаючого покоління та профілактика правопорушень серед підлітків.
Діти – майбутнє України!
У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначався Міжнародний день захисту дітей.
На жаль, на долю дітей України випало зовсім не безтурботне дитинство. Вони зростають під звуки сирен, під ворожими обстрілами. Страшна війна щодня забирає життя дітей, їхніх рідних, друзів, їхні домівки, навчальні заклади.
Так не повинно бути! Вони мають жити в світі, який не знає, що таке жорстокість, біль та насильство.
Діти – наше майбутнє, велике щастя, найголовніша радість у нашому житті, майбутнє України!
Дитяча щирість і життєлюбність дарує нам радість, тепло та надію! А ми, у свою чергу, повинні дбати про їхнє щасливе дитинство – забезпечувати захист інтересів дітей, турбуватися про їхнє здоров’я та безпеку. Адже бачити щасливих дітлахів – велике щастя!
Працівники Вінницької обласної та Жмеринської окружної прокуратур побували у Жмеринському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, та потурбувалися про те, щоб дитячі мрії були реалізовані, та подарували дітлахам необхідні у побуті речі.
Заволодів грошовими коштами – жмеринчанина засуджено за крадіжку банківської картки
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області визнав обґрунтованими доводи прокурора Жмеринської окружної прокуратури та визнав винуватим 42-річного жителя міста Жмеринка у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених за ч. 1 ст. 357 КК України та ч. 4 ст. 185 КК України – тобто у привласненні офіційних документів, вчинене з корисливих мотивів та у таємному викраденні чужого майна (крадіжка), в умовах воєнного стану.
У суді прокурором доведено, що житель міста Жмеринка мав прямий умисел на викрадення чужого майна та обернення його на власну користь. З метою незаконного збагачення, розуміючи протиправність своїх дій, здійснив власні розрахунки чужою банківською карткою за товари для себе у магазинах та крамницях міста, чим своїми незаконними діями спричинив потерпілому майнової шкоди, яку не відшкодував.
За результатами розгляду обвинувального акта та оцінки наданих прокурором доказів підсудного судом визнано винуватим у вчиненні зазначених кримінальних правопорушень та засуджено до покарання у виді 5 років 2 місяців позбавлення волі.
На Жмеринщині з незаконного приватного володіння повертаються 15 га лісу вартістю 336 млн грн.
Рішенням Барського районного суду Вінницької області задоволено позов Жмеринської окружної прокуратури про скасування державної реєстрації та усунення перешкод у користуванні і розпорядженні земельною лісовою ділянкою шляхом її повернення у комунальну власність Вінницької обласної Ради.
Йдеться про 15 га землі лісогосподарського призначення вартістю 336 млн грн, що знаходиться на території Барської міської громади Жмеринського району та перебуває у користуванні Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс».
У 2016 році на ділянку незаконно набуто право приватної власності, що позбавляло комунальне підприємство можливості провадити лісогосподарську діяльність, спрямовану на збереження та відтворення лісових насаджень та створювало сприятливі умови для здійснення незаконних рубок лісу.
Після набуття судовим рішенням законної сили вживатимуться заходи щодо його реального виконання.
«Заробив» 230 тис. грн на дровах для освітніх закладів – за втручання прокуратури підприємцем усунуто порушення
Жмеринською окружною прокуратурою виявлено факт порушення інтересів Барської міської громади у бюджетній сфері.
Встановлено, що у 2023 році між відділом освіти Барської міської ради та фізичною особою-підприємцем за результатами публічних торгів укладено договори поставки деревини до місцевих навчальних закладів на загальну суму 2,6 млн грн.
Надалі між замовником і постачальником, з метою безпідставного завищення ціни на товар та отримання підприємцем більшого прибутку, укладено додаткові угоди до договорів, якими зменшено кількість поставлених дров.
Недобросовісні дії сторін призвели до перевитрат місцевого бюджету на понад 230 тис. грн.
З метою захисту інтересів громади прокуратурою до Господарського суду Вінницької області подано позовні заяви про визнання оспорюваних правочинів недійсними та стягнення з суб’єкта господарювання безпідставно отриманих коштів.
В ході судового розгляду відповідачем добровільно усунуто порушення, а саме – поставлено в навчальні заклади дрова на 230 тис. грн, як було передбачено первинними договорами, відтак провадження було закрито.
Два роки ув’язнення за розтрату коштів місцевого бюджету
Прокурором Жмеринської окружної прокуратури у суді доведено винуватість колишньої голови однієї з сільських рад Жмеринського району в розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ч. 2 ст. 191 Кримінального Кодексу України).
Вироком Шаргородського районного суду Вінницької області їй призначено покарання – 2 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування строком на 2 роки.
Прокурор у суді довів, що зловмисниця, будучи головою сільської ради, протягом 2018-2019 років укладала договори із фізичною особою на оренду транспортного засобу. За це вона щоквартально перераховувала йому 1,5 тис. грн. Крім того засуджена списувала пальне на це авто.
Однак, цей транспортний засіб сільською радою не використовувався.
Таким чином службова особа органу місцевого самоврядування здійснила розтрату коштів місцевого бюджету на майже 70 тисяч гривень.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими відділення поліції № 2 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області.
Наразі вирок не набрав законної сили.
Рецидивіста, який пограбував неповнолітнього взято під варту!
За процесуального керівництва Жмеринської окружної прокуратури мешканцю Барської територіальної громади Жмеринського району повідомлено про підозру у відкритому викраденні чужого майна (грабіж), поєднаного з погрозою застосування насильства, вчиненого повторно, в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 186 КК України).
За даними слідства, 23.04.2024 неодноразово раніше судимий за майнові злочини 32-річний чоловік попросив у неповнолітнього мобільний телефон аби здійснити важливий дзвінок, без наміру його повертати. Зловмисник взяв гаджет та сховав його у кишеню, а юнаку сказав, що телефон тепер не його. При цьому чоловік погрожував хлопцеві застосуванням фізичної сили.
Правопорушника затримано у порядку ст. 208 КПК України.
За клопотанням прокурора суд взяв підозрюваного під варту.
За вказаний злочин передбачено покарання до 10 років позбавлення волі.
Досудове розслідування здійснюється слідчими слідчого відділення поліції №1 Жмеринського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пограбував літню жінку – засуджено злодія-рецидивіста!
За публічного обвинувачення прокурорів Жмеринської окружної прокуратури Вінницької області суд визнав винним жителя Донецької області у грабежі, поєднаному з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, вчиненому в умовах воєнного стану, вчиненому повторно (ч. 4 ст. 186 КК України).
Його засуджено до 9 років 6 місяців позбавлення волі.
Події мали місце у листопаді 2023 року. Неодноразово судимий за аналогічні злочини чоловік, прийшов додому до літньої жінки, яка має вади зору. Він представився працівником адміністрації і запропонував потерпілій надати документи для подальшого оформлення їй гуманітарної допомоги. Поки господарка шукала паспорт, зловмисник скористався безпорадністю жінки, застосував фізичну силу та відібрав у неї всі збереження – майже 130 тис. грн. Після чого він виїхав за межі Вінниччини та через кілька днів був затриманий правоохоронцями на Одещині.
Досудове розслідування здійснювалося слідчими слідчого відділення Жмеринського РВП.
Наразі вирок законної сили не набрав.
За розбещення дітей – 5 років позбавлення волі!
Ювенальним прокурором Жмеринської окружної прокуратури Вінницької області доведено у суді винуватість 42-річного жителя Жмеринського району за вчинення розпусних дій стосовно неповнолітнього та малолітніх потерпілих (ч. ч. 1, 2 ст. 156 КК України).
Вироком Шаргородського районного суду Вінницької області йому призначено покарання – 5 років позбавлення волі.
Прокурор у суді довів, що у вересні 2023 року місцевий житель, усвідомлюючи, що за ним спостерігають неповнолітній та малолітні діти, з метою задоволення своєї статевої пристрасті, вчинив щодо них розпусні дії.
Відомості стосовно засудженого будуть внесені до Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності малолітньої особи після набрання вироком законної сили.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим відділенням відділення поліції № 2 Жмеринського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області.
Понад 60 га водного фонду вартістю 305 млн грн
повернуто Жмеринській громаді
Жмеринською окружною прокуратурою виявлено факт порушення вимог земельного та водного законодавства на території Жмеринської територіальної громади.
Встановлено, що у 2002 році в одному з сіл громади приватне підприємство взяло в оренду кілька ставків для рибогосподарської діяльності строком на 20 років. Утім, відповідно вимог законодавства, чинного на той час, договір оренди не зареєструвало та нотаріально не посвідчило. Зі спливом строку оренди підприємство продовжувало користуватися водними об’єктами.
З огляду на це прокуратурою до Господарського суду Вінницької області подано позов про зобов’язання скасування державної реєстрації права, припинення права оренди приватного підприємства та повернення 5 земельних ділянок водного фонду загальною площею понад 60 га вартістю 305 млн грн у комунальну власність Жмеринської міської громади.
Рішенням Господарського суду Вінницької області задоволено позов прокуратури щодо 3-х із 5-ти ділянок площею 56,5 га вартістю 284 млн грн. Щодо інших двох відповідач добровільно виконав вимоги у ході судового розгляду, відтак провадження було закрито.
За втручання прокуратури у громадян рф конфісковано
земельні ділянки у власність держави
За позовами Жмеринської окружної прокуратури суд ухвалив рішення про конфіскацію у двох громадян рф земельних ділянок загальною площею понад 5 га на території Жмеринської та Станіславчицької об’єднаних територіальних громад.
Прокуратура встановила, що громадяни країни-агресора набули у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення після прийняття спадщини. Вони проігнорували вимоги земельного законодавства України та упродовж року не здійснили їх відчуження, натомість передали землю у користування суб’єктам господарювання на праві оренди.
Відповідно до законодавства землі сільськогосподарського призначення не можуть перебувати у власності іноземних громадян. Якщо до особи переходить право власності на земельну ділянку, яка не може набуватися нею у власність, ця ділянка підлягає відчуженню її власником протягом року з моменту переходу такого права.
Реагуючи на виявлені порушення, з метою захисту інтересів держави, окружна прокуратура звернулася з позовами до суду, які задоволено у повному обсязі.
Загалом окружна прокуратура подала до суду 24 аналогічних позовів.
Обережно – шахрайство в інтернеті триває!
Прокуратура вкотре звертається до громадян з проханням бути уважними та обережними, купуючи та продаючи товари в Інтернеті, виважено підходити до прийняття пропозиції про здійснення передоплати за товар або послугу шляхом перерахування безготівкових коштів.
Щоденно громадяни потерпають від шахраїв здійснюючи різні операції через мережу Інтернет. Однією із найпоширеніших форм шахрайств є обдурювання людей за допомогою так званих «фішингових», тобто фальшивих сайтів, а також під прикриттям банківських працівників шахраї, отримуючи доступ до особистих даних карток громадян, здійснюють списання коштів з рахунків.
У Жмеринському районі Вінницької області у поточному році Жмеринським РВП ГУНП у Вінницькій області зареєстровано понад 50 та здійснюється досудове розслідування у 170 кримінальних провадженнях щодо вчинення таких кримінальних правопорушень. Процесуальне керівництво у даних кримінальних провадженнях здійснюють прокурори Жмеринської окружної прокуратури Вінницької області.
Слід зауважити, що сьогодні у злочинців немає єдиної схеми, вони щоразу вигадують нові види махінацій.
Так, під виглядом продажу дитячих та дорослих речей, майна, техніки, корму для тварин, дров, інших послуг, також за допомогою фішингових, тобто шахрайських ресурсів, аферисти отримують цінні дані громадян: інформацію банківських карток, логіни та паролі до акаунтів на різних веб ресурсах, у тому числі інтернет банкінгів.
Для того, щоб захистити себе від шахраїв-фішерів:
- нікому і ніколи не повідомляйте дані карти, паролі та інші дані, що можуть використовуватися для підтвердження платежів, навіть якщо працівники банку просять у вас здійснити будь-які дії для захисту Вашого рахунку, наприклад перерахувати кошти на власний номер телефону – не робіть цього, можливо шахраї заволоділи Вашою сім-карткою!
Якщо у Вас виникла підозра, що Ви стали жертвою інтернет-шахрайства:
- змініть паролі на всіх акаунтах, які могли стати метою шахраїв;
- зверніться в банк з повідомленням, що Вашими даними можуть скористуватися шахраї, заблокуйте рахунки;
- ведіть моніторинг банківських виписок і звітів про операції з кредитною карткою;
- якщо кошти було списано – негайно телефонуйте на гарячу лінію банківської установи, де відкрито рахунок з якого списано кошти, блокуйте рахунок та робіть заявку на повернення коштів.
У разі вчинення шахрайських дій, з метою викриття зловмисників та притягнення їх до відповідальності, невідкладно повідомляйте про такі випадки на лінію «102» або на телефон гарячої лінії Жмеринської окружної прокуратури Вінницької області за номером: (093)5088557.
Жителя Жмеринського району засуджено до реальної міри покарання за крадіжку грошей у пенсіонерки
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області визнав обґрунтованими доводи прокурора Жмеринської окружної прокуратури та визнав винуватим раніше судимого 44 - річного жителя Жмеринського району у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України – таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинена повторно, в умовах воєнного стану.
У суді прокурором доведено, що обвинувачений вчинив крадіжку грошових коштів у місцевої пенсіонерки, оскільки достовірно знав, що остання зберігає їх в одній із кімнат домоволодіння. Реалізуючи свій злочинний умисел, під час перебування у потерпілої в будинку, обвинувачений обстеживши вітальну кімнату домоволодіння, виявив в книжці, яка знаходилась в серванті, грошові кошти у сумі 3500 гривень. Далі, впевнившись, що за його діями ніхто не спостерігає, діючи умисно, вчинив крадіжку вказаних грошових коштів.
За результатами розгляду обвинувального акта та оцінки наданих прокурором доказів підсудного судом визнано винуватим у вчиненні зазначених злочинів та засуджено до покарання у виді 5 років 5 місяців позбавлення волі.
Для відому. У березні 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за майнові злочини, вчиненні в умовах воєнного стану – крадіжка, грабіж, вимагання, а також привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем
Нині крадіжка, вчинена в умовах воєнного стану кваліфікується за ч. 4 ст. 185 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років позбавлення волі.
Прокурором доведено винуватість обвинуваченого у вбивстві приятеля на ґрунті неприязних відносин та засуджено до 8 років позбавлення волі.
Прокурорами Жмеринської окружної прокуратури в суді доведено винуватість жителя Жмеринського району Вінницької області у вбивстві, тобто умисному протиправному заподіяння смерті іншій людині. ( ч. 1 ст. 115 Кримінального Кодексу України ).
Судовим слідством встановлено, що обвинувачений 10.11.2023 близько 19 години перебуваючи за місцем свого проживання у Жмеринському районі, де в одній із кімнат вживав алкогольні напої спільно із своїм знайомим, між ними, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин виник словесний конфлікт, який переріс у бійку, в ході якої у обвинуваченого виник злочинний умисел на заподіяння смерті знайомому.
Реалізуючи свій злочинний умисел, обвинувачений, діючи умисно, усвідомлюючи суспільну небезпеку своїх дій, передбачаючи наслідки та бажаючи їх настання, наніс потерпілому численні удари в область голови. В результаті отриманих тілесних ушкоджень останній помер на місці події.
За результатами розгляду обвинувального акта та наданих прокурором доказів Жмеринським міськрайонним судом обвинуваченого визнано винуватим та засуджено до покарання у виді 8 років позбавлення волі.
Telephone
Website
Opening Hours
Monday | 09:00 - 18:00 |
Tuesday | 09:00 - 18:00 |
Wednesday | 09:00 - 18:00 |
Thursday | 09:00 - 18:00 |
Friday | 09:00 - 18:00 |