Коаліція ветеранських просторів

Коаліція ветеранських просторів

Коаліція ветеранських просторів - це об'єднання 26 ветеранської організації з різних куточків України

ГО «Простір можливостей»
Комунальна установа ,,Міський центр підтримки ВПО та ветеранів АТО” Миколаївської міської ради
Комунальний заклад "Ветеранський простір" Рівненської обласної ради
ГО “ВЕТЕРАНС ХАБ ОДЕСА”
Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій
Благодійна організація “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ЦЕНТР РЕАДАПТАЦІЇ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ «ЯРМIЗ», м.Київ
Комунальний заклад Львівської обласн

24/07/2024

💬 "Є цікавий приклад: коли соціальні працівники приходять і кажуть "ми купили пораненому ветерану крісло колісне". Я питаю, а хто цей ветеран і вони пояснюють, що він – ветеран 35 років, молода, функціональна людина, у нього ампутація нижньої кінцівки нижче коліна. А це означає, що купувати йому крісло колісне, це системно його обмежувати, йому потрібно надавати реабілітаційні послуги і стимулювати його до роботи. І я тоді запитаю, навіщо вони так зробили, а ці соціальні працівники, зрозумівши свою помилку, наводять аргумент — він сам їм сказав, що йому дискомфортно ходити з протезом і він цей протез буквально носить на плечі. Це означає, що ідентифікація його потреб була не правильною, вони послалася на його слова, а це не було справжньою його потребою. Тому ми тут вчимо ідентифікувати потреби правильно і шукати справді ефективні способи реалізації цих потреб".

✅ Як співпрацює Простір Можливостей та держава;
✅ Чим займатимуться фахівці супроводу ветеранів та демобілізованих осіб;
✅ Що ми ще маємо зробити, щоб колапсу не було.

Про роль та практичні кроки держави, місцевої влади, громад та громадських організацій у формуванні ветеранської політики в інтерв'ю UWN розповів експерт ГО "Простір Можливостей" Ярослав Павловський.

Читайте 👉 http://surl.li/ctxrrr

23/07/2024

☝Тест на стресостійкість від КЗ «Будинок Ветеранів» РМР

Соціальним працівникам, психологам особливо потрібно дбати про свій внутрішній стан, оскільки це люди від яких залежить емоційне благополуччя тих, кому вони намагаються допомогти. Тому соціальний працівник має знати методи захисту від стресів, виявляти його самостійно або за допомогою психолога активізувати свої внутрішні ресурси.

Польські психологи розробили методику, за якою можна протестувати себе і за шкалою стресу оцінити свій результат.

Дайте відповідь на кілька питань, коли будете згадувати, як пройшов ваш день, відповідь «так» – (1), а при відповіді «ні» – (0).

1. Ви все робили швидко (читали, пили, їли і так далі).
2. Було таке відчуття, що ви не встигаєте.
3. Ви не змогли розгледіти позитивні сторони подій, життя загалом, відчували втому, вас нервувала присутність людей.
4. Ви постійно відчували скутість.
5. Погано спали.
6. У вас болів живіт і голова без видимих на те причин, ви не могли зосередитися, для заспокоєння ви курили, їли, пили.
7. Важко було всидіти на одному місці.
8. Траплялися сумбурні реакції, ви злилися без видимих причин.
9. Спостерігалося посилене серцебиття, вас кидало в жар.
10. Приймали заспокійливі засоби.

Відповіді на питання дадуть вам таку картину:
До 5 балів – ви не знаходитесь в стані стресу, у вас добре розвинені адаптаційні механізми, не уникаєте комунікацій, ситуацій де присутні люди.
6 - 8 балів – вам потрібно більш наполегливо долати життєві кризи, труднощі.
9 - 10 балів – ви за один крок до нервового, серйозного зриву. Це дуже небезпечно для здоров'я.

Стрес – це захисна реакція організму, спрямована на допомогу людині в подоланні складних життєвих ситуацій. У сучасному житті стреси відіграють значну роль через воєнні дії на території країни. Вони впливають на поведінку людини, її працездатність, здоров'я, взаємини з навколишніми й родину. Стресорами можуть бути фізичні та психічні подразники, реальні чи уявні. Людина реагує не лише на справжню небезпеку, але й на загрозу чи нагадування про неї. Часте або тривале перебування людини у стресовому стані призводить до виснаження, розвитку психосоматичних розладів. Поряд зі стресорами, спільними для всіх людей, у діяльності соціального працівника (психолога) є професійні стрес-чинники:
- відповідальність;
- необхідність контролювати ситуацію;
- необхідність постійно підтверджувати свою компетентність;
- тимчасова мінлива діяльність.
Але не забувайте дбати й про себе.

23/07/2024

Найпоширеніші запитання щодо статусу УБД

Розібратися з ними допомогли у Відділ підтримки ветеранів та членів їх сімей Хмельницької РВА

🗒 Головна умова для отримання статусу УБД?
Це безпосереднє виконання бойового службового завдання. Прив‘язки до терміну в 30 днів немає після 24 лютого 2022 року. Тобто якщо ваше завдання тривало навіть 1 день в цей період – ви вже можете отримати статус УБД.
30 днів стосуються тих військових, які брали участь в АТО/ООС.

🗒 Які терміни видачі?
Норма про місячний термін подати документи від частини не дотримується. Затримки відбуваються через бюрократизацію процесу: реалії повномасштабної війни показали, що він просто не працює в цих умовах. Комісія теж має ухвалити рішення за місяць, але і вона через наплив документів не дотримується терміну.

🗒Як перевірити, на якому етапі перебуває оформлення посвідчення?
Єдиний варіант – заява про надання статусу до комісії. Але, маємо зазначити, що ефективного і швидкого методу перевірити – немає.

🗒 Чи можуть займатися приватні адвокати оформленням УБД?
Тут може грати роль адвокатський запит на витребування документів з в/ч. Але саму заяву однозначно подає сама людина, яка претендує на статус. Подавайте рапорт, щоб витребувати документи.
Шаблон рапорту – за посиланням https://bit.ly/3OxkgsC

🗒Які документи потрібні для отримання статусу УБД?
Довідка про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (це новий ДОДАТОК 6 до постанови КМУ №413)
а також один з цих документів:
- витяг (копії) бойових донесень, витягу (копії) журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки),
- витяг (копії) вахтових журналів, польотних листів,
- витяг (копії) матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

🗒 Який порядок подачі?
1 варіант: відповідальна особа у в/ч збирає документи і подає
2 варіант: подаєте ви самостійно до комісії або через ТЦК та СП

🗒 Як поновити пошкоджене/втрачене посвідчення УБД?
Зверніться до ТЦК та СП, надайте пошкоджене посвідчення чи копію, або інформацію про його номер. Також додайте ідентифікаційний код, паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення) + фотокартки, заяву з причинами втрати, оголошення в газету про поновлення посвідчення (так, таке “газетне” правило досі існує). Що більше документів подасте – то краще.

22/07/2024

Сім простих правил як писати близькому військовому від Ветеранський простір Захист 4.5.0

1️⃣ Пишіть про хороше
Будьте позитивними, пишіть більше про хороше. Не концентруйтеся на негативних і стресових моментах, згадуйте негативні події мінімально. Пишіть про свої мрії. Розповідайте про своє повсякденне життя, про дім, а якщо були змушені покинути його — опишіть нові умови побуту, надсилайте фото. Якщо маєте веселі історії про членів родини або спільних друзів — обов’язково поділиться ними. Надсилайте фотографії дітей і, звісно, домашніх тварин. Проте будьте уважні до співрозмовника/ці — можливо, на деякі речі він/вона реагуватиме з великим сумом і болем втрати. Спробуйте мінімізувати такі повідомлення на майбутнє.

2️⃣ Мінімум негативу, але…
Водночас приховувати важливі негативні події, якщо вони сталися, також не можна. Це підважить довіру між вами і може призвести до руйнування стосунків у майбутньому. Приховування інформації — одна з найнебезпечніших тенденцій у близькому спілкуванні, і цього необхідно уникати. Страх обтяжити захисника/цю поганими і стресовими новинами і їх приховування може погіршити ваш психічний стан. Тож важливі речі, які потребують негайного обговорення, краще все ж таки обговорювати. Щось неважливе і некритичне бажано відкласти на потім.
До речі, військові також можуть відчувати стрес від неможливості поділитися своїми важливими новинами — через конфіденційність, заборону обговорювати деталі місії або через бажання цензурувати травматичні події. Натомість їхні близькі відчуватимуть відстороненість і не знатимуть, як надати підтримку. Щоб уникнути цього, американські спеціалісти радять заздалегідь визначити, що є речі, які обговорювати поки що не можна. І так і повідомляти про них: “Це те, про що я наразі не можу говорити”.

3️⃣ Щирість
Пишіть листи або повідомлення так, ніби ви напряму розмовляєте з дорогою вам людиною. Говоріть про те, що є для вас важливо — це можливість підтримати ваш зв’язок, попри відстань.
Намагайтеся уникати негативних емоцій і почуттів, оскільки розібратися з ними в таких обставинах буде важко. Зараз поганий час для з’ясування стосунків, і навряд чи під час війни вдасться зробити це ефективно. Думки про проблеми в стосунках можуть заважати зосередитися на службі і бути навіть небезпечними в бойових умовах. Водночас приховування своїх почуттів у спілкуванні може призвести до відчуження та відсутності порозуміння. Тому дуже важливо лишатися щирими (це порада на всі часи, мирні і воєнні) і не приховувати того, що з вами відбувається. Спілкування на відстані дає можливість добре продумати, що саме ви хочете сказати і як висловити це в ненасильницькій формі. Вживайте "свої" слова і вирази. Пишіть простими словами і не дуже довгими реченнями. Довгі речення можуть втомлювати і сприйматися неточно.

4️⃣ Періодичність спілкування
Не потрібно розраховувати на швидку або багатослівну відповідь, так само як і ображатися на відсутність відповіді взагалі. Бойові завдання можуть бути несумісні з дзвінками, листами та повідомленнями. Тому відсутність відповіді не потрібно приймати на свою адресу.
Найкраще обговорити з близькою людиною, як часто їй зручно виходити на зв’язок. Необхідність постійних дзвінків і відповідей на повідомлення може відволікати та створювати додаткову напругу. Так само як напругу можете відчувати і ви, якщо не отримуєте відповіді. Тому визначити періодичність спілкування — найкраще рішення в такій ситуації.

5️⃣ Безпека в соцмережах
Якщо подаєте інформацію про військових у соцмережах, то пам’ятайте про правила безпеки. Деякими публікаціями ви можете дуже сильно нашкодити конкретній людині або всьому підрозділу. Зокрема, не варто ділитися даними про місце розташування або переміщення військового/ї. Будьте дуже обережні з будь-якими фото і не викладайте їх без дозволу.
Будь-яка викладена в мережу інформація може бути скопійована і поширена. Ще одна цікава річ про соцмережі з американських досліджень: пасивне використання соцмереж шкодило стосункам військових. Їхні партнери/ки розповідали, що почувалися “вбитими”, читаючи листування свого/єї військового/ї в соцмережах і порівнюючи з власним спілкуванням з ним/нею. А військові натомість відзначали, що відчували, ніби партнер/ка багато чого не розповів/ла їм про своє життя.

6️⃣ Вдячність
Висловлюйте свою вдячність, переказуйте вдячність від інших людей.
Подякуйте за отриманий вами лист чи повідомлення. Згадайте один чи два моменти з отриманих листів/повідомлень, які були для вас особливо цікаві або важливі. Дайте відповіді на всі питання, якщо вони були. Не забувайте казати, що пишаєтеся ним/нею.

7️⃣ Любов
Якщо ви пишете коханій людині, не втомлюйтеся повторювати слова: “Я люблю тебе”. Ваша близька людина ніколи не втомиться читати ці слова. Нагадайте, як сильно скучили. Близькій людині буде приємно почути, що ви скучили так само сильно, як і вона за вами.

Як звільняють українців з полону | Що робити, коли захисник пропав безвісти | Марія Петришин 22/07/2024

Дві поради тим, хто чекає на звільнення з полону рідного чи шукає безвісти зниклого військового від очільниці Перший жіночий ветеранський простір «Рехаб», директорки Будинок воїна Mariia Petryshyn:
1. Вірити попри все. Бо віру в нас ніхто не може забрати.
2. Турбуватися про себе, про власний ресурс.

🔸 Як особиста історія полоненого рідного визначила шлях допомоги іншим родинам
🔸 Як це — жити з відповідальністю щодо допомоги родинам зниклих безвісти військових
🔸 Хто визначає списки на обмін полонених
🔸 Як полон змінює людей
🔸 Що робити і як допомогти рідним, які очікують своїх близьких з полону чи шукають зниклих безвісти.

Та ще багато відповідей на запитання, які стосуються полонених військових у проєкті «Свої» 👇

Як звільняють українців з полону | Що робити, коли захисник пропав безвісти | Марія Петришин 🔔 Підписатись на наш канал - bit.ly/4bsxC22Марія Петришин: Не називайте військових котиками, вони велетні! /Що робити, коли захисник пропав безвісти/як звіл...

19/07/2024

Як спілкуватися з пораненими військовими

Війна понівечила не лише душі українців, а й тіла наших захисників. На вулицях все частіше можна зустріти людей на протезах, з опіками або глибокими шрамами. Насамперед потрібно розуміти, що військові — звичайні люди з власним характером та емоціями. Для когось — важлива думка оточуючих та кожен сторонній погляд сприймається болісно, іншим навпаки — байдуже. А іноді хороший, на вашу думку, намір може сприйнятися вороже.

Тож, що варто і що не варто робити у порадах від хмельницького Ветеранський простір Захист 4.5.0

✅ Не варто розділяти військових на поранених та здорових. Обидві групи однаково варті поваги та уваги.
✅ Подякувати можна кивком голови, прикласти руку до грудей, потиснути руку. Щодо обіймів, то варто запитати, чи можна це зробити. Те ж стосується і бажання чимось пригостити.
✅ Якщо виникає щире прагнення пригостити або поступитися місцем, то можна наполягти у разі відмови — «Дозвольте я це зроблю, мені буде дуже приємно», «Не заперечуйте, будь ласка, я хочу це зробити». Якщо ж і після цих слів військовий відмовляється, то наполягати не варто.
✅ Якщо військовий з травмою — скоса краще не поглядати, а відверто запитати, як людина зазнала поранення, якщо, звичайно, вона не проти поділитися цим. Так само й із супутніми питаннями щодо травми чи протезів.
✅ Не тицяти пальцями і не перешіптуватися — в іншому ж разі можна очікувати й агресивної відповіді від військового. Крім того, це виходить за рамки вихованості.
✅ Стосовно будь-яких невербальних намірів (тактильний контакт), то задля запобігання незручним ситуаціям — слід попередньо уточнювати дозвіл.
✅ Не розпитувати про можливий травмувальний досвід: поранення, скільки побратимів поховав і так далі.
✅ Не дякувати надмірно, це може призвести до ніяковіння і непорозуміння у військового.
✅ Якщо немає часу або бажання продовжувати розмову — тактовно пояснити, що потрібно йти. Інакше це можуть сприйняти як байдужість до історії, яку розповідає захисник.
✅ Також не слід заглиблюватись у порівняння з військовими інших родів військ чи частин.
✅ Залишатися ввічливим та чуйним, не перетинаючи при цьому особистий простір захисника. Адже ваша надмірна увага може стати для когось тригером.

фото: UNBROKEN Ukraine

19/07/2024

За даними міністерки соцполітики Оксани Жолнович, у 2023 році майже 59 тисяч цивільних і військових звернулися за допомогою у протезуванні. Отож, як військовим і ветеранам отримати протези 🦿🦾 від держави, фондів чи благодійних організацій?

У матеріалі видання Характер читайте:
✅ Хто має право на безоплатний протез від держави?
✅ Які документи потрібні для безкоштовного протезування?
✅ В які центри можна звернутися напряму за протезуванням?

👉 http://surl.li/zlpivj

фото: Protez Hub

18/07/2024

Особливістю проявів ПТСР є те, що досить часто люди, які потерпають від його наслідків, намагаються не розповідати про свої переживання, хочуть забути те, що сталося, сподіваючись, що «час вилікує».

💬 “Часто виявляється, що тільки часу замало – потрібні спеціалізовані форми допомоги, щоб відбулося зцілення, затягнулися «рани» минулого. Слід бути готовими до того, що ми можемо зустрітися із недовірою, скептицизмом, відстороненням, знеціненням, а інколи й агресією постраждалого. Іноді потрібен час, щоб людина стала довіряти фахівцю, щоб виникли стосунки, які допоможуть їй заговорити, наблизитись до зони прихованих переживань (болісних переживань, якими важко ділитися з іншими). Такі стосунки дозволять постраждалій людині почуватися безпечно, допоможуть знизити потребу у використанні захисних механізмів, дозволять отримати доступ до негативних емоційних станів і опрацьовувати їх, що сприятиме покращенню навичок самодопомоги”, - говорять фахівці рівненського КЗ «Будинок Ветеранів» РМР.

☝️Що не варто робити:
❌ Не примушуйте травмовану особу говорити про травматичний досвід. Це може призвести до небажаних наслідків, ретравматизації.
❌Не ігноруйте інформацію, яка може бути дуже важливою. Не підтримуйте уникання ветеранами наявних психологічних та фізичних симптомів. Вони можуть вважати і вдавати ніби їх не існує.
❌Не звинувачуйте травмовану особу і не дорікайте їй через те, як саме вона може реагувати та проявляти емоції. Часто постраждалі не можуть контролювати гнів, агресію, сльози тощо.
❌ Не говоріть, що варто припинити поводитися, як на війні.
❌ Не говоріть, що час лікує.
❌ Не можна без дозволу доторкатись до тіла людини, обіймати. Дотики до певних частин тіла можуть призвести до спалаху.
❌ Не підтримуйте міфи стосовно ПТСР.

☝️Що варто робити:
✅ Пропонувати емоційну підтримку.
✅ Проявляти тепло, довіру і розуміння.
✅ Мати повагу до того досвіду, який ветерани пережили.
✅ Уважно слухати і чути.
✅ Важливо приймати і розуміти спротив травмованої людини, бути виваженими і обережними. Саме ці якості допоможуть підібрати найбільш ефективні для цієї людини форми підтримки і допомоги.
✅ Створити атмосферу психологічної та емоційної безпеки для ветеранів.
✅ Проговорити, що вся інформація, яку ви отримаєте, залишиться конфіденційною. Якщо ці люди готові прийняти допомогу, заохочуйте їх пройти обстеження і отримати належне лікування.
✅ Важливим залишається питання оцінки стану психічного здоров’я травмованих, самої процедури обстеження постраждалих; організація цієї допомоги таким чином, щоб мотивувати людей звертатися по допомогу, а не уникати її. Після знайомства і встановлення стосунків можна переходити до самого процесу обстеження. Головна проблема обстеження ветеранів – сам процес обстеження. Він активує травматичні спогади і може дестабілізувати людину.

❗️Нагадаємо, у ветеранських просторах діє чат-бот (https://t.me/vetprostory_bot), який створено за ініціативи Простір Можливостей та Коаліція ветеранських просторів. Цей чат-бот надає можливість координувати надання послуг військовослужбовцям, ветеранам, ветеранкам та їх родин.

Photos from Коаліція ветеранських просторів's post 17/07/2024

#Миколаїв

У Миколаєві відкрили офіс "Зроблено в Україні" для підтримки малого та мікробізнесу регіону.
Також, разом з Миколаївський міський центр підтримки ветеранів війни тут інтегрують ветеранів до цивільного життя.

В офісі «Зроблено в Україні» кожен бажаючий може отримати консультацію, щодо таких послуг:
📌 гранти для ветеранів із можливістю отримати 1 мільйон гривень для розвитку власного бізнесу;
📌 гранти для членів родин ветеранів із можливістю отримати до 500 тисяч гривень для відкриття або розвитку власної справи;
📌 ваучери для навчання у закладах освіти України різних рівнів.

👉 Офіс «Зроблено в Україні» знаходиться за адресою:
м. Миколаїв, вул. Нікольська, 68
Попередній запис не обов’язковий, але якщо ви повідомите про свій візит за телефоном 0931087040, фахівці зможуть приділити вам більше часу.

17/07/2024

Три простих поради як спілкуватися з військовими від хмельницького Ветеранський простір Захист 4.5.0 .

1️⃣ Співчувайте, але не жалійте
Не кажіть військовим та ветеранам стандартні фрази на кшталт: "я тебе розумію". Пам'ятайте, що ви не переживали досвід, який має людина, тому навряд чи можете її зрозуміти повністю. Зазвичай такі фрази можуть викликати роздратування та відстороненість людини.

Жалість як реакція може бути неприємною для військових (та й для інших людей). Найліпша підтримка – запитати в людини, як саме вона хоче зараз з вами взаємодіяти. Не соромлячись. Запитайте, що потрібно людині, як її можна підтримати.

2️⃣ Будьте передбачуваними
Військові на фронті живуть в постійній напрузі, очікуванні небезпеки. Тому не додавайте їм ще більше напруги, натомість створіть їм надійне, спокійне та передбачуване середовище.
Що це значить на практиці? Контролюйте свої емоції, про всі дії попереджайте наперед, не влаштовуйте несподіваних візитів, сюрпризів. Також дайте людині час на відпочинок, коли вона приїжджає у відпустку, не наполягайте на зустрічах з друзями тощо.

3️⃣ Поважайте та толеруйте емоції військових
Захисники й захисниці можуть відчувати чималий спектр негативних емоцій: роздратування, гнів, апатію тощо. Вам потрібно пам'ятати, що усі емоції є нормальними.
"Військові можуть поводитися так, ніби зовсім не раді бути вдома та бачитись із рідними. Це лише ознака того, що людина ще не встигла адаптуватись до інших умов", – кажуть експерти.
Важливо розуміти, що військові, які приїхали додому у відпустку, є ніби розділеними між двома протилежними світами. Це може викликати у них складні реакції та емоції.

16/07/2024

Розпочинається набір пацієнтів з травмами обличчя для участі в четвертій місії FACE TO FACE 2024!

Вже цієї осені у Львові американські хірурги разом з українськими лікарями проведуть безоплатні пластичні операції для військовослужбовців та цивільних, які постраждали внаслідок російсько-української війни. 💪

До участі у програмі запрошуються пацієнти з тяжкими травмами обличчя, дефектами лицевих кісток та повік, які потребують реконструктивних операцій.

Кандидатів відбиратимуть американські та українські фахівці, які беруть участь у місії.

‼️ Операція та перебування в лікарні для пацієнтів будуть безкоштовними!

Якщо ви або ваші знайомі мають травми голови, обличчя чи шиї, для участі у програмі зверніться у месенджери Telegram/Viber/WhatsApp за номером:

+38 093 781 43 04. 🙏

16/07/2024

Сім посібників від ветеранських просторів

Щоденні поради і вирішення проблем військових, ветеранів та членів їхніх родин — буденна робота ветеранських просторів у всіх куточках нашої країни.
У кожному просторі вам і вашій родині допоможуть з будь-яким запитом. Разом з тим, є ситуації, відповіді на які вкладаються у певні алгоритми. Їх простори зібрали в посібники.

Користуйтеся 👇

🟢 Алгоритм дій, що робити родичам, коли людина зникла безвісти у зв'язку з воєнними діями від Перший жіночий ветеранський простір «Рехаб»: http://surl.li/doysvq

🟢 Права та гарантії сімей військовополонених в алгоритмі дій від Veterans HUB ODESA: http://surl.li/mthbvb

🟢 Посібник-дорожню карту для поранених військовослужбовців «Варто знати» підготували у вінницькому Ветеранський простір: http://surl.li/gywxts

🟢 «Путівник у сфері ментального здоров’я військовослужбовців в умовах війни», розроблений ЯРМІЗ Центр реадаптації та реабілітації з метою упорядкування сучасних наукових розробок та джерел інформації щодо психології бою, реакцій на бойові стресові фактори, методів допомоги та відновлення тощо: http://surl.li/kcaiig

🟢 А також «Практичний довідник для людей, цивільних та військових, які отримали інвалідність внаслідок війни»: http://surl.li/atawck

🟢 “Як досягти карʼєрного успіху після військової служби” - посібник з працевлаштування для ветеранів та ветеранок від Veterans HUB Odesa: http://surl.li/zahxlc

🟢 Методичний посібник «Створюємо ветеранський простір» від Простір Можливостей, де ви можете знайти багато цікавої і потрібної інформації щодо відкриття ветеранського простору: http://surl.li/pvzkuw

15/07/2024

РЕТРИТ НА ДНІСТРІ 🚣

Відпочивати важливо, відходити від воєнних дій необхідно, піклуватися про своє здоровʼя - вирішально.

Відтак, партнер івано-франківського КЗ Дім Воїна — Центр "Нові крила" спільно з КП "Дністровський регіональний ландшафтний парк ім. С.Дідича" за підтримки NED і "Теплого міста" запрошують захисників та захисниць на триденний екоретрит "Дністер запрошує".

📅 Коли: 26 - 28 липня 2024 року.

Протягом трьох днів активного відпочинку на вас чекає:

✅ 26 липня с. Одаїв: виїзд з Івано-Франківська. Поселення у готелі в с. Одаїв. Екскурсія Одаївським печерним комплексом у супроводі екскурсовода. Обід. Прибирання карстово-печерного комплексу «Думка». Вечеря. Груповий тренінг: дихальні практики (робота з діафрагмою). Спільний час.

✅ 27 липня: сніданок у готелі. Виселення та переїзд з с. Одаїв у с. Лука. Сплав по Дністру. Обід. Прибуття у відпочинковий комплекс «Білий бізон» у с. Хмелева. Вечеря. Груповий тренінг: психоемоційна корекція за допомогою дихання. Ночівля у "Білому бізоні".

✅ 28 липня с. Хмелева: сніданок. Виготовлення готелів для комах своїми руками з дощок та підручних природних матеріалів. Обід. Повернення до Івано-Франківська.

☝️ Умови участі:
📌 Для ветеранів і ветеранок та військових у відпустках.
📌Без алкоголю, куріння не бажане (але, йой, най буде).
📌Участь безкоштовна. Організатори забезпечують проживання, харчування, транспорт та всі необхідні матеріали.

👉 Обовʼязкова реєстрація:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfOkoWXqr3wkBLFbxR-qy0xL04vzhdHJsBp5OTkZO24uQpc_A/viewform?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2fgrumvmfviHB8eHPGrg7sCOJaOod37yR2RvXyL3qU_qhchzwl5n78eWc_aem_Jzu2YH5giNaheTXWCSU7Pg

Photos from Коаліція ветеранських просторів's post 15/07/2024

Часом в коментарях під фото людей з різними травмами можна побачити досить токсичні відгуки, на кшталт: "для чого демонструвати протез?", "чому не приховувати шрами?", "раніше вважалося неприпустимим показувати вади" і багато іншого. Культура спілкування подекуди дуже шкутильгає.

Але про це треба говорити! Це стосується кожного та кожної.
Інклюзивність - одна з найгостріших проблем в нашій країні.

✍️ У цьому дописі Veterans HUB ODESA зібрали найпоширеніші помилки у спілкуванні з людьми з інвалідністю!
Взаєморозуміння - перший крок до безбарʼєрності!

🤝 Давайте говорити мовою поваги та прийняття ♥️
🔻Інформація запозичена з «Довідника безбарʼєрності».

12/07/2024

Є потреба продовжити відпустку для лікування після поранення чи хвороби❓

📝 Які документи повинен оформити військовослужбовець?
⏱ Скільки днів і в яких випадках можна отримати додатково до відпустки, яка вже завершилась?
✍️ Які довідки і витяги додати до рапорту, якщо людина досі знаходиться у закладі охорони здоров'я, але потребує відпустки?

Вінницький Ветеранський простір підготував детальний матеріал з юристами.

Детальніше 👉 http://surl.li/veolbg

12/07/2024

Юридична сотня проведе серію тренінгів “Правовий захист військовополонених як особливо вразливої категорії ветеранів”

📌 Для родин військовополонених, звільнених з полону військовослужбовців, представників громадських організацій, що працюють із цією аудиторією, представників державних та місцевих органів влади.

💡 Про що тренінги:
- алгоритм дій для родини, що отримала сповіщення про полон військовослужбовця;
- державні органи, які здійснюють пошук та обмін військовополонених;
- грошове забезпечення військовослужбовця, що потрапив у полон;
- грошова допомога в разі полону та після звільнення;
реабілітація після обміну;
- зміна статусу "зниклий безвісти" на "військовополонений".

Також, окрім теоретичної частини, у кожному тренінгу буде практичний блок, під час якого розберуть:
- практичні кейси роботи з родинами військовополонених;
- практичні кейси роботи з військовослужбовцями, звільненими з полону;
- ситуативні завдання для закріплення теоретичного матеріалу.

📅 Дати та міста:
15 липня 2024 - Полтава
20 липня 2024 - Одеса

📌 Важливо! Кількість місць обмежена. Листи з підтвердженням реєстрації та локацією будуть відправлені лише тим, хто пройшов відбір.

Заповніть, будь ласка, форму: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf_qKa6i-1npUYUlQGBbh5zmBok00yg-UJctqUNJXpDs-TwUA/viewform?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2jZXH2QJELlrrj8HKEaVBKstIGfdyE5E5VFeuu4IRk7i3Z9SHdQVE1Veo_aem_GB5-L-zx3S13CuojRL85Ag

11/07/2024

#Чернігів

Конкурс дитячого малюнку, який прикрасить Ветеранський простір 'Серцевір' 🖼

“Відомий Чернігівський художник Сергій Тонканов перенесе малюнок Переможця на одну із стін нашого ветеранського простору. Усі учасники зможуть долучитися до розмальовування стіни, провести день в гарній компанії та отримати багато позитивних емоцій”, - говорить команда простору.

За найкращий малюнок на переможця чекає приз, а також всі дітки отримають подарунки за участь! 🔥
Бажаєте, щоб ваша дитина проявила себе? Тоді на вас чекають у “Серцевірі”.
🎨Тема малюнку будь-яка, тому зможете розкрити свою фантазію і уяву!
🖌Конкурс проводиться з 10 по 31 липня.
Фото своїх малюнків з ім’ям автора надсилайте на електронну пошту: [email protected]

11/07/2024

#Київ

💔 На стосунки в парі зараз суттєво тиснуть стресові чинники воєнного часу. Якщо ви відчуваєте, що віддалилися від свого партнера, що між вами з'явилося непорозуміння, стало більше напруги та конфліктів, можна хибно подумати, що почуття не пройшли випробування, що відбувається незворотна катастрофа, що вашій парі загрожує розлучення.

❤️🩹 "Насправді, будь-яка криза – це точка росту, коли руйнується та відмирає щось старе, щоби дати місце чомусь новому – глибшому, більшому, кращому. Етап, коли як раніше, вже неможливо, а як по-новому, ще не зрозуміло, – можна назвати періодом турбулентності. Трошки трястиме, але попереду – нова висота.", - переконані психологи ЯРМІЗ Центр реадаптації та реабілітації.

Тож, у Центрі ВІДКРИТА РЕЄСТРАЦІЯ НА ПАРНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ❗️

Безкоштовна психологічна підтримка для родин ветеранів та військовослужбовців в рамках проекту «Стійка родина – сильна країна».

💬 “Зараз у це складно повірити, але якщо ви зустрілися зі складнощами, то це може означати, що ваша пара на порозі стосунків нової якості. "ЯРМІЗ" допоможе зробити крок уперед”, - говорять психологи Центру.

Запис на консультацію: https://forms.gle/rWYum7aUg7t8L3nx9

10/07/2024

🤝 Як компанії бачать роботу з ветеранами? Дослідження у цифрах:

РБК-Україна дослідили, чи готові великі та маленькі компанії до співпраці з ветеранами та які умови роботи пропонують.

✔️В середньому 54% роботодавців готові наймати ветеранів.
✔️У компаніях, де працюють понад 1 000 співробітників, цей показник становить 59%.
✔️У компаніях зі 50-250 співробітниками готовність наймати ветеранів - 51%.
✔️78% опитаних компаній підтримують зв'язок з працівниками, які зараз служать, та їхніми родинами.
Крім того, в багатьох компаніях вже є чинні військовослужбовці, за якими зберігається робоче місце.
✔️47% компаній вказують в описах вакансій, що відкриті для наймання ветеранів.
✔️42%, закриваючи вакансії, віддають перевагу ветеранам.

Щодо фізичного комфорту:
✔️У 46% роботодавців не забезпечений зручний фізичний доступ до робочого місця та всіх необхідних локацій для людей з порушенням зору, слуху, на кріслах колісних чи на милицях.
✔️У 33% роботодавців такий доступ забезпечено частково.

Щодо психологічного комфорту:
✔️12% опитаних компаній пройшли навчання зі співпраці та спілкування з ветеранами, щоб забезпечити психологічний комфорт людині з травматичним досвідом.
✔️60% роботодавців практикують закріплення ментора за кожним новим співробітником (не лише для ветеранів), який допомагає адаптуватися в компанії.

Videos (show all)

#ОдесаВ мережі шириться відео, на якому міститься фрагмент розмови в робочому кабінеті відомого ветерана російсько-украї...
Ветеранський бізнес у країні, яка веде війну — є позитивним прикладом!Про це в ефірі “7 телеканалу” заявив керівник Vete...
☝️Посвідчення ветерана – вже в Дія. Додавайте документ, якщо ви маєте один із статусів:🟢 ветерана війни🟢 учасника бойови...
Алгоритм дій у пошуку зниклих безвісти для родин військовослужбовців. Координаційний центр з надання правничої допомоги ...
Історія в саме ❤️Кілька місяців тому мобільна група Миколаївський міський центр підтримки ветеранів війни познайомилася ...
⚡️Як працює чат бот Коаліція ветеранських просторів? Досвідом роботи з ним діляться колеги із КЗ «Будинок Ветеранів» РМР...
Як одним словом можна зачепити військового з пораненням і, так само як одним словом можна подякувати ❗️
🔥 Реабілітація після війни новими знаннями і власною справою.Деякі ветерани, які втілюють власні справи у життя, зізнают...
Для родини військових актуальні питання перекваліфікації, для родин загиблих — вшанування памʼяті. Питання психологічної...
Рівненський КЗ «Будинок Ветеранів» РМР  — це не тільки приміщення, це величезна команда людей, які об'єднані навколо ньо...
Відновити рухову, інтелектуальну та емоційну сфери можна завдяки доповненої реальності. У Миколаївський міський центр пі...
Як відкрити ветеранський простір? Алгоритм дій, методичні рекомендації, покрокова інструкція