Адвокат Алёна Дабижа

Адвокат Алёна Дабижа

продвижение

Photos from Адвокат Алёна Дабижа's post 19/04/2024

БРОНЮВАТИ НЕ МОЖНА МОБІЛІЗУВАТИ.

Зазвичай, коми розставляє ТЦК на власний розсуд, не дивлячись на Закон і прийняті рішення Міністерством економіки щодо бронювання військовозобовʼязаних.

На жаль, непоодинокими є випадки, коли заброньовані працівники підприємств під час відвідування ТЦК з метою оформлення відстрочки, зазнають примусової мобілізації.

Інколи мені здається, що ТЦК живе і функціонує в своїй паралельній реальності, яка знаходиться десь дуже далеко від правового поля та демократичного суспільства.

Аналогічним був і мій кейс, коли особа, прийшовши для уточнення даних та оформлення відстрочки, стала не дуже щасливим власником повістки на відправку.

Мене, як правозахисника, в даній ситуації більш за все дратує, що в ТЦК не лише зухвало ігнорують закон, а ще й застосовують маніпуляції, примус та навмисно вводять військовозобовʼязаних в оману щодо їх прав, тим самим ставлячи їх в безвихідне становище. І як би пафосно це не звучало, але в даному протистоянні зазвичай виграє той, хто заздалегідь заручився підтримкою адвоката.

Найбільш ефективним вирішенням таких неординарних ситуацій є саме судовий порядок.

🧑‍⚖️В нашому випадку суд визнав, що така поведінка ТЦК безумовно є ПРОТИПРАВНОЮ, і співробітники ТЦК зобовʼязані були оформити відстрочку. Більш того, ТЦК володіють інформацією про заброньованих осіб, і не мають права ігнорувати такі обставини.

Але, пам’ятайте, що ефективність наданої вам правової допомоги напряму залежить від СВОЄЧАСНОСТІ звернення до адвоката!

Гортайте 👉🏻 щоб ознайомитись із висновками суду.

18/04/2024

Наймасштабніший з початку війни закон вчора був офіційно опублікований й набере чинності вже скоро - 18 травня 2024 року😬

📢Тепер у всіх будуть вилучати авто, якщо у власності їх є декілька - саме такі заголовки лунають з прийняттям нового мобілізаційного закону.

Come on разбиратись🤔

Так, дійсно, новий закон вносить деякі корективи в питання мобілізації транспорту.

Військово-транспортний обов’язок існував в нашому законодавстві й раніше. Це означає, що під час мобілізації, відновідно до Мобілізаційного плану, у підприємств, установ, організацій, а також громадян можуть безоплатно вилучати транспортні засоби для воєнних потреб. Однак, такі транспортні засоби повинні вам повернути після оголошення демобілізації (цікаво, в якому стані 🙄).

Новим законом конкретизовано, що якщо мова йде про вилучення авто у громадян, то це можливо виключно у випадку, якщо автопарк такої особи налічує два і більше авто. Транспорт не будуть вилучати, якщо він є єдиним джерелом забезпечення існування людини.

Також, встановленні конкретні строки повернення авто у разі вилучення - 30 днів з моменту оголошення демобілізації (хотілось би дожити до цього часу). А компенсацію збитків має визначити Кабінет Міністрів України.

Новим законом також встановлено заборону на відправку вилученого авто в інший регіон або за межі України. Також заборонено передавати комусь право власності, здавати авто в оренду чи використовувати як заставу.

Політики запевняють, що більшості громадян перейматись не варто такими нормами, оскільки мова йде про вантажівки або позашляховики, які підходять для перевезення боєприпасів, спецтехніки, особового складу, а не про легкові авто.

Що ж стосується норми про відібрання авто в ухилянтів - то закон такого обмеження не містить, оскільки таку дискримінуючу «пропозицію» було відхилено.

Що ж, побачимо, чи не будуть ТЦК зловживати своїм правом🤔

26/01/2024

Законопроект №10062 (частина 1)
Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів😱

🔎Основним принципом роботи Реєстру є збирання відомостей щодо призовників, військовозобов’язаних та резервістів, оформлення, видача, обмін, пересилання, вилучення, повернення державі та визнання недійсними документів військового обліку громадян України.

😱І це все БЕЗ згоди на обробку даних!
Але чи законно це?🤔

❌Конституція України вказує, що збирання, зберігання, використання та поширення конфідеційної інформації про громадянина України без його згоди - ЗАБОРОНЕНО!

Тобто, новий закон суперечить Конституції України, яка є Основним Законом? Цікаво…

☝🏻Однак, це питання залишається спірним, так як конфіденційність даних - поняття досить обширне, в свою чергу, було вказано , що дані будуть збиратися тільки для вказаних цілей і такі дані будуть ненадмірними для громадян України.

📷(Зміни, що були внесені до Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів»
прикріплені в дописі)

Електронний кабінет👇🏻

📲Електронний кабінет призначений для відображення відомостей про призовника, військовозобов’язаного, резервіста, які містяться у Реєстрі.

👩🏻‍💻Тобто, військовозобов‘язані можуть самостійно вносити змінювати персональні дані.

✅Таке рішення є досить зручним, так як раніше потрібно було відвідувати ТЦК та СП у разі зміни особистих відомостей.

🏠Тепер, це можна буде зробити не виходячи з дому.

❗️Але це ще не всі зміни, які були внесені новим законом, тому чекайте 2 частину…

28/12/2023

Законопроект 10378 - різдвяний подарунок, який сколихнув буквально всіх.

Тож давайте розберемо одну зі складових цього законопроекту.

Звільнення з військової служби регламентується статтею 26 Закону України «Про військовий обов‘язок та військову службу», яка і так вміщувала в собі досить багато аспектів, а тепер буде ще більше змін.🤯

‼️Так, військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом звільняються:
1. за віком;
2. за станом здоров‘я (висновок ВЛК або інвалідність І чи ІІ групи);
3. якщо призначено покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі;
4. через сімейні обставини або з інших поважних причин;
5. у зв‘язку з проведенням організаційних заходів у розвідувальних органах;
6. у зв‘язку із звільненням з полону;
7. у зв‘язку із скороченням штатів;
8. у зв‘язку з обранням народним депутатом України;
9. у зв‘язку з закінченням строку служби.
🤔Тобто, з‘явилось ще 5 підстав для звільнення з військової служби.

☝🏻Окрім цього, звільнення за сімейними обставинами прописані окремим пунктом, який відноситься до всіх видів служби.

✅Так, за новим законопроектом, звільнення з військової служби можливе за таких підстав:
⁃ у зв‘язку з вагітністю;
⁃ догляд за дитиною до 3-х років;
⁃ перебування на утриманні 3-х дітей;
⁃ військовослужбовці є усиновлювачами, піклувальниками…
⁃ утримання дитини, яка є особою з інвалідністю;
⁃ виховання дитини, хворої на тяжкі захворювання;
⁃ наявність дружини (чоловіка), батьків, батьків дружини/чоловіка із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, ЯКЩО такі особи обрали військовослужбовця для здійснення за ними догляду;
⁃ здійснення опіки, над особою, що визнана недієздатною;
⁃ здійснення постійного догляду, за особою з інвалідністю І чи ІІ групи, ЯКЩО така особа ж членом сім‘ї першого ступеню споріднення та така особа обрала військовослужбовця для здійснення догляду;
⁃ якщо їхні близькі родичі загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України.

🖋️Нові підстави для звільнення - нові можливості.

Однак! Станом на сьогодні такий закон ще не прийнято.

09/11/2023

🧐Друзі, сідайте, в мене до вас серйозна ділова розмова.

👌Поговоримо про те, як вибудувати якісну та ефективну комунікацію із вашим адвокатом.

❓Досить часто, особа, яка раніше ніколи не зверталася за правничою допомогою до адвоката, просто не розуміє певних моментів: з чого почати бесіду, яку інформацію важливо донести до свого адвоката, який порядок оплати послуг, який результат ви отримаєте у підсумку і таке інше. І це цілком нормально.

✔️Тому пропоную вам ознайомитися з моїми порадами та принципами ефективної комунікації із вашим «доктором-проблемологом».

🔹Не варто починати комунікацію із адвокатом з питання: «Скільки коштують ваші послуги?». Вартість послуг варіюється від 1000 грн. і до безкінечності. Вартість послуг оцінюється після детального правового аналізу вашої ситуації, після якого пропонується вам найбільш оптимальний шлях вирішення тих чи інших задач.

🔸Не потрібно хвлюватись, що ви щось забудете повідомити вашому адвокату. Досвідчений адвокат сам задасть вам уточнюючі питання, які мають значення для справи, як і вчасно вас зупинить, коли відомості, які ви розповідаєте, не є релевантними для вирішення цієї задачі.

🔹 Обов’язково повідомте, який результат ви би хотіли отримати від вашого адвоката, що для вас є успішним завершенням справи.

🔸 Уточніть про порядок та форму оплати. Ви можете узгодити різні варіанти оплати залежно від специфіки обумовленої співпраці: наприклад, повна оплата гонорару в момент підписання договору, або сплата авансу і розстрочення оплати решти гонорару. Також ви можете здійснювати оплату за конкретно виконані дії чи підготовлені процесуальні документи або домовитись про абонентське обслуговування із внесенням щомісячної оплати в сталому розмірі.

🔹 Обговоріть заздалегідь орієнтовні строки виконання вашого доручення та строки звірки виконаної роботи. Не потрібно кожного дня писати/дзвонити адвокату з питанням: «Ну шо там?», «Чи змінилось щось?»…

🚫Ваше бажання все контролювати лише відволікає вашого адвоката від ефективного вирішення вашого питання та вносить нотку недовіри у відносини.

🤝Тому давайте поважати один одного та цінувати час, який ми витрачаємо на досягнення гарного результату.

11/10/2023

😡 На фоні частих публікацій відео, де працівники ТЦК знущаються над хлопцями, хочу поговорити з вами стосовно повноважень таких осіб, і в яких випадках дії представників ТЦК будуть вважатись перевищенням їх службових повноважень.

⚠️На жаль, ситуацій з незаконним затриманням чоловіків із застосуванням до них фізичного насилля було вже чимало, відео побиття в ТЦК розлітаються мережею і викликають здивування, що ці особи роблять на своїх посадах, а не сидять у вʼязниці за таку неадекватну поведінку.

👉🏻Тому, цей допис обовʼязковий до ознайомлення, якщо хочете вміти себе захистити від подібної поведінки по відношенню до вас.

✅Розбираємо, які дії є забороненими для працівників ТЦК, як вони себе повинні поводити під час вручення повісток та які у вас є права в цих ситуаціях.

❗️По-перше, ви маєте право відмовитись від повістки. За це військовозобов’язаного можуть притягнути до відповідальності у вигляді штрафу, але ніяк не застосовувати силу та примус. Основним порушенням з боку представників ТЦК є застосування насилля та примусове доставлення їх до ТЦК. Отже, затримувати військовозобов’язаних, примусово привозити їх у ТЦК, утримувати їх там, бити - СУВОРО ЗАБОРОНЕНО та карається законом!

❗️По-друге, заборонено забирати документи та телефон особи, що також є розповсюдженою проблемою. Часто, представники ТЦК забороняють знімати на відео те, що відбувається за їх участю, відбираючи для цього телефон. Однак, памʼятайте, ви маєте на це право, то ж обовʼязково фіксуйте порушення!

❗️По-третє, працівникам ТЦК заборонено зупиняти громадський транспорт та інші засоби пересування для вручення повісток. Зупинення транспортного засобу - прерогатива представників поліції і лише у виключних випадках - передбачених Законом Про Національну поліцію.

👩🏻‍⚖️Такі заборони встановлені з метою забезпечення прав людини, які закріплені Конституцією України.

✔️Тому, якщо ви помітили, що ваші права порушуються, не замовчуйте про це та звертайтесь за професійною правничою допомогою.

😉Будемо разом відновлювати ваші права.

✅Запис на консультацію:
📲 Telegram
📲 WhatsApp, Viber, Signal +380970518118

15/09/2023

Заборона на виїзд за кордон для жінок

🤯Ну що ж, давати поговоримо про ще одну мегаактуальну тему на сьогодні, з приводу якої я щодня отримаю безліч різних питань. Жінки панікують, що не зможуть виїхати за кордон після того, як стануть на облік в ТЦК.

🤔Прекрасна половина людства, давайте розбиратись!

📌Як вже відомо, з 1 жовтня 2023 року певна категорія жінок зобов‘язана стати на військовий облік.

З цього приводу існує два популярних міфи:

1️⃣Жінки, які набудуть статусу військовозобовʼязаних, не зможуть виїхати за кордон.

2️⃣Не зможуть виїхати за кордон лише мобілізовані жінки.

🪄Прийшов час розвіяти поширені міфи.

⚠️Почну з того, що на сьогодні заборона на виїзд чоловіків 18-60 років існує лише фактично - визначена вона листом Держприкордонслужби. На законодавчому рівні таке обмеження не закріплено належним чином.

🙆‍♂️Отже, наявна заборона стосується виключно осіб чоловічої статті віком від 18 до 60.

🤔Цікаво, що не кожен військовозобовʼязаний підпадає під заборону, в той час як не кожен, хто підпадає під неї - військовозобовʼязаний (розумію, що складно написано, зрозуміють не всі, що я маю на увазі).

⚠️Більш того, постановка на військовий облік - це ще не мобілізація!

✅Проте, і мобілізовані військовослужбовці (чи то 🤵‍♀️чи 🤵‍♂️) згідно статті 10 Закону України Про порядок виїзду з України і вʼїзду в Україну громадян України можуть виїжджати з України на загальних підставах (ну з практики ми розуміємо що для цього потрібен дозвіл командира).

Отже, підсумовуємо!

👩🏻‍⚕️На сьогоднішній день, жодних обмежень у виїзді жінок після 1 жовтня, НЕ має.

Але враховуючи швидкість оновлення законодавства, така ситуація може змінитись (але це не точно😉)

✅Запис на консультацію:
📲 Telegram
📲 WhatsApp, Viber, Signal +380970518118

11/09/2023

Відтепер придатних до військової служби буде більше 😱

📖Своїм наказом № 457 від 08.08.2023 року Міноборони розширило перелік придатних до військової служби.

🤔Що мається на увазі

📌Цим наказом затверджено новий розклад хвороб, відповідно до якого визначається придатність військовозобов‘язаних до військової служби.

✅Основні зміни:

⁃ оновлення Розкладу хвороб для оцінки придатності військовослужбовців.
⁃ деталізація порядку визначення місця проходження служби для обмежено-придатних.
⁃ уточнення порядку прийняття постанови ВЛК про причинний зв‘язок захворювання, травми із проходженням військової служби та захистом Батьківщини.
⁃ уточнення переліку документів, які необхідно подавати на розгляд.

❓Які зміни Розкладу хвороб та чому перелік придатних збільшено?

✔️Раніше існували «спірні» статті, відповідно до яких вирішувалась придатність до військової служби в індивідуальному порядну.

⚠️Відтепер, ці статті виключені з Розкладу і особи, які раніше мали можливість бути визнаними обмежено придатними, визнаються придатними.

❗️Що стосується обмежено придатних.
Тепер ВЛК, окрім постанови про обмежену придатність, має приймати постанову про придатність за конкретною військовою спеціальністю.

✅Запис на консультацію:
📲Telegram
📲WhatsApp, Viber, Signal +380970518118

04/09/2023

👨‍🎓З настанням 1 вересня всі активно почали обговорювати мобілізацію студентів.

Давайте поговоримо про можливі перспективи👇🏻

📖Почнемо з того, що Конституцією України, а саме статтею 53 закріплено право КОЖНОГО на освіту.

☝🏻Однак, відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» деякі конституційні права людини можуть обмежуватися на період дії правового режиму воєнного стану.

📌До таких конституційних прав відносяться й право, що закріплене статтею 53 Конституції України, тобто право на освіту.

👩🏻‍🎓На даний час, студенти не підлягають мобілізації незалежно від віку та навіть якщо вони отримують 1, 2 чи 3 освіту. (Це закріплено статтею 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

❗️Однак, така ситуація може дуже швидкоплинно змінитись.

🔎Вищевказана стаття може зазнати певних уточнень, що дозволить цілком законно призивати студентів до лав ЗСУ.

😱І такі зміни вже почались.

⚠️Сьогодні, 4 вересня 2023 року, до Верховної Ради України надійшов законопроект 9672, яким пропонується змінити статтю 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

📚З прийняттям такого законопроекту, відстрочку від призову на військову службу, можуть отримати лише ті студенти, які розпочали своє навчання не пізніше 30-річного віку і здобувають рівень освіти, що є вищим за попередній здобутий рівень.

Мета законопроєкту зрозуміла - мінімізувати уникнення призову шляхом отримання статусу студента.

👩🏻‍💻На мою думку, прийняття даного законопроекту не за горами…

11/08/2023

Нашумівший закон 9342, який набрав чинності 31 липня - не працює?😱

☝️Нагадую, даний закон стосувався додаткових виплат військовослужбовцям.

🤔Чому не працює?

Для того, щоб військові могли отримати кошти, уряд повинен прийняти постанову про такий порядок виплат.

🤩Гарна новина🤩

⚖️9 липня 2023 року Кабінет Міністрів України своєю Постановою № 836, вніс зміни до постанови, яка стосується виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу.

🥳Тобто тепер, закон 9342 не тільки набрав чинності, АЛЕ й функціонує в повному обсязі.

💰Нагадаю стосовно виплат:
30 тисяч - військовослужбовцям, які виконують бойові чи спеціальні завдання в період вжиття заходів щодо забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів, особам рядового та начальницького складу ДСНС, особам начальницького складу управління спеціальних операцій НАБУ та поліцейським.

50 тисяч - військовослужбовцям, які виконують бойові (спеціальні) завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ (сил) або штабу тактичної групи.

100 тисяч - військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях (пропорційно до часу участі в таких діях).

6 тисяч - військовослужбовцям строкової служби, при цьому вони можуть мобілізуватись за власним бажанням.

2 350 гривень - курсантам.
Від 15 до 30 - інструкторам.

🥳Ще одна гарна новина!

😱Військові, які відповідно до закону, мають право на додаткові виплати, отримають кошти відразу за 2 місяці - за червень та липень.

✅Запис на консультацію:
📲 Telegram
📲 WhatsApp, Viber, Signal +380970518118

07/07/2023

Вже всім відомо, що 30 червня набули чинності зміни до підстав отримання відстрочки від мобілізації.

Правка, яку додали до законопроекту 9342 в останній момент, як і всі норми, що стосуються мобілізації, не стільки вирішує проблемні питання, як навпаки додає ще більше невизначеності.

📨З приводу нового закону питань виникає більше, ніж можливо віднайти чітких відповідей: Хто зобов’язаний утримувати осіб з інвалідністю? Як доводити відсутність таких осіб? Кому з наявних родичів надається перевага при вирішенні питання отримання відстрочки та багато інших.

Якщо, наприклад, у особи з інвалідністю є лише один син, а чоловік вже досяг пенсійного віку, то тут ніби все зрозуміло. А якщо, до прикладу, у жінки з І групою інвалідності є два сини і працездатний чоловік, то хто з них виграє щасливий білет на відстрочку? Ось тут вже цікаво.

Давайте розбиратись👇🏻

📝Як і раніше відстрочку від мобілізації можуть отримати військовозобов‘язані за наявності:
✅дружини (чоловіка) з інвалідністю І, ІІ чи ІІІ групи, або
✅одного зі своїх батьків чи тестя/тещі з інвалідністю І чи ІІ групи.

⚠️АЛЕ тепер з‘явилась умова‼️
Такі особи з інвалідністю НЕ повинні мати інших працездатних осіб, зобов‘язаних законом їх утримувати.

⁉️Хто ж відповідно до закону зобов‘язаний утримувати осіб з інвалідністю?

✅Сімейний кодекс відносить до таких осіб: дружину/чоловіка, працездатних батьків та повнолітніх дітей.

⁉️Як доводити відсутність таких осіб?

Визначити коло сім‘ї дуже просто: за допомогою відомостей, що містяться в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.

☝️Якщо ж все таки в родинному колі наявна не одна особа, яка зобов’язана утримувати особу з інвалідністю, то, отримати відстрочку можна шляхом:

✅Оформлення постійного догляду за такою особою з інвалідністю.

Це поки що виключно мій юридичний аналіз нової правки до статті про відстрочку, можливо з часом ТЦК отримають роз‘яснення від вищих органів військового управління та буде випрацювано певний чіткий перелік докуметів, побачимо…

🍒Самим цікавим є те, що буде вже з наданими відстрочками, або із тими заявами, про відстрочку, які було подано до набрання чинності нових змін, але про це згодом…

30/05/2023

Спрощення проходження ВЛК та оформлення документів

✍🏻28 травня 2023 набули чинності Закони щодо удосконалення роботи військово-лікарських комісій і питань оформлення документів для лікування військовослужбовців.

📚Перейдемо до розбору цих законів

📌Відповідно до Закону України «Про внесення змін до статті 70 Основ законодавства України про охорону здоров’я (щодо особливостей створення та роботи військово-лікарських комісій)» - військово-лікарські комісії будуть створюватися при державних та комунальних закладах здоров‘я.

✔️Тобто, цей закон спрямований на розширення переліку медичних закладів, в яких військові проходитимуть комісії.

🚫До набуття чинності такого закону, медичні заклади були лише при установах охорони здоров'я Міноборони, СБУ та інших військових формувань, а також Державної служби захисту інформації.

❗️Щодо Закону України «Про внесення змін до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (щодо удосконалення питань оформлення документів та лікування військовослужбовців під час дії воєнного стану)»:

🫡Багато військовослужбовців отримують травми під час ведення бойових дій.

І на практиці я неодноразово стикалась із випадками, коли військовому було складно отримати довідку про обставини поранення. Службове розсілідуваня затягувалось на місяці, й відповідно видача довідки форми 5.

📑Але, тепер довідка про обставини поранення (травми, контузії чи каліцтва) може бути видана як за результатом проведення службового розслідування так і без його проведення (на підставі рапорту безпосереднього командира).

✔️Також новим законом удосконалено процес оформлення та направлення медичних документів між військовими частинами та закладами охорони здоров'я.

👏Завдяки цьому закону спрощується порядок реалізації висновків військово-лікарської комісії про надання відпустки для лікування у зв'язку з хворобою та про непридатність до військової служби.

✅Запис на консультацію:
📲 Telegram
📲 WhatsApp, Viber, Signal +380970518118

23/05/2023

😱Рахунки українців почали масово блокувати співробітники органів Державної виконавчої служби.

📜З 9 травня 2023 року припинила свою дію постанова Кабінету Міністрів України № 198-р, яка дозволяла особам здійснювати видаткові операції зі своїх рахунків, на які накладено арешт в рамках виконавчого провадження, якщо їх заборгованість не перевищувала 100 тисяч гривень.

⁉️Підстава

✔️Набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень та рішень інших органів під час дії воєнного стану", який СКАСОВУЄ дію вищевказаної постанови Кабміну.

‼️Які зміни?

▪️Раніше під час дії військового стану була можливість вільно користуватися своїми коштами на рахунках, якщо сума заборгованості за виконавчими провадженнями не перевищувала 100 тис. грн.

✅ Проте, тепер українські банки блокуватимуть рахунки громадян на запит виконавчої служби.

‼️Однак, в межах нового закону клієнтам дозволено користуватися сумою у розмірі 2 мінімальних зарплат (тобто 13,4 тисячі гривень).

⚠️Але за однієї умови - клієнт банку повинен звернутися до виконавця, який зі свого боку, надсилає до фінансової установи постанову на зняття арешту на цю суму.

🛑Важливо. Зняття арешту можливе лише з одного рахунку!

📝Звертаючись до виконавця, який наклав арешт на рахунок, необхідно подати заяву про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій. У заяві в обов’язковому порядку вказується номер поточного рахунку та назву банку, де цей рахунок відкрито.

✅Запис на консультацію:
📲 Telegram
📲 WhatsApp, Viber, Signal +380970518118

02/05/2023

Встановлення наявності підстав для відстрочки від призову під час мобілізації через суд - можливо✅

⁉️ На практиці часто виникає багато спірних питань стосовно переліку документів, які надають право на відстрочку.

👩🏻‍💻 Без паніки, розповідаю!

✔️ Почну з першої найбільш дискусійної підстави - самостійне виховання дитини віком до 18 років. Через те, що перелік необхідних документів, які можуть підтвердити цю підставу, не закріплений в жодному нормативно-правовому акті, виникають різні підходи до її трактування. Так, на початку мобілізації, можна було отримати відстрочку, надавши рішення про розлучення та про визначення місця проживання дитини із батьком. Але в подальшому, позиція ТЦК кардинально змінилась.
📄 Безсумнівним документом для підтвердження такого факту є позбавлення матері батьківських прав, відібрання дитини у матері без позбавлення батьківських прав або її смерть.
👨🏻‍⚖️ Крім того, дієвим шляхом доведення цієї підстави може бути встановлення факту самостійного виховання церез суд.

✔️Наступна проблемна підстава - постійний догляд за хворою дружиною, дитиною, а також батьками своїми чи дружини, які потребують постійного догляду.
📃Підтвердження такого догляду відбувається через оформлення компенсації на догляд в управлінні соцзахисту.
👩‍⚖️Проте, встановлення факту здійснення постійного догляду може відбуватись і через суд.
❗️Однак, в такому випадку ми спостерігаємо різні підходи судів: одні судді розглядають такі факти у порядку окремого провадження, а інші - вважають що даний факт необхідно встановлювати іншим шляхом.

✔️ Схожа ситуація складається у випадку коли необхідно довести факт постійного догляду за особою з інвалідністю I групи; за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком МСЕК або ЛКК потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.
⚠️ В цьому випадку аналогічна проблема, через підходи судів: одні судді задовольняють такі підстави, а інші - відмовляють у відкритті провадження.

🤔Аналіз вашої конкретної ситуації допоможе спрогнозувати всі можливі ризики та продумати тактику досягнення бажаної мети.

📲Чекамиту вас на консультації.

25/04/2023

Першу частину можете переглянути на моїй сторінці у відеоформаті.

Відповім на решту найпоширеніших питань, пов‘язаних із обмеженою придатністю.

❓Хто визначає обмежену придатність особи?

✅ Військово-лікарська комісія (ВЛК) - визначає ступінь придатності особи до військової служби.

✔️Військовозобов‘язаний під час воєнного стану може бути:
👉🏻 придатним до військової служби;
👉🏻тимчасово непридатним до військової служби (потребує лікування на певний термін);
👉🏻 обмежено придатним;
👉🏻непридатним до військової служби з виключенням із військового обліку.

⁉️Чи може обмежено-придатна особа перетнути кордон?

📜Ні для кого вже не новина, що виїзд за кордон в умовах воєнного стану заборонено громадянам чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

⚠️ Виключенням (за станом здоров’я) крім чоловіків з інвалідністю, є чоловіки, які мають:
✔️ відстрочку від призову через тимчасову непридатність (строком до 6 міс)
Або
✔️висновок ВЛК про непридатність із виключенням з військового обліку.

‼️Щодо обмежено-придатних осіб, то для таких діє заборона виїзду за межі України у воєнний час.

❌ Не погоджуєтесь з висновком ВЛК?
Таке рішення можна оскаржити, є два варіанти:
⁃ звернутись зі скаргою до ВЛК вищого рівня;
⁃ подати позов до суду.

📌 У випадку встановлення обмеженої придатності під час проходження служби, у зв’язку із чим неможливо здійснювати військові завдання за станом здоров‘я, НЕОБХІДНО ініціювати процедуру переведення до частин, в яких обмежено-придатна особа може проходити службу (частини забезпечення, ТЦК, установи, організації, навчальні заклади).

📝 Процедура переведення описана в попередньому дописі.

👩🏻‍💻 Якщо у вас залишились питання або ви потребуєте допомоги в написанні процесуальних документів, чекаю вас на консультації.

✅Запис на консультацію:
📲 Telegram
📲 WhatsApp, Viber, Signal +380970518118

19/04/2023

Виїзд за кордон, у зв‘язку з супроводом особи, яка потребує постійного догляду

📜 Постанова Кабінету Міністрів України №1044 від 10 вересня 2022 року внесла певні зміни до Правил перетину державного кордону громадянами України.

📌 Зокрема, було викладено в новій редакції пункти, якими регулюється питання перетину кордону особами, які здійснюють постійний догляд.

⚠️ До групи людей, які потребують постійного догляду, відносяться не тільки особи з інвалідністю, а також громадяни похилого віку, невиліковно хворі, які не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися.

❗️Супровід може здійснюватися безпосередньо одним з членів сім‘ї першого споріднення або іншою особою, яка такий догляд здійснює.

☑️ Для виїзду у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення потрібно надати:
⁃ документи, які підтверджують родинні зв’язки;
⁃ висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді.

✅ Для виїзду за кордон іншою особою, яка здійснює постійних догляд потрібні:
👉🏻 висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному сторонньому догляді;
👉🏻документи про отримання компенсації на догляд;
або:
👉🏻акт встановлення факту здійснення догляду.

⁉️Що таке акт встановлення факту здійснення догляду і як його отримати?

📝Акт встановлення факту складають на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. За цим зверненням акт встановлення факту здійснення догляду повинен бути складений не пізніше п‘яти робочих днів.

📨 Акт можуть надіслати заявнику або може бути виданий особисто за його бажанням.

✅Запис на консультацію:
📲 Telegram
📲 WhatsApp, Viber, Signal +380970518118

11/04/2023

Військовослужбовцю НЕ виплачують 100 000 грн - що робити❓

❗️Для початку визначимо, хто має право на додаткову винагороду у розмірі 100 000 грн.

📜Відповідно до постанови 168 Кабінету Міністрів України на період дії воєнного стану військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення, зокрема на тимчасово окупованій російською федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів - розмір додаткової винагороди становить 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

⚠️Однак, виходячи зі своєї практики, можу сказати, що не завжди ця сума виплачується в повному обсязі.

⁉️Що потрібно робити в такій ситуації?

☑️ Для початку в такій ситуації рекомендую звернутись:
✔️з рапортом до командира частини, в якій ви проходите військову службу;
✔️зі скаргою до Міністерства оборони України.

📌 Якщо ж ви не вирішили свою проблему в досудовому порядку, найдієвішим варіантом буде звернення до суду.

👩🏻‍⚖️ Я допоможу вам вирішити цей конфлікт та захистити ваші права, як на етапі досудового врегулювання спору, так і безпосередньо в суді.

✅ Запис на консультацію:
📲 Telegram
📲 WhatsApp, Viber, Signal +380970518118

Videos (show all)

Новий робочий тиждень - нові виклики🤺#адвокат #адвокатодесса🥇☂️⚖️ #адвокаткиївсуди #адвокаткиев #адвокатодеса #адвокатук...
А що стоїть заУСПІХОМ? 🤔⬇️93👏Саме такий відсоток успішно завершених справ ми нарахували із командою за останній рік💪Сотн...
Адвокатура…Для когось це професія, навʼязана батьками, для когось спосіб підвищити свій фінансовий рівень, а для когось ...
✅Запис на консультацію за посиланням в шапці профілю, у Direct або:📲Telegram @advocate_dabizha📲WhatsApp, Viber, Signal +...
⁉️В яких випадках військовозобов’язаного можуть оголосити у розшук та яким чином представники ТЦК та СП спільно з поліці...
✅Запис на консультацію:📲Telegram @advocate_dabizha📲WhatsApp, Viber, Signal +380970518118
✅Запис на консультацію:📲Telegram @advocate_dabizha📲WhatsApp, Viber, Signal +380970518118
✅Запис на консультацію:📲Telegram @advocate_dabizha📲WhatsApp, Viber, Signal +380970518118
✅Запис на консультацію:📲Telegram @advocate_dabizha📲WhatsApp, Viber, Signal +380970518118#адвокат #адвокатодесса #адвокат...
✅Запис на консультацію:📲Telegram @advocate_dabizha📲WhatsApp, Viber, Signal +380970518118#адвокат #адвокатонлайн #адвокат...

Website