kafedra_psihologii_idgu

kafedra_psihologii_idgu

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from kafedra_psihologii_idgu, Psychologist, .

15/06/2023
23/04/2023

Сьогодні, 23 квітня, своє професійне свято відзначають українські психологи та люди, які причетні до цієї професії.

Професорсько-викладацький склад кафедри загальної та практичної психології Ізмаїльського державного гуманітарного університету від усієї душі вітає усіх психологів! Нехай ваші професійні навички та знання, ваше щире і добре ставлення до клієнтів зроблять їх життя спокійнішим, цікавішим і щасливішим! Доброго вам здоров’я, любові і великих успіхів у вашій діяльності!
Життя людини – дуже непередбачуване і бурхливе. Воно може дарувати нам хвилини щастя і, в той же час, приносити багато клопоту, неприємностей і зла. Іноді людині важко утримати тягар цих проблем на своїх плечах і вона може втратити надію, віру в себе, а найголовніше – своє здоров’я.
Психологія – одна з наймолодших наук, однак, завдяки грамотній роботі психолога, у світі стає більше щасливих людей, які вірять в свої сили і вміють перемагати труднощі з якими стикаються. Хороший психолог може надати неоціненну підтримку у важкій ситуації і допомогти досягти великих життєвих висот!

26/10/2022

☝️У лікарнях України введено посади клінічного психолога та психотерапевта.

Міністерство охорони здоров’я підсилило професіоналами в галузі психології мультидисциплінарні команди, що надають реабілітаційну та медичну, в тому числі паліативну, допомогу.

Так, наказом МОЗ від 30.09.2022 р. № 1782 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 р. № 385» до Переліку посад професіоналів із вищою немедичною освітою включено посади «клінічний психолог» та «психотерапевт». Наказом визначено вимоги до спеціальності та спеціалізації цих фахівців.

Вимоги до спеціалістів
Передбачається, що до роботи на посаді «клінічний психолог» допускаються особи, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю «Психологія», за умови до 1 січня 2026 р. проходження спеціалізації за фахом «Клінічна психологія».

Особа, яка працевлаштована на посаду психолога або практичного психолога закладу охорони здоров’я до 1 січня 2023 р., має стаж роботи в системі охорони здоров’я понад 5 років та переводиться на посаду «клінічний психолог», має право до 1 січня 2026 р. пройти спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія» зі скороченим терміном підготовки, що визначається закладом вищої (післядипломної) освіти в кожному випадку окремо і може становити від одного до трьох місяців.

До роботи на посаді «психотерапевт» допускаються особи, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю «Психологія» та пройшли спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія» з наступною спеціалізацією за фахом «Психотерапія».

Наразі МОЗ опрацьовано кваліфікаційні характеристики професій «клінічний психолог» та «психотерапевт» для включення до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників галузі охорони здоров’я (Випуск 78). Відповідні професійні назви робіт будуть внесені до Класифікатора професій ДК 003:2010.

Впровадження посад «клінічний психолог» та «психотерапевт» відбулося також у рамках реалізації Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

Photos from kafedra_psihologii_idgu's post 16/10/2022

Університетська громада удосконалює навички надання психологічної допомоги людям, які опинилися у кризовій ситуації.

В Ізмаїльському державному гуманітарному університеті відбувся перший етап спільного проєкту з міжнародною організацією «Medical Teams International». В рамках цього проєкту в ІДГУ планується відкрити безоплатну соціально-психологічну консультацію і розробити та провести серію адаптованих тренінгових курсів.

12 жовтня 2022 року на базі Центру інформаційних технологій ІДГУ був проведений пілотний тренінг із надання першої психологічної допомоги людям, які опинилися в кризовій ситуації різного масштабу (дистрес, нещасний випадок, війна, стихійне лихо тощо). Спікерами тренінгу виступили Mерве Kaн (регіональний координатор MHPSS, Туреччина) та Єлизавета Маряхіна (менеджер MHPSS з ментального здоровʼя та психосоціальної підтримки, Україна). Учасниками тренінгу були місцеві практикуючі психологи, волонтери, представники вимушено переміщених осіб, студенти, магістранти, викладачі кафедри загальної та практичної психології ІДГУ. Під час тренінгу були висвітлені наступні важливі питання: «Як впливають на людей кризові події?», «Що таке перша психологічна допомога (далі ППД)?», «Кому потрібна ППД, коли і де?», «В чому полягає стратегія ППД: Дивитись. Слухати. Спрямовувати?» тощо. Дуже цікавими та змістовними виявились практичні тренінгові вправи. Учасники тренінгу завдяки рольовим іграм, мали можливість спробувати себе в різних життєвих сценаріях, побувавши в ролі «фасилітатора», «помічника», «постраждалого». Жваву дискусію викликала тренінгова інтерактивна вправа «Позитивна та негативна комунікація». Учасники тренінгу вже готові надавати першу психологічну допомогу людям, які опинилися у кризових умовах, життєвих критичних ситуаціях.
Усі учасники тренінгів отримали сертифікати та посібники, які були профінансовані регіональним офісом Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Надалі планується, що всі успішні учасники тренінгів будуть залучені до надання системної кваліфікованої соціально-психологічної допомоги в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі.

Photos from kafedra_psihologii_idgu's post 11/10/2022

Сьогодні Всесвітній день психічного здоров'я, тримаємось💙💛
111 і 112 група психологів Ізмаїльського державного гуманітарного університету зробила інфо-плакат в підтримку та нагадала про важливість фіксувати свій психічний стан і бути уважним до свого ментального здоров'я🧘‍♀️🧘‍♂️, особливо зараз.. можливо хтось поряд з вами потребує вашої уваги або допомоги, придивіться! Підтримаємо один одного🤝

01/10/2022

Техніка «Моя сім'я в образі квітів» Л. Лебедєва (модифікація Е. Тараріна)

Мета: виявлення сприйняття дитиною себе в своїй сімейній системі.

Завдання:

✓ визначення суб'єктивної ролі кожного члена сім'ї з позиції дитини;

✓ визначення ставлення дитини до членів своєї сім'ї.

Інвентар: фарби (гуаш), пензлі, баночка для води, білий аркуш паперу (АЗ).

Час роботи: 40-60 хвилин.

Вікові рамки застосування: від 5 років і старше.

Алгоритм роботи:
Вступ. Дитині пропонується намалювати свою сім'ю у вигляді квітів (рослин, які не кольорів веселки). Важливо уточнити, що сім'я - це тільки люди, що живуть в даний час разом, а рід - це всі представники сімейної системи. В даному випадку ми малюємо сім'ю. Більше ніяких інструкцій дитина не отримує.

Основна частина

Малюнок сім'ї в образі квітів відображає емоційне самопочуття, уявлення про своє місце і роль в сім'ї, взаємодію між членами сім'ї.
Після створення малюнка дитині пропонується відповісти на питання:

• Що ти створив?

• Які почуття у тебе виникали, коли ти зображувала свою сім'ю на малюнку?

• Чи є на ньому ти?

• Як себе почуває твоя квітка?

• Які почуття викликає у тебе малюнок?

• В яких частинах тіла у тебе з'явилися відчуття, викликані малюнком?

• Які члени сім'ї тут зображені?

• Які почуття вони відчувають?

• Чи взаємодіють квіти?

• Чи є члени сім'ї, які проживають разом з тобою, але відсутні на малюнку?

• Яку ситуацію з твого сімейного життя ілюструє цей малюнок?

• Що ти здатна змінити?

Образи квітів на малюнку, їх розташування, оточення відображають реальну сімейну ситуацію і допомагають автору малюнка її усвідомити.

Образи квітів можуть відображати:

• поле квітів - стан життя в соціумі, що замінює сім'ю;

• ідеальна сім'я - та, яку автор малюнка хотів би мати;

• сім'я, в якій виріс або зараз живе людина.

Діагностичні рекомендації.

• Віддалено розташовані квіти, відсутність когось із членів сім'ї вказують на слабкі емоційні зв'язки, складність і напруженість у взаєминах дитини з цими людьми.

• «Зів'явші» квіти - зображення фізичного неблагополуччя або похилого віку людини.

25/09/2022

Цель человека — быть самим собой, а условие достижения этой цели – быть человеком для себя. Не самоотречение, не себялюбие, а любовь к себе; не отказ от индивидуального, а утверждение своего собственного человеческого я: вот истинные высшие ценности гуманистической этики.

В жизни нет иного смысла, кроме того, какой человек придает ей, раскрывая свои силы, живя плодотворно.

Если человек может жить не в принуждении, не автоматически, а спонтанно, то он осознает себя как активную творческую личность и понимает, что у жизни есть лишь один смысл – сама жизнь.

Тонко чувствующий человек не в силах удержаться от глубокой грусти по поводу неотвратимых трагедий жизни. И радость, и грусть – неизбежные переживания чувствительного, полного жизни человека.

Эрих Фромм

22/06/2022

ДРУГИЙ ЕТАП ПІДТВЕРДЖЕННЯ УЧАСТІ В НМТ

✔️На другому етапі учасник основної сесії НМТ має остаточно визначитися з вибором міста/країни для проходження тесту.

Для цього з 2️⃣1️⃣ червня до 7️⃣ липня 2022 року на інформаційній сторінці 👉https://bit.ly/3zO9ozr у спеціальній формі потрібно вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, де зручніше буде пройти тестування незалежно від того, де перебуватиме учасник у період проведення основної сесії, ー в Україні чи за кордоном.

❗️Важливо якнайуважніше вибирати населений пункт із випадного списку, адже деякі міста додано/вилучено з переліку населених пунктів, які були запропоновані на першому етапі підтвердження.

🔎Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3xJVdIS

21/06/2022

ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ ДО МАГІСТРАТУРИ: ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ

🗓Реєстрація осіб, які бажають узяти участь у МКТ та/або МТНК, триватиме з 27 червня до 18 липня включно. Її здійснюватимуть приймальні комісії закладів вищої освіти. Зареєстровані учасники отримають екзаменаційний листок, у якому будуть зазначені дані для здійснення входу на інформаційну сторінку «Кабінет вступника».

🗓До 3 серпня зареєстровані учасники отримають на інформаційній сторінці «Кабінет вступника» запрошення-перепустку з адресою тимчасового екзаменаційного центру (ТЕЦ).

🎓МТНК/МКТ проходитиме в три сесії:

🔹основна: 10–17 серпня;
🔹додаткова: 7–10 вересня;
🔹спеціальна: 29 вересня – 3 жовтня.

🔎Більше інформації за посиланням👉 https://bit.ly/3O5Jr23

08/06/2022

Шановні абітурієнти!
Кафедра загальної та практичної психології Ізмаїльського державного гуманітарного університету запрошує на навчання!
Ви хочете цікаву, динамічну, перспективну професію, яка дала б вам змогу реалізувати себе як особистість?
Тоді вам до нас!
Психолог - успішна кар'єра та гармонійне життя!

07/06/2022

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ В ІЗМАЇЛЬСЬКОМУ ДЕРЖАВНОМУ ГУМАНІТАРНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ
               
Ізмаїльський державний гуманітарний університет запрошує Вас на День відкритих дверей, що відбудеться
11 ЧЕРВНЯ 2022 р. Початок об 11:00. Зустріч буде проходити в оффлайн та онлайн режимі. Всі бажаючі можуть завітати до Університету за адресою: м. Ізмаїл, Рєпіна 12, IT-центр.
 
День відкитих дверей буде проходити в два етапи:
 
І етап: 11:00 – Загальна зустріч (Вітання ректора, інформація від приймальної комісії щодо особливостей вступу у 2022 р., презентація чат-боту в Telegram:https://t.me/abiturient_idgu_bot).
Інформація для приєднання до зустрічі Google Meet. Посилання на відеодзвінок: https://meet.google.com/xvi-hxrm-cjr
 
ІІ етап 11:30 – Зустріч з деканами окремих факультетів.
 
Педагогічний факультет
Інформація для приєднання до зустрічі Google Meet. Посилання на відеодзвінок: https://meet.google.com/xvi-hxrm-cjr
 
Факультет іноземних мов
Інформація для приєднання до зустрічі Google Meet. Посилання на відеодзвінок: https://meet.google.com/zwi-ynjs-oew
 
Факультет управління, адміністрування та інформаційної діяльності
Інформація для приєднання до зустрічі Google Meet. Посилання на відеодзвінок: https://meet.google.com/nvk-ocor-bbu

19/05/2022

Вступ 2022 спеціальність 053 Психологія
https://t.me/vstup_2022_Psikologiya

19/05/2022

Шановні абітурієнти! Якщо хочете бути в курсі новин про вступ 2022 до спеціальності 053 Психологія/Клінічна психологія Ізмаїльського державного гуманітарного університету - приєднуйтесь до нашої групи в Телеграм https://t.me/vstup_2022_Psikologiya

19/05/2022

Докладніше про те, як підтвердити свою участь в НМТ, як повідомити про своє місце перебування під час основної сесії НМТ, як відбуватиметься тестування, коли та де, ви можете дізнатися тут https://cutt.ly/tHdHR2s

16/05/2022

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ В ІЗМАЇЛЬСЬКОМУ ДЕРЖАВНОМУ ГУМАНІТАРНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ
               
Ізмаїльський державний гуманітарний університет запрошує Вас на День відкритих дверей, що відбудеться
21 ТРАВНЯ 2022 р. Початок об 11:00. Зустріч буде проходити в оффлайн та онлайн режимі. Всі бажаючі можуть завітати до Університету за адресою: м. Ізмаїл, Рєпіна 12, IT-центр.
 
День відкитих дверей буде проходити в два етапи:
 
І етап: 11:00 – Загальна зустріч (Вітання ректора, інформація від приймальної комісії щодо особливостей вступу у 2022 р., презентація чат-боту в Telegram).
Інформація для приєднання до зустрічі Google Meet. Посилання на відеодзвінок: https://meet.google.com/xvi-hxrm-cjr
 
ІІ етап 11:30 – Зустріч з деканами окремих факультетів.
 
Педагогічний факультет
Інформація для приєднання до зустрічі Google Meet. Посилання на відеодзвінок: https://meet.google.com/xvi-hxrm-cjr
 
Факультет іноземних мов
Інформація для приєднання до зустрічі Google Meet. Посилання на відеодзвінок: https://meet.google.com/zwi-ynjs-oew
 
Факультет управління, адміністрування та інформаційної діяльності
Інформація для приєднання до зустрічі Google Meet. Посилання на відеодзвінок: https://meet.google.com/nvk-ocor-bbu

23/04/2022

Кафедра загальної та практичної психології Ізмаїльського державного гуманітарного університету вітає з Всеукраїнським днем психолога! Бути тим, хто бачить людські душі непросто, а ще складніше зцілювати. Те, що робить звичайний лікар — бачить кожен, ваша робота не в приклад важче. Нехай у вас буде привід пишатися нею! Зі святом, дорогі психологи, і успіхів на життєвому шляху.

Photos from kafedra_psihologii_idgu's post 21/04/2022

❗ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ❗

Шановні друзі, війна змінила наші життя, і певні події складно планувати. Однак якщо ви цього року розглядаєте можливість вступати до закладів вищої освіти України (бакалаврський ступінь), будь ласка, ознайомтеся з нашою інформацією.

✅ДЛЯ ВСТУПУ НА БЮДЖЕТНУ АБО КОНТРАКТУ ФОРМУ
НАВЧАННЯ на спеціальність 053 Психологія НЕОБХІДНЕ СКЛАДАННЯ ЗНО У
ФОРМІ МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ ТА НАПИСАННЯ МОТИВАЦІЙНИЙНОГО ЛИСТА *(оновлена інформація від Міністерства освіти)*

Також можна вступати за результатами ЗНО 2019, 2020 та 2021 рр.

Форми навчання:
▪️бюджетна / контрактна
▪️денна / заочна
▫️на основі атестату про повну середню освіту — термін навчання 4 роки;
▫️на основі диплома молодшого
спеціаліста—термін навчання 3 роки (вступ на 2 курс за результатами НМТ 2022 або ЗНО 2019, 2020 та 2021 рр.)

📄МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ міститиме три блоки завдань:
- з української мови,
- з математики,
- з історії України.

Докладніше про зміст, структуру й оцінювання кожного блоку НМТ можна дізнатися за посиланням https://testportal.gov.ua/skladnyky-nmt/

🖋️Реєстрація для участі в НМТ можлива до 19 квітня 2022 р.

Якщо ви зареєструвалися для участі в ЗНО ー ви є потенційним учасником вступних іспитувань до закладів вищої освіти. Однієї реєстраційної картки достатньо для потрапляння у базу даних про потенційних учасників мультипредметного тестування.

Докладніше про реєстрацію можна дізнатись тут https://testportal.gov.ua/reyestratsiya-2/

Рекомендації щодо написання мотиваційного листа https://osvita.ua/consultations/74817/

📌ПЕРСПЕКТИВИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ:
Випускники ІДГУ, які здобули освіту за спеціальністю “Психологія”, затребувані
на ринку психологічних послуг.
📍Бакалавр з психології може працювати у:
✔️реабілітаційних центрах для учасників бойових дій та їх сімей, для дітей-інвалідів;
✔️кризових центрах соціально-психологічної допомоги;
✔️загальноосвітніх школах, ліцеях, гімназіях,професійно-технічних училищах, технікумах, вищих навчальних закладах України;
✔️правоохоронних установах;

Photos from kafedra_psihologii_idgu's post 21/04/2022

❗ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ❗

Шановні друзі, війна змінила наші життя, і певні події складно планувати. Однак якщо ви цього року розглядаєте можливість вступати до закладів вищої освіти України (бакалаврський ступінь), будь ласка, ознайомтеся з нашою інформацією.

✅ДЛЯ ВСТУПУ НА БЮДЖЕТНУ АБО КОНТРАКТУ ФОРМУ
НАВЧАННЯ на спеціальність 053 Психологія НЕОБХІДНЕ СКЛАДАННЯ ЗНО У
ФОРМІ МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ ТА НАПИСАННЯ МОТИВАЦІЙНИЙНОГО ЛИСТА *(оновлена інформація від Міністерства освіти)*

Також можна вступати за результатами ЗНО 2019, 2020 та 2021 рр.

Форми навчання:
▪️бюджетна / контрактна
▪️денна / заочна
▫️на основі атестату про повну середню освіту — термін навчання 4 роки;
▫️на основі диплома молодшого
спеціаліста—термін навчання 3 роки (вступ на 2 курс за результатами НМТ 2022 або ЗНО 2019, 2020 та 2021 рр.)

📄МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ міститиме три блоки завдань:
- з української мови,
- з математики,
- з історії України.

Докладніше про зміст, структуру й оцінювання кожного блоку НМТ можна дізнатися за посиланням https://testportal.gov.ua/skladnyky-nmt/

🖋️Реєстрація для участі в НМТ можлива до 19 квітня 2022 р.

Якщо ви зареєструвалися для участі в ЗНО ー ви є потенційним учасником вступних іспитувань до закладів вищої освіти. Однієї реєстраційної картки достатньо для потрапляння у базу даних про потенційних учасників мультипредметного тестування.

Докладніше про реєстрацію можна дізнатись тут https://testportal.gov.ua/reyestratsiya-2/

Рекомендації щодо написання мотиваційного листа https://osvita.ua/consultations/74817/

📌ПЕРСПЕКТИВИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ:
Випускники ІДГУ, які здобули освіту за освітньою програмою «Клінічна психологія»
спеціальності «053 Психологія», затребувані на ринку психологічних послуг.
📍Де працювати?
✔️у сфері охорони здоров’я (різноманітні лікувальні заклади загальносоматичного та психоневрологічного профілю, стаціонарних та амбулаторно-поліклінічних умовах для дорослих та дітей, лікарні, санаторії);

Photos from kafedra_psihologii_idgu's post 18/04/2022

❗ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ❗

Шановні друзі, війна змінила наші життя, і певні події складно планувати. Однак якщо ви цього року розглядаєте можливість вступати до закладів вищої освіти України (бакалаврський ступінь), будь ласка, ознайомтеся з нашою інформацією.

✅ДЛЯ ВСТУПУ НА БЮДЖЕТНУ ФОРМУ
НАВЧАННЯ НЕОБХІДНЕ СКЛАДАННЯ ЗНО У
ФОРМІ МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ ТА НАПИСАННЯ МОТИВАЦІЙНИЙНОГО ЛИСТА.

✅ДЛЯ ВСТУПУ НА КОНТРАКТНУ ФОРМУ НАВЧАННЯ НЕОБХІДНО ЛИШЕ НАПИСАННЯ МОТИВАЦІЙНИЙНОГО ЛИСТА.

Також можна вступати за результатами ЗНО 2019, 2020 та 2021 рр.

Форми навчання:
▪️бюджетна / контрактна
▪️денна / заочна
▫️на основі атестату про повну середню освіту — термін навчання 4 роки;
▫️на основі диплома молодшого
спеціаліста—термін навчання 3 роки (вступ на 2 курс за результатами НМТ 2022 або ЗНО 2019, 2020 та 2021 рр.)

📄МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ міститиме три блоки завдань:
- з української мови,
- з математики,
- з історії України.

Докладніше про зміст, структуру й оцінювання кожного блоку НМТ можна дізнатися за посиланням https://testportal.gov.ua/skladnyky-nmt/

🖋️Реєстрація для участі в НМТ можлива до 19 квітня 2022 р.

Якщо ви зареєструвалися для участі в ЗНО ー ви є потенційним учасником вступних іспитувань до закладів вищої освіти. Однієї реєстраційної картки достатньо для потрапляння у базу даних про потенційних учасників мультипредметного тестування.

Докладніше про реєстрацію можна дізнатись тут https://testportal.gov.ua/reyestratsiya-2/

18/04/2022

Як писати мотиваційний лист: структура тексту
Що таке мотиваційний лист? Це есе, обсягом не більше однієї сторінки А4 формату, в якому необхідно чітко пояснити: чому ви хочете навчатися в даному університеті і з яких причин варто вибрати саме вашу кандидатуру. Пояснення має бути максимально переконливим і унікальним, щоб дійсно зацікавити приймальну комісію. Мотиваційний лист – це аж ніяк не шкільний твір з купою “води” або самовихваляння.

ЯК РОЗПОЧАТИ МОТИВАЦІЙНИЙ ЛИСТ?
У першому абзаці опишіть причину вашого звернення в університет. З яким наміром, чому хочете вступити саме на цю спеціальність. Можливо, у вас є цікава історія пов’язана з прийняттям рішення.

Наприклад, не варто писати, що ви обрали психологію, просто тому що вона вам подобається. Напишіть, що любите спілкуватися та допомагати людям, хочете навчитися надавати кваліфіковану психологічну допомогу, а не просто давати поради. Знайдіть дійсно важливі для себе причини.

РОЗПИШІТЬ СВОЇ ОСНОВНІ ЦІЛІ, ПОВ’ЯЗАНІ З ВАШОЮ МАЙБУТНЬОЮ ОСВІТОЮ
У цьому пункті потрібно дуже чітко пояснити завдання, які ви ставите перед собою. Що принесе в майбутньому досягнення цих цілей? Які навички, набуті під час навчання допоможуть вам? Конкретизуйте цілі, адже ви пишете саме мотиваційний лист до університету, а не просто есе.

ВКАЖІТЬ, ЧОМУ ВИРІШИЛИ ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ САМЕ В ЦЕЙ УНІВЕРСИТЕТ
як написати мотиваційний листРозкажіть про ті переваги університету, які вас зацікавили. Чим цей заклад, на вашу думку, відрізняється від інших, чим приваблює. Може, ви хочете вчитися в конкретних викладачів?

Можливо, вам дуже подобається обрана країна і ви захоплюєтеся рівнем життя та працьовитістю місцевих жителів або ж, навпаки, незадоволені освітою в рідній державі.

Обов’язково напишіть як даний ВНЗ може допомогти в досягненні ваших цілей. Тільки не переписуйте пропозиції з сайту університету!

ОПИШІТЬ ВАШ ДОСВІД, ПОВ’ЯЗАНИЙ З ВИБРАНОЮ СПЕЦІАЛЬНІСТЮ
Можливо, ви займалися волонтерством у відповідній сфері, навчалися на курсах, брали участь у важливих заходах, практикувалися. Опишіть достойні приклади в мотиваційному листі.

18/04/2022

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з української мови?

Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Зверніть увагу, що у відповідній програмі вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:

«Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
«Лексикологія. Фразеологія»;
«Будова слова. Словотвір»;
«Морфологія»;
«Синтаксис»;
«Стилістика»;
«Розвиток мовлення».
Питома вага до того чи того розділу мовознавства в змісті блоку НМТ з української мови загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.

Яка структура блоку НМТ з української мови?

Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:

15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з української мови?

Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

18/04/2022

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?

Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме:

«Числа і вирази»;
«Рівняння, нерівності і їх системи»;
«Функції»;
«Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;
«Планіметрія»;
«Стереометрія».
Яка структура блоку НМТ з математики?

Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:

14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з математики?

Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 30 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Чи до снаги розв’язати завдання тим, хто вивчав математику на рівні стандарту?

Так. Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь.

18/04/2022

✅Яким буде зміст завдань блоку НМТ з історії України?

Зміст завдань блоку НМТ з історії України буде відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. Ця частина охоплює певні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі історії України, а саме теми:

▪️Україна в роки Першої світової війни;
▪️Початок Української революції;
▪️Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;
▪️Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;
▪️Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;
▪️Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;
▪️Україна в роки Другої світової війни;
▪️Україна в перші повоєнні роки;
▪️Україна в умовах десталінізації;
▪️Україна в період загострення кризи радянської системи;
▪️Відновлення незалежності України;
▪️Становлення України як незалежної держави;
Творення нової України.

🔷Зверніть увагу, що в блоці НМТ з історії України будуть завдання, що стосуються історичного періоду: «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.», тобто лише теми, які раніше були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України.

✅Яка структура блоку НМТ з історії України?

Усього в блоці НМТ з історії України буде 20 завдань, з-поміж яких:

▪️15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
▪️5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

✅Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з історії України?

Завдання з історії України буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з історії України можна отримати від 0 до 35 балів.

✅Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

✅Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з історії України?

Photos from kafedra_psihologii_idgu's post 18/04/2022

📌 Якими будуть завдання НМТ – національного мультипредметного тесту, який абітурієнти складатимуть цьогоріч замість ЗНО? В УЦОЯО розповіли подробиці про українську мову та математику.
🟢 Українська мова:
• Буде 20 завдань, із яких: 15 – з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів; 5 – на встановлення «логічних пар».
• Завдань із письмовими відповідями – НЕ буде.
• Так само не буде завдань з української літератури.
• Бали нараховуватимуть за принципом ЗНО: по 1 тестовому балу за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 – за кожну правильно визначену логічну пару.
Більше подробиць про тест з української мови, а також ресурси для підготовки до іспиту за посиланням: https://bit.ly/360eADG
🟡 Математика:
• Буде 20 завдань, з-поміж яких: 14 – із вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів; 4 – на встановлення «логічної пари», ще 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
• Завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю НЕ буде.
• За рівнем складності завдання будуть доступні для всіх, хто вивчав математику на рівні стандарту.
• Можна буде користуватися довідковими матеріалами: https://bit.ly/3E02CXp
Більше подробиць про тест, а також ресурси для підготовки до іспиту за посиланням: https://bit.ly/3v8pNe6
🔵 Упродовж наступних двох тижнів з’явиться роз'яснення про блок завдань з історії України, а вже наприкінці квітня можна буде ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ.
‼️ Крім того, МОН продовжили реєстрацію абітурієнтів для участі в національному мультипредметному тестуванні до 19 квітня. Зареєструватися це можна за посиланням: https://zno.testportal.com.ua/registration
А всі подробиці з цього приводу – в інфографіці. 👇🏻

Website