Церква введення в храм Пресвятої Богородиці смт. Брюховичі м.Львова
Офіційна сторінка фейсбук парафії церкви введення в х?
День Пресвятої Трійці, Зіслання Святого Духа, Пʼятдесятниця. Літургія
2 червня, у 5-ту неділю після Пасхи, про самарʼянку, у Свято-Введенському храму була звершена Божественна Літургія, під час якої юні парафіяни вперше приступили до Святого Таїнства Покаяння. Готувала їх до цієї важливої події катехит Леся Дзелендзяк. На завершення Літургії о. настоятель протоієрей Ярослав Ощудляк привітав усіх зі святом та вручив памʼятні подарунки, а батьки у відповідь подякували отцю та п. Лесі за незабутню урочистість.
Розклад богослужінь на 13-19 травня
Богослужіння Світлого Понеділка
Пасхальне богослужіння у Свято-Введенському храмі. Хресний хід, пасхальна Рання та Літургія. 5 травня 2024 року Божого. Нехай радість Воскресіння буде радістю кожної української родини і принесе нашому побожному народові перемогу над ворогом!
Христос Воскрес!
Розклад богослужінь на Страсний та Світлий тижні
Вхід Господній в Єрусалим. Вербна неділя. Настоятель храму протоієрей Ярослав Ощудляк у співслужінні свящ. Володимира Зінченка звершив Божественну Літургію та освячення верби.
У Брюховицькій школі №41 у п’ятницю урочисто відкрили три меморіальні дошки героям-захисникам – Михайлові Дзьобі, Андрію Кунинцю, Роману Вишинському. Герої свого часу навчалися у цьому навчальному закладі. Загинули під час виконання бойових завдань у Донецькій області.
У відкритті та освяченні меморіальних дошок взяв участь також настоятель Свято-Введенського храму прот. Ярослав Ощудляк.
Вшанувати Героїв прийшли родичі загиблих, військові побратими, дирекція школи, учні, мешканці громади, а також керівництво та працівники управління адміністрування та розвитку громад.
Розклад богослужінь на цей тиждень
Таїнство Соборування у Свято-Введенському храмі. 11 квітня 2024
АНОНС!!!
11 квітня о 18.00 год. у нашому храмі буде звершено Таїнство Соборування.
Таїнство зцілення душі й тіла — такими словами можна передати сутність цього таїнства, назва якого пішла від практики його звершення декількома священиками — “собором”.
Призначення таїнства Соборування — цілковите зцілення людини. У молитвах, що читаються при звершенні таїнства, неодноразово звертаються до Бога прохання про прощення гріхів страждучого та про його одужання. Саме тілесне зцілення у молитвах таїнства ставиться у залежність від зцілення душевного, для якого необхідне покаяння, тобто прощення гріхів, поєднане з твердою обіцянкою виправити своє життя відповідно до заповідей Божих.
Для звершення таїнства використовується єлей (олія, за можливістю — оливкова). Єлей — один з найдавніших релігійних символів. З сивої давнини це був не тільки їстивний продукт, але й лікувальний засіб, і рідина для світильників, і косметичний засіб. Достаток олії сприймався як ознака благословіння Божого. Єлеєм натирали тіло, змащували волосся. Єлеєм помазували на служіння священиків та царів.
Ще святі апостоли помазували єлеєм хворих, молячись про їхнє зцілення. Про це пише апостол Яків: Хворий якщо хто з вас, нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазав єлеєм в ім’я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і підніме його Господь; і якщо він зробив гріхи, простяться йому (Якова 14:15). З цього тексту видно, що вже в апостольські часи була практика помазування хворих єлеєм, проте важливо зазначити, що зцілююча сила приписується не самій олії, а “молитві віри”. Наслідком цієї священодії, за словами апостола, є зцілення тіла й прощення гріхів.
Традиційно відправляють це таїнство декілька священиків, не обов’язково сім. Проте у виключних обставинах може відправити і один священик.
Чи прощаються при Соборуванні гріхи? Поза сумнівом, так, якщо людина внутрішньо кається в них, – адже саме з прохання про прощення гріхів починаються молитви про зцілення. Проте важливо пам’ятати, що для каяття у таких серйозних гріхах, які несумісні з перебуванням у Церкві (таких як вбивство, в т.ч. аборти, блуд та перелюб, в т.ч. життя у так званому “цивільному шлюбі” без реєстрації, та відпадіння від віри у різних формах, в т.ч. звернення до інших релігійних практик, до гадалок та “цілителів”, викликання духів, різні форми магії та окультизму, та інші тяжкі гріхи по відношенню до ближніх) — необхідне таїнство Покаяння, тобто сповідь. Сповідь та покаяння для людини, що вчинила тяжкі (“смертні”) гріхи, є власне таїнством повернення, знову приєднанням до Церкви. І зовсім невірним є уявлення про те, що нібито у Соборуванні прощаються виключно забуті гріхи. У молитвах таїнства ніде не йдеться спеціально про “забуті” гріхи, зажди мова йде про повне та цілковите прощення та зцілення.
Соборування не гарантує зцілення. Все залежить виключно від волі Божої, і ми не спроможні змусити Його зробити так, як вважаємо за потрібне. Ціль таїнства у зміні самого розуміння, самого прийняття страждань і хвороби, у прийнятті їх як дару страждань Христових, які Він перетворив на перемогу”.
Над ким відправляється таїнство? З апостольського послання бачимо, що йдеться про таких хворих, які самі не можуть прийти до священика. Однак вже з давнини (з IV ст.) відома практика відправи Соборування не вдома у хворого, а у церкві. Пізніше на Заході Соборування стали розуміти як “останнє помазання”, відправляючи його виключно над тими, хто помирає. Для такого розуміння нема підстав, бо ціллю Соборування є зцілення людини, а не передсмертне напуття.
Уже з Х століття відомі згадки про те, що помазування звершувалося не тільки над власне хворою людиною, життю якої загрожувала серйозна небезпека, але й усіх, хто перебував у її домі. У одному з грецьких рукописів ХІ століття йдеться про те, що разом із хворим помазання можуть прийняти не тільки його домочадці: єлеєм помазують навіть дім, кімнати, двері, стіни, тому що хвороба людини впливає на усіх і усе довкола. Загальне Соборування відоме і у Грецькій Церкві, звідки воно прийшло до нас.
Постовий розклад богослужінь
На 83 році життя упокоївся багатолітній керівник міської клінічної лікарні Брюховичів, заслужений лікар України - Першин Валерій Федорович. Народився Валерій Федорович 27 жовтня 1941 року, а з 1977 року очолював 7-му міську лікарню Брюховичів.
Тіло новоспочилого Валерія 6 лютого, у вівторок близько 17.00 год. привезуть до Свято-Введенського православного храму у Брюховичах (вул. Курортна, 6).
Цього ж дня о 19.00 год. буде звершено чин парастасу.
Чин похорону відбудеться у Свято-Введенському храмі 7 лютого, в середу, о 11.00 год.
Відтак тіло Першина Валерія Федоровича поховають на Брюховицькому кладовищі.
Вічна памʼять і Царство Небесне лікарю, який все своє життя віддав у жертву медицині!
Нагадуємо, що цього тижня за новоюліанським календарем ми вшановуємо памʼять трьох святителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого (30 січня) та святкуємо Стрітення Господнє (2 лютого). Запрошуємо до молитви!
Настоятель Свято-Введенського храму прот, Ярослав Ощудляк молився за Божественною Літургією на храмовому святі в Іоано-Золотоустівському чоловічому монастирі на запрошення намісника ігумена Кипріана Лозинського. Літургію очолив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.
Оголошення!
Розклад богослужінь:
5 січня. Пʼятниця, Навечірʼя Богоявлення
8.00 - Вечірня з Літургією. Велике освячення води
17.00 - Велике Повечірʼя. Літія. Рання
6 січня. Субота, Богоявлення. Йордан
8.00 - Літургія. Велике освячення води
7 січня. Неділя. Собор Іоана Предтечі
10.00 - Літургія
Розклад богослужінь на Різдвяний період
21 листопада православна громада селища Брюховичі святкує храмовий празник - свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. З нагоди празника урочисту Літургію очолив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Владиці співслужили: настоятель прот. Ярослав Ощудляк та запрошені священники - секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський (церква ікони Богородиці "Всецариця", м. Львів), львівський благочинний прот. Ярослав Дуда (княжий храм св. Миколая, м. Львів), протопр. Ігор Курпіта (церква Пресвятої Трійці, м. Львів-Рясне), прот. Ігор Мелетич (церква мц. Параскеви, м. Львів), прот. Олексій Скородинський (церква Покрови Пресвятої Богородиці, м. Львів), прот. Віктор Феденьків (церква Всіх Українських Святих, м. Львів), прот. Андрій Ощудляк (церква Пресвятої Трійці, с. Малі Грибовичі), старший інспектор ЛПБА свящ. Андрій Кончило, свящ. Володимир Зінченко.
Численні віряни приступили до Святих Таїн Тіла і Крові Христових.
На завершення Літургії Владика Митрополит звернувся до присутніх з пастирським словом. Взаємно отець настоятель звернувся до Владики зі словом вдячності, вручив святу просфору та квіти.
Дорогі брати і сестри!
Щиро запрошуємо Вас до спільної молитви 21 листопада, у вівторок, в день храмового свята нашої парафії - Введення у храм Пресвятої Богородиці.
Літургію очолить Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.
Початок богослужіння о 10.00 год.