Управління з питань екології, енергозбереження та інвестицій ДОР
Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Управління з питань екології, енергозбереження та інвестицій ДОР, Government Organization, .
Управлінням облради прийнято участь у заході в рамках Проекту «Підтримка Парламенту України з питань сталої енергетики та охорони довкілля».
В рамках заходу детально розглянуті проблеми у сфері здійснення політики в галузі управління водними ресурсами та шляхи їх вирішення й питання реформування за європейськими принципами у сфері охорони атмосферного повітря.
Також розглянуто Зелений порядок денний для України до 2030 року, що включає розгляд та вирішення наступних питання, а саме: перехід до зеленої економіки; ефективне управління відходами; якість та тривалість життя; чистий та небезпечний транспорт; розвиток відновлювальної енергетики; боротьба зі зміною; сталий розвиток сільськіх громад та органічне сільське господарство; охорона довкілля; зелені міста; максимальна енергоефективність та енергозбереження.
Управління за участю голови та членів постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження 20 грудня 2019 року прийняли участь в урочистих заходах з нагоди пуску в експлуатацію сучасної високоефективної системи газоочищення в рукавних фільтрах агломераційного цеху ПАТ «Нікопольський завод феросплавів».
Даний захід затверджено Дніпропетровською обласною комплексною програмою (стратегією) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016-2025 роки, який забезпечить скорочення викидів твердих забруднюючих речовин в атмосферне повітря на 44,580 т/рік.
В обласній раді 11 грудня 2019 року відбулось чергове засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження. На засіданні представлено новий склад комісії та затверджено план роботи обласної ради та постійної комісії з питань екології та енергозбереження на 2020 рік. Заслухані звіти виконання природоохоронних заходів структурних підрозділів ОДА та використання обласного бюджету за 9 місяців 2019 року. Розглянуто проект обласного бюджету на 2020 рік та в котре наголошено на необхідності погодження з постійною комісією видадтків на природоохоронні заходи. Розглянуто рішення виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування на тему "Екологічний стан Кривбасу: проблеми та шляхи їх вирішення" та наразі готуються відповідні звернення з порушених питань.
❗️Пластик виділяє токсичні сполуки, які, потрапляючи в організм людини, шкодять його здоров’ю. Вчені стверджують, що до 80 % виявлених в організмі людини пластикових речовин потрапляють з будівельних та оздоблювальних матеріалів (з пластикових вікон, меблів), але найбільше – з посуду.
Самі по собі полімери інертні і нетоксичні, але технологічні добавки, розчинники, продукти хімічного розпаду небезпечні, потрапивши в їжу, мають токсичну дію. Всі ці речовини є допоміжними, вони містяться в тому чи іншому типі пластику і завдяки їм досягаються потрібні споживчі властивості (еластичність, твердість, термостійкість і т.д.)⬇️
Каліфорнія стала першим штатом, де заборонили продаж хутряного одягу Каліфорнія стала першим штатом США, в якому запровадили заборону на продаж виробів з хутра тварин. — Укрінформ.
Вплив забруднення атмосферного повітря на стан здоров'я дітей⬇️
В ІСПАНІЇ СТВОРИЛИ ПЕРШИЙ В СВІТІ ЛІФТ, ЯКИЙ ПРАЦЮЄ ЗАВДЯКИ СОНЯЧНІЙ ЕНЕРГІЇ.
Іспанська компанія Fain Ascensores розробила та виготовила екологічний ліфт ION Green Solar. Він не тільки працює на сонячній енергії, але і дозволяє скоротити шкідливі викиди в атмосферу, повідомляє Інтернет-ресурс Recycle (https://recyclemag.ru/news/ispanii-razrabotali-pervii-solnechnoi-energii).
За словами розробників, це перший в світі ліфт, який функціонує на сонячній енергії. Він також підключений до загальної електромережі, але використовує її лише тоді, коли сонячні батареї не виробляють достатньо електроенергії. Цікавим є те, що такий ліфт споживає всього 400 Вт, приблизно ж тільки виробляється при користуванні феном.
Выступление Греты Тунберг на саммите ООН по климату - на английском языке с русскими субтитрами На саммите ООН по климату в Нью-Йорке с гневной речью выступила шведская экологическая активистка Грета Тунберг, которая стала инициатором широкого движения ...
Шановний Анатолію Юрійовичу! Прийміть щірі вітання з днем народження від усього колективу управління з питань екології, енергозбереження та інвестицій Дніпропетровської обласної ради. Бажаємо Вам міцного здоров`я, професійних успіхів, досягнення поставлених цілей. Бажаємо отримувати задоволення від роботи і завжди з гордістю обертатися на кожен новий прожитий рік, нехай успіхи супроводжують Вас у всіх сферах Вашого життя і діяльності, а ми в свою чергу хочемо висловити подяку за те, що Ви з нами.
У Дніпрі 25 травня в Медіапросторі відбудеться одна із величезних подій в сфері екологічної політики. Екологічний форум «Валить нельзя остаться».
Це масштабна подія для фахівців та громадянського суспільства, що спрямована на обмін думками та практичним досвідом у питаннях охорони навколишнього природного середовища, енергоефективності та запобігання змінам клімату.
Це виклики суспільної потреби на впровадження кращих практик сталого розвитку, адже «сталий розвиток» це встановлення балансу між задовільненям сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їх потребу в безпечному і здоровому довкіллі.
Деталі за посиланням: https://valitnelziaostatsia.com/
Дніпропетровська область – одна з найбільш промислово розвинених областей України.
Щороку у Дніпропетровській області утворюється понад 1 млн тонн твердих побутових відходів, які потрапляють на полігони та несанкціоновані сміттєзвалища.
Тому, з метою отримання досвіду у вирішенні питань у сфері поводження з відходами, управлінням з питань екології, енергозбереження та інвестицій виконавчого комітету Дніпропетровської обласної ради 6 листопада 2018 року прийнято участь у засіданні круглого столу „Сфера управління побутовими відходами – європейський шлях розвитку” у рамках XIV Міжнародного конгресу „Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства - 2018” та XVI Міжнародної спеціалізованої виставки „КомунтТех – 2018” (м. Київ).
Круглий стіл присвячено питанням практичних аспектів реалізації Національної стратегії управління відходами в Україні, розробки регіональних планів управління відходами та необхідних змін до нормативно-правових актів щодо впровадження сучасних методів та технологій у сфері управління побутовими відходами.
17 жовтня 2018 року відбулась презентація проекту ,,Покращення якості послуг в сфері управління відходами на муніципальному рівні в ОТГ‘‘ Програми ,, U-LEAD з Європою‘‘, учасниками цього заходу були представники ОДА, голови об‘єднаних територіальних громад, центр розвитку місцевого самоврядування, екологічні громадські організації та ЗМІ. Ураховуючи важливість заходу та впровадження даного проекту в громадах від Дніпропетровської обласної ради у презентації проекту взяв участь Застуник голови обласної ради по виконавчому апарату - начальник управління з питань екології , енергозбереження та інвестицій О.Р. Ісаєв. Основною метою цього заходу були:
- презентації проектних можливостей громадам Дніпропетровщини та представникам обласної влади;
- заохочення до співпраці у сфері поводження з відходами потенційних партнерів проекту та організацій громадського суспільства;
- навчання ключових суб’єктів ОТГ основним аспектам та підходам у сфері управління твердих побутових відходів;
- надання підтримки ОТГ у розробці планів заходів щодо управління ТПВ та інше.
Шановний Анатолію Юрійовичу! Від усього нашого колективу хочемо привітати Вас з Днем Народження!
Ми бажаємо Вам міцного здоров'я, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях. Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги. Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення. Бажаємо, щоб Ваші конкуренти завжди були на кілька кроків позаду. Бадьорості і оптимізму Вам у всіх ділових починаннях! Вітаємо!
Дніпропетровська область – одна з ключових промислових регіонів України. Тому одними із головних завдань регіону залишаються питання пов’язані із поліпшенням екологічного стану та екологічною безпекою громадян.
На зменшення навантаження на довкілля регіону покликана дія Дніпропетровської обласної комплексної програми (стратегії) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016 – 2025 роки, виконавцями заходів якої визначені основні 25 підприємств-забруднювачів регіону.
Тому з метою ефективного контролю за станом реалізації програми, за участю контролюючих органів та органів виконавчої влади 08 червня 2018 року о 12.00 за адресою: м. Дніпро, просп. О. Поля, 2, кім. 516 відбудеться чергове засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження для розгляду питання „Про дотримання вимог природоохоронного законодавства України та стан реалізації заходів Дніпропетровської обласної комплексної програми (стратегії) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016 – 2025 роки основними підприємствами-забруднювачами”.
Запрошуємо долучитися до роботи постійної комісії представників громадських об’єднань та засоби масової інформації.
На засіданні круглого столу обласної ради обговорювали питання розвитку системи екологічного моніторингу Дніпропетровської області за участю управління з питань екології, енергозбереження та інвестицій разом з представниками Дніпропетровської облдержадміністрації, Дніпровської, Криворізької, Кам’янської міської ради, науковців, експертів з питань екологічного моніторингу та громадськістю.
Круглий стіл спрямовано на обговорення подальших кроків дій та об’єднання зусиль органів влади, громадськості і наукових кіл в напрямку побудови дієвої комплексної системи екологічного моніторингу регіону, основним завданням якої є поліпшення результативності природоохоронної діяльності, оперативного прийняття зважених управлінських рішень щодо виявлених змін стану складових довкілля.
Обласна рада продовжує реалізацію заходів із розбудови системи екологічного моніторингу. В його рамках у Дніпрі, Нікополі й Павлограді було встановлено і зараз успішно працюють три автоматизовані стаціонарні пости спостереження за станом атмосферного повітря та один мобільний. Їх визначна користь в тому, що спеціальне обладнання збирає та обробляє дані стосовно стану навколишнього середовища та передає інформацію на сервер. Також усі зібрані дані можна порівняти з інформацією, яку надають підприємства-забруднювачі. Після обговорення з усіма представниками засідання питань, що виникають під час розбудови системи екологічного моніторингу були визначені основні шляхи подальших дій.
Розбудова системи екомоніторингу Дніпропетровщини триває.
Екологічний стан довкілля – це питання, яке безпосередньо стосується кожного мешканця нашого промислового регіону. Сьогодні спільно з екологами, активістами, експертами та представниками різних гілок влади відбувся круглий стіл на цю соціально важливу тему. Висновок один – необхідно побудувати комплексну систему екологічного моніторингу. Вона передбачає створення автоматизованих систем спостереження за довкіллям у різних куточках області, єдиний центр обробки даних та злагоджену взаємодію між активістами, владою і підприємствами-забруднювачами.
Обласна рада починаючи з 2016 року реалізовує програму екологічної безпеки. В її рамках у Дніпрі, Нікополі й Павлограді було встановлено і зараз успішно працюють три автоматизовані стаціонарні пости спостереження за станом атмосферного повітря та один мобільний. Їх визначна користь в тому, що спеціальне обладнання збирає та обробляє дані стосовно стану навколишнього середовища та передає інформацію на сервер. Через інтернет кожна людина може побачити в яких екологічних умовах вона живе, і головне чим дихає. Також усі зібрані дані можна порівняти з інформацією, яку надають підприємства-забруднювачі. На думку фахівців, незалежні вимірювання будуть кардинально відрізнятися від тих, що надають самі підприємці. Отже, відрахування у бюджет (екологічний фонд) можуть зрости в рази, а стан територій значно покращиться!
Для порівняння у європейських країнах процес розбудови екологічного моніторингу розпочався ще у 1970-х роках. За міжнародними стандартами у Європі на один мільйон мешканців функціонує від 10 до 20 еко-постів. Сучасне спеціалізоване обладнання коштує чимало. В Україні це питання почали розглядати з 2000 років. Втім голова обласної ради Гліб Пригунов Глеб Пригунов (Gleb Prigunov) переконаний, що на Дніпропетровщині система екомоніторингу буде успішно розвиватись:
«Екологічна безпека області – це один із пріоритетних напрямків нашої роботи. Ми розуміємо, що наша країна стоїть лише на початку шляху до якісних екологічних змін. Втім – це процес не одного місяця і навіть року. Проте я переконаний, що в результаті, ми українці зможемо дихати свіжим повітрям і жити у безпечних умовах.»
#екомоніторинг #новини #облрада
28 листопада 2017 року відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, енергозбереження та інвестицій.
Представники промислових гігантів ПАТ '"АрселорМіттал Кривий Ріг" і ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат" доповідали депутатам обласної ради про виконання обов’язкових заходів із захисту навколишнього природного середовища, модернізацію виробництва, скорочення кількості викидів у атмосферне повітря, запровадження сучасних очисних технологій, зменшення використання енергоресурсів та інше.