Hupres Ukraine
Унікальний науковий метод якій визнаяає характер людини на основі будові тіла
Про психологію на війні. Не всі усвідомлюють, не завжди розуміють, яку психологія відіграє роль під час війни.
Коли чуєш слово психологія - від нього (слова) віє чимось таким домашнім, затишним, необов'язковим. Зі словом ПСИХОЛОГ взагалі виникають асоціацій: приємна у всіх сенсах жіночка з м'яким розуміючим поглядом в затишному кабінетику зі стінами фарбованими у пастельні тони (щоб клієнта не збуджувати).
Навіть багато військових відносяться скептично до офіцерів групи бойового стресу, які їх тестують, коли вони повертаються на ротацію. І я їх розумію. Бо психологія вона має бути там, де потрібна: до бою, в окопі, за спільним столом на ППД (пункт постійної дислокації), а головне - в голові командира.
З власного досвіду. Ось зібралися ми на самих початках у групку, що умовно можна на тому етапі назвати підрозділ. Ми один одного знали. Хоча що ми власне знали, знайомі були, ну тренувалися раніше разом. Впевненість у тому, що кожен з групи має навички поводження зі зброєю, що знижує ризик, що тебе пристрелять випадково - і то хліб.
А от у командира, хоч і свого, але він був навіть мало з ким знайомий, була задача створити з купки підрозділ. Підрозділ, який буде працювати, виживати, організовувати свій побут, облік, самоорганізовуватися за потреби. І він зробив. Бо до кожного приглядався, прислухався, спілкувався. Так, ми були мотивовані та всіляко допомогали. І так, я певен, що в нього не було базової психологічної освіти, чи навіть курсів, але був життєвий досвід, шлях у війську з 2014-го року і клепка в голові. Він розподілив нас так, щоб за скілами (в тому числі і психологічними) кожен був на своєму місці. І кожен був, і давав групі максимум користі від себе. За що ми йому вдячні.
А з загального: як підняти бійця, що страшається вийти з окопу!? Як поводитись з бійцем, що під час бою впав в афектацію, чи під обстрілом не бежить в укриття, а знаходиться в ступорі?!
І багато практичних питань, які не вирішуються наказом. Як налаштувати підрозділ і кожного бійця окремо на складний бойовий вихід?! І налаштувати не так, щоб люди пішли на величезний ризик для свого життя, а налаштувати на повернення зі складного завдання виконавши його. Це величезна різниця.
Далі буде...