Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Rapid Sălciile, Sports Team, Prahova.

❌ Rapid Salciile - Viitorul Pantazi ❌️
🏟 Teren Sălciile
📅 Sâmbăta, 15 Iunie
🕛 Ora 16:00
🇱🇻⚽️ Vă așteptăm în număr cât mai mare alături de echipă pentru a ne susține in ultimul meci oficial din acest sezon, încercăm să terminăm cu capul sus si sa facem o figură frumoasă în acest meci impotriva liderului! 🇱🇻⚽️

03/06/2024

VICTORIE❗️❗️❗️În această etapă am avut parte iarăși de un meci dramatic dar cu un final fericit pentru noi.
După o primă repriză în care nu ne-a ieșit jocul și ceea ce ne-am propus iar oaspeții au profitat de acest lucru și ne-au condus primă repriză cu scorul de 3-1, am reușit sa ne montam mai bine la pauza și sa întoarcem scorul în favoarea noastră marcând 5 goluri a doua repriza. Băieții si-au dorit victoria, au muncit și au fost răsplătiți cu cele 3 puncte, astfel scorul final fiind 6️⃣ ➖️ 3️⃣.
Mulțumim publicului numeros pentru susținere.
Felicităm echipa adversa pentru fair-play.

🕛 Ora 18:00
🇱🇻⚽️ Vă așteptăm în număr cât mai mare alături de echipă pentru a ne susține! 🇱🇻⚽️

18/05/2024

VICTORIE❗️❗️Ne întoarcem acasă cu 3 puncte din deplasarea de la Dumbrava d**a un meci complicat si dificil dar cu un final fericit pentru noi.
După ce am fost conduși cu scorul de 3-1(2-1 la pauza) echipa noastră s-a mobilizat foarte bine și am reușit sa întoarcem scorul, 3-4 în favoarea noastră, băieții și au dorit victoria și au obtinut-o.
Felicitări echipei oaspete pentru fair-play.

⚽️⚽️ Manole Alexandru (Barbu)
⚽️⚽️ Coman Robert (Robi)

13/05/2024

Nu reușim sa păstrăm punctele acasă.
După ce echipa noastră a fost condusa la pauza cu scorul de 0 - 1 rezultatul final a fost de 0 - 2 pentru echipa oaspete.
Un joc nereușit din partea noastră dar care ne ambiționează sa ne mobilizam mai bine pentru următoarele meciuri.
Felicitam echipa oaspete pentru fair-play.

09/05/2024

🔜 Etapa 2️⃣1️⃣
❌ Rapid Salciile - Voința Vadu Parului ❌️
📅 Duminică, 12 Mai
🕛 Ora 11:00

Photos from Rapid Sălciile's post 07/05/2024

Câteva poze din ziua de Paște!🐰Așa s-a desfășurat Paștele în comuna Salciile, pe terenul de fotbal.
Vă mulțumim din suflet pentru prezenta numeroasa, pentru momentele frumoase pe care le-am trăit împreună cât și pentru amintirile minunate cu care vom rămâne toată viata!
Totul a fost posibil datorită unor oameni cu suflet mare dar mai ales a domnului Raduta Ghioca care s-a ocupat de toată organizarea acestui eveniment împreună cu echipa de fotbal Rapid Sălciile.
Sperăm ca an de an să putem să vă bucurăm cu astfel de evenimente. ⚽️🐰

04/05/2024

Victorie❗️❗️Ne întoarcem cu cele 3 puncte din deplasarea de la Cricovul Cioceni, echipa noastră a controlat jocul din primul pana în ultimul minut reusind sa între la pauza cu scorul de 3-0 iar rezultatul final fiind de 4-0 pentru echipa noastră.
Mulțumim echipei adverse pentru fair-play.

⚽️⚽️ Robert Coman (Robi)
⚽️ Vasile Remus
⚽️ Petre Alin (Bena)

01/05/2024

Stimați Sălcieni,
Duminică, 5 mai 2024 (de Sfintele Sărbători Pascale), vă invităm cu mic, cu mare, la stadionul din Sălciile, unde vor avea loc, începând cu orele 10, competiții și concursuri cultural-sportivo- distractive pentru copii și tineret.
Se vor acorda diplome, cupe, medalii și premii câștigătorilor, la următoarele competitii: alergări viteză, alergări rezistență, aruncarea greutății, trasul la funie, concurs de skandenberg, concurs de dans pentru copii, meciuri de fotbal între generațiile anilor 1985-2015 și actuala echipa.
La final vom depăna amintiri la un mic stropit cu vin și bere.
Cu mult respect,
ASOCIAȚIA SPORTIVĂ RAPID SĂLCIILE

27/04/2024

Victorie❗️❗️ Echipa noastră reușește o victorie importanta în Derby-ul cu Boldesti, după ce am condus la pauza cu scorul de 1-0, am reușit sa majoram scorul iar rezultatul final a fost de 4-1 pentru noi!
Jocul a fost controlat in mare parte de noi, reusind sa ne creăm numeroase faze importante la poarta adversa. Băieții si-au demonstrat dorinta si determinarea in meciul de astazi si au fost răsplătiți pe masura, un rezultat absolut meritat! Felicitam echipa oaspete pentru fair-play! ⚽️🇱🇻

⚽️⚽️ Vasile Remus
⚽️ Manole Alexandru (Barbu)
⚽️ Miclea Andrei (Mamaciu)

24/04/2024

Sâmbăta, 27.04.2024, ora 17:00 echipa comunei, Rapid Sălciile o va întâlni pe teren propriu pe Progresul Boldesti, acest meci contând pentru etapa a 19a din campionat.⚽️🇱🇻
Va așteptăm în număr cât mai mare la meci pentru a susține echipa! 🇱🇻⚽️

Photos from Rapid Sălciile's post 14/04/2024

O mare parte din membrii acestei echipe! ❤🇱🇻

10/04/2024

Duminică, 14.04.2024 echipa comunei, Rapid Salciile o va întâlni pe teren propriu pe Unirea Lacul Turcului contând pentru etapa a 17a din campionat! 🇱🇻⚽️
Va așteptăm în număr cât mai mare alături de echipa pentru a ne susține! 🇱🇻🇱🇻

Photos from Rapid Sălciile's post 07/04/2024

Bună seara ! Din păcate astăzi ne-am întors fără nici un punct din deplasarea de la Brătești ! Dezamăgirea este foarte mare atât pentru noi cât și pentru cei ce susțin această echipă , probabil !
Singurul lucru pe care va trebui sa îl facem este sa invătăm din greșeli și să ne gândim la următorul meci !
Vă mulțumim pentru susținere și ne dorim sa fie cât mai puține postări cu tematică de înfrângere !

CS ȘIRNA BRĂTEȘTI 3-1 RAPID SALCIILE

A marcat pentru echipa noastră jucătorul cu numărul 10 , Alexandru Manole (Barbu)

31/03/2024

Rezultat de egalitate după cele 90 de minute, 1-1! După ce echipa noastră a deschis scorul prin Vasile Remus în minutul 36 și si-a creat o mulțime de ocazii periculoase și fără mari probleme puse de echipa oaspete, echipa noastră a fost egalată în minutele de prelungiri ale reprizei secunde, total contrar cursului jocului! Din păcate astăzi nu am avut norocul și inspirația de partea noastră, capul sus și mergem mai departe!
Mulțumim tuturor care au fost alături de noi și ne-au susținut! Hai Rapid Salciile!🇱🇻❤

Photos from Rapid Sălciile's post 30/03/2024

Au început pregătirile stadionului pentru meciul de mâine ! Haideți să profităm de vremea frumoasă și sa ne strângem într-un număr cât mai mare ! Hai Sălciile ! 🇶🇦😁

Want your business to be the top-listed Gym/sports Facility in Prahova?
Click here to claim your Sponsored Listing.