Horolezecký klub olomouckých nadšenců :)

Photos from Český horolezecký svaz's post 06/04/2024

2.místo v 1.kole ČP na obtížnost ukořistil náš Damián (Obr) 😁

Photos from HK TOP OL's post 03/03/2024

V včera a dnes probíhalo 2.kolo ČP v bouldrech. Za TOP OL startoval pouze Damián Obr, kterému se opět dařilo. Z 6 bouldrů 6 topů. Bouldry byly ve srovnání s předchozím kolem o něco lehčí. Topů padalo hodně a rozhodovaly tak pokusy na topy a zóny. Nakonec se Damiánovi opět podařilo vystoupat po 🥉. Je tak jediný závodník kategorie U10, který byl v obou kolech na bedně 🎉. Gratulujeme 👏!

📸 .cz .obr

Photos from HK TOP OL's post 20/02/2024

Během víkendu se v Jungli naplno rozjela závodní sezóna i Českým pohárem v boulderingu. V kategorii U16 jsme měli horké želízko v podobě , která při své premiéře na závodech této úrovně obsadila v nabité konkurenci krásné 14. místo. Druhým želízkem v poli byl Damián Obr, který si náročnými bouldery dovzlínal pro úžasné 🥉. Obě naše mladé 🚀 nám udělali obrovskou radost a budeme se těšit, co předvedou dál.

cz

📸.cz .obr

Photos from HK TOP OL's post 14/02/2024

Kromě úspěšně reprezentace klubu a na bouldrových závodech v Plzni během uplynulého víkendu jsme měli zastoupení i na včerejším Brněnském přeboru v obtížnosti dětí a mládeže (3. liga ČHS). Benjamínek Aleš Obr bral v kategorii U8 🥇.
Že náš spolek není pouze pro mládežníky potvrdili během víkendu i zkušení boomeři a . Jura si na ČP ve skialpinizmu v vysmýkal 🥉, 8. místo vybojoval rychlík Pavel. Oba v, na závodníky bohaté, kategorii Hobby.

Photos from HK TOP OL's post 15/10/2023

Včera se v Brně uskutečnilo poslední kolo ČP U14 v obtížnosti, kde jsme měli taky své želízko v ohni v kategorii U10. Damián Obr se včera umístil na 6. místě. V celkovém pořadí, i přes vynechání jednoho závodu, obsadil v ČP pro rok 2023 skvělé 5. místo 👏. Už teď se těšíme, co přinese rok 2024.

Photos from HK TOP OL's post 08/10/2023

Závodní sezóna je v plném proudu a i týden po soustředění v jsme hájili naše barvy na vícero kolbištích. Náš nejmladší člen Aleš Obr (6 let) se včera účastnil svých premiérových lezeckých závodů v Brně, kde jsi v rámci 3.ligy (obtížnost) na stěně .brno vzal diplom za perfektní 🥈 v kategorii U8. Jeho starší brácha Damián bral na závodech 2.ligy v obtížnosti v taky 🥈 v kategorii U10. Na Klajdě závodili i naši dva starší reprezentanti v kategorii U16. nešťastně uklouzla noha v důležitém cruxu třetí závodní cesty, co včera na umístění v top partiích startovního pole žel nestačilo. ale včera konečně prolomila smůlu a přetavila nároční tréning do krásného 🥉! Všem gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci klubu ❤️‍🔥

Lezecké centrum Pajkland

Photos from HK TOP OL's post 24/09/2023

Po prázdninách se opět naplno rozjel kolotoč závodů pod hlavičkou ČHS. I přes víc než dvouměsíční pauzu nás velice důstojně reprezentovali naši mladí závodníci na úvodních podzimních bouldrových kláních. se 9.9.2023 zúčastnila Závodu PETZL 2.ligy ČHS v bouldrech v Ostravě. Na mladé boulderistky čekalo více skokových problémů, které Terka nemá moc v oblibě. I přesto obsadila krásné 7. místo v kategorii U16. Damián Obr se tento víkend účastnil svého prvního ČP v bouldrech kategorie U10 ve Slaném. Tento závod byl zároveň i MČR pro rok 2023. Lezlo se na bouldrech, které obsahovaly od technických až po silvé sekvence. Damián se "vyliepal" po skvělé 5. místo.
Oboum mládežníkům srdečně gratulujeme!

Photos from HK TOP OL's post 14/05/2023

Damo Obr včera absolvoval 2.kolo ČP na obtížnost ve Zlíně. Cesty byly o hodně více silové než v Písku. Po 1.kvalifikační cestě v hlavním dachu byl dokonce předposlední (celkově 16 závodníků). Ve 2.zabral a technickou routnu topoval jako jeden ze tří závodníků. Celkově po kvali 5.. Finálovka šla opět hlavním dachem a to Damiánovi nešlo podle představ. Celkově obsadil 8. místo. Bedna nám ušla, finále ale ne. Víme na čem musíme zamakat. V celkovém hodnocení ČP v obtížnosti pro rok 2023 drží Damo 3.místo 👍

Photos from HK TOP OL's post 15/04/2023

Dnes se v Písku uskutečnilo 1.kolo Českého poháru U14 2023 v obtížnosti. Mezi závodníky jsme v kategorii U10 měli premiérově i Damiána Obra. A vstup do Českého poháru to byl jako hrom! Jako jeden z nejmladších lezců v závodě získal hned 🥇 a nechal za sebou mnohé zkušenější kamarády. Gratulujeme! 💪👏

Photos from HK TOP OL's post 12/02/2023

Včera se byl .obr projet v Malé Fatře. Závod byl zároveň i MSR dvojic ve skialpinismu. Dle očekávání měl poněkud odlišné parametry ve srovnání s Českým pohárem. Všech 18 km (přes 2000 m +) bylo ve volném terénu s krásnými výšlapy a ještě hezčími sjezdy. I přes technické problémy si to kluci (parťákem byl Honzík Macek) náramně užili a se ctí reprezentovali.

📸 .sk

Photos from HK TOP OL's post 27/11/2022

1.adventní víkend patřil závodům 2.ligy ČHS dětí v obtížnosti. Tentokrát to byl Jungle KID CONTEST v Praze. Naším zástupcům se opět dařilo a bedna im unikla jenom o chloupek. Ve finále kategorie U14 obsadila mezi děvčaty .b_ 4.místo a (po závodní pauze) mezi chlapci 7.místo. Oběma reprezentantům gratulujeme 🤜🤛

Photos from HK TOP OL's post 22/07/2022

Zub času IXa na OS ✔️💪

Klasika na levým břehu zdolána, hlavně díky pečlivé přípravě materiálu >> viz druhá foto 😀🐒

Photos from HK TOP OL's post 19/07/2022

Vápnař na poctivým písku 🙃

Inkvizice Xb ✔️💥💪

Tentokrát patří díky hlavně guru Jardovi 🫶 Cestu vybral, nahecoval, morál vytrénoval a když už sám neměl na ostřák kůži, tak udělal perfektní support 🤘

Joe Gage a Jaroslav Smolka

Photos from HK TOP OL's post 27/06/2022

Absurdistan za 8 🧗‍♂️ víkendový team flash by a 💪🤘🔥💥

Photos from HK TOP OL's post 14/06/2022

Už skoro tradiční jarní výpad na Súĺovské skály ☺️💪🧗🏻‍♀️🧗🏻🏕 od letoška navíc i s jednou malou prďolou 👼🥹

Photos from Flashwall's post 06/06/2022

Náš mladý reprezentant Damián Obr opět zaválel a odváží si z domácí půdy 2.místo v kategorii chlapců U10. S vítězem oba shodně topovali finálovou cestu. O vítězi rozhodla rychlost přelezu, kde byl Damián o několik sekund pomalejší.
Výborně se na svých prvních závodech uvedla i brzy nová akvizice spolku Ondra Stiskálek, který zvítězil v kategorii chlapců U14. Obouma borcům gratulujeme a budeme se těšit na následující závodní sezonu