Natura bez granic

Natura bez granic

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Natura bez granic, Medical and health, .

31/08/2023
15/08/2023

Zgodnie z Kalendarzem Sławskim, 15 sierpnia jako Sławianie obchodzimy Święto Mokoszy. Imię Mokoszy wywodzi się od prasłowiańskiego rdzenia *mok–, związanego z określeniami wilgotny, mokry. Łączono je także z sanskryckim rdzeniem makhá–, czyli szlachetny, bogaty. Mokosza zwana wilgotną matką Ziemią. Bogini tkactwa, urodzaju, płodności, seksualności i powodzenia materialnego. Opiekunka kobiet. Do jej atrybutów należał mak - symbol płodności i miłości cielesnej oraz pająk i wrzeciono - którymi snuła nić losu. Kojarzona z Ziemią karmicielką. Wierzono, że deszcz był mlekiem Mokoszy. Praktykowano spowiedź do Ziemi, czyli do Mokoszy, robiąc dołek do którego można było powiedzieć wszystko, zresztą z naturalnych zagłębień w ziemi, czy jaskiń można też było usłyszeć Jej głos. Akt płciowy odbywany na gołej ziemi był działaniem magicznym, które miało na celu wywołanie urodzaju. Lud polski długo po przyjęciu chrześcijaństwa na NMP zamiast Maria mówił MARZA. Imiona Marzana, Marzanna, Maryna - a np. w Rosji zdrobniale Masza pochodzą od bogini Marzanny/Maranny/Moreny/Mory/Maryny, którą również zwano Bogurodzicą, Mokrą/Wilgotną Matką Ziemią. Wilgoć to niezbędny element w obfitych plonach, jak i tworzeniu nowego ludzkiego życia...

Tekst znaleziony w internecie

23/05/2023

Sadząc te rośliny pomagasz pszczołom.

13/05/2023

Kwiaty jadalne

23/04/2023

Wiosna...
Ach to Ty 💚

Foto Weronika ❤️

Photos from Natura bez granic's post 22/03/2023

Wierzba - naturalna aspiryna
_____________

Taka wierzbowa herbata działa napotnie, przeciwkaszlowo, przeciwzapalnie, wykrztuśnie.
Można użyć świeżej jak i suszonej.

06/03/2023

Pięknego dnia ☺️

02/03/2023

Wyobraźnia i kreatywność
Cudne ❤️

14/02/2023

Źródło Inna Dmyterczuk

09/02/2023

DRZEWA TO SANKTUARIA

Ten kto wie, jak z nimi rozmawiać, wie także jak ich słuchać, może poznać prawdę.

Herman Hesse


Grafika Mantak Chia

27/12/2022

Właściwości octu jablkowego
______________________________

Zainteresowanych żywym octem jabłkowym z własnej roboty zapraszam na priv

24/08/2022

Największym zagrożeniem dla Ziemi są ludzie którzy nie myślą samodzielnie.
Oni nie wiedzą, że są częścią Natury 💚

04/07/2022

Ocet jabłkowy - zdrowotnie, kulinarnie, kosmetycznie a przede wszystkim w obecnej sytuacji jako środek dezynfekujący.
Badania na całym świecie potwierdzają i doceniają to, co odkrył Hipokrates 400 lat p.n.e, a mianowicie dobroczynne działanie octu jablkowego na nasze zdrowie, jak również jego wszechstronne zastosowanie.
Jak zauważył grecki uczony, ocet jabłkowy to potężny eliksir oczyszczający i leczniczy. Ten kwaśny żółto - brązowy płyn jest naturalnie występującym antybiotykiem i środkiem antyseptycznym, zwalczającym zarazki, bakterie i często był stosowany jako środek dezynfekujący.
Ocet jabłkowy jest bardzo bogaty w składniki, które pozytywnie wpływają na organizm człowieka
Zawiera: enzymy, aminokeasy, pektyny, związki polifenolowe takie jak: kwas chlorogenowy czy kawowy.
To również źródło wielu witamin z grupy B, biotyny, kwasu foliowego, witaminy C oraz pierwiastków potrzebnych organizmowi do prawidlowego funkcjonowania: fosforu, sodu, potasu, wapnia, mwgnezu6i żelaza.
Działanie
Jak wcześniej wspomniałam, ocet jabłkowy ma działanie antybakteryjne, antyseptyczne.
Dawniej był wykorzystywany w celu oczyszczenia powierzchni i odkażania ich. Kiedy naukowo potwierdzono doniesienia o działaniu zwalczającym bakterie i grzyby, zaczęto stosować po rozcieńczeniu ocet jabłkowy przy zakażeniach grzubicznych, przy grzybicy paznokci, zwalczania wszy, brodawek, wpływa korzystnie na układ krążenia, do zakwaszania żołądka przed każdym posiłkiem, może wspomóc odchudzanie, zmniejsza apetyt, pomaga6w kontrolowaniu cukrzycy Typu 2
Nie sposób wymienić wszystkich właściwości octu jablkowego.
Systematyczne stosowanie może znacznie wpłynąć na poprawę stanu zdrowia, jak również naszego wyglądu.
Ocet jabłkowy może być stosowny jako probiotyk, zapobiega namnażaniu się bakterii, łagodzi ból i przyspiesza proces powrotu do zdrowia. Jest to doskonały lek na przeziębienie, wsparcie odporności, jako probiotyk w okresie największej zachorowalności. Pomaga6w udrożnieniu, ponieważ sprzyja rozrzedzeniu wydzielin. Ocet jabłkowy lub preparaty które go zawierają powinny znajdować się w każdej apteczce.

Chętnych do zakupu zapraszam do kontaktu przez meesenger ☺️

20/03/2022

Cebula 🧅

☘️ W 1919 roku, kiedy epidemia grypy zabiła 40 milionów ludzi na świecie, w USA był lekarz, który odwiedzał farmerów, aby im pomagać. Wielu z nich niestety zaraziło się chorobą i umarło. Ale gdy ten lekarz zaszedł do domu jednego z nich i ku jego zaskoczenia cała rodzina była zdrowa. Okazało się, że jego żona umieściła nieobraną cebulę w różnych pokojach w domu. Galen nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał i poprosił o obejrzenie jednej z cebul, pod mikroskopem. W rezultacie odkrył, że wirusy grypy są przyklejone do cebuli, i to uratowało tę rodzinę.

☘️ Istnieje wiele podobnych historii. Oto jedna z nich. Właścicielka salonu piękności, umieściła kilka misek z cebulą wokół swojego biznesu. Okazało się, że ani pracownicy, ani klienci nie zachorowali. Interesujące byłoby przeprowadzić test następnym razem, gdy pojawi się epidemia, albo po prostu zagraża ci grypa sezonowa.

☘️ Inna osoba mówiła o swoim osobistym doświadczeniu. Jej mąż miał zapalenie płuc, a jego stan był poważny. Ta kobieta dowiedziała się o sytuacji, w której ktoś przeciął dwa końce cebuli i włożył ją do dużej butelki. Następnie, w nocy, położył butelkę blisko chorego. Rano cebula była czarna, pokryta zarazkami. Była ona prawie zgniła, ale pacjent poczuł się lepiej.

☘️ To prawda, że umieszczenie cebuli i czosnku w pokojach lata temu uratowało życie wielu ludzi podczas wielkiej plagi w Europie . Te warzywa mają silne właściwości bakteriobójcze i antyseptyczne, a było częścią wiedzy, którą posiadali prości ludzie.

☘️ Ciekawa informacja: czasami mamy problemy żołądkowe, i nie wiemy, czemu je przypisać. Może winna jest cebula, ponieważ wchłania ona bakterie i dlatego z jednej strony jest tak dobra, bo ratuje nas od przeziębienia lub grypy. Jednak nie powinniśmy jeść cebuli, po tym jak została pocięta, została na jakiś czas w kuchni. Żadna część cebuli nie może pozostać na talerzu, i być przechowywana w pojemniku lub plastikowej torbie w lodówce.

☘️ pozostałości cebuli mogą być trujące
Podczas wizyty w firmie produkującej majonez w USA osoba, która tam była usłyszała, od chemika , który ich oprowadzał, że majonez może być bez chłodzenia, ponieważ jest robiony w taki sposób, żeby bakterie w nim nie przetrwały nawet bez chłodzenia; A potem powtarzał, że to, co się dzieje, gdy ludzie noszą sałatkę ziemniaczaną w ciągu dnia, a potem chorują, nie ma nic wspólnego z majonezem, którego użyli, ale z cebulą i ziemniakami.

☘️ wyjaśnił, że cebula to świetny magnes na bakterie, w szczególności surowa cebula. Nigdy nie należy przechowywać części cebuli, chyba że jest przechowywana w torbie zip-lock i znajduje się w lodówce.

☘️ W związku z tym należy być bardzo ostrożnym z wszelkimi sprzedawanymi kanapkami, które zawierają surową cebulę gdyż nie wiadomo czy była ona świeża bądź też w jakich warunkach przechowywana jeśli wcześniej ją już pocięto.

☘️ chemik powiedział, że jeśli gotujesz resztki cebuli przez długi czas, to ten proces prawdopodobnie usunie szkodliwe bakterie. Ale jeśli używasz resztek cebuli do kanapki to możesz mieć kłopoty żołądkowe. Zarówno cebula, jak i wilgotny ziemniak, ten stosowany w sałatce ziemniaczanej, przyciągają bakterie szybciej niż majonez komercyjny.

☘️ UWAGA: psy nigdy nie powinny jeść cebuli. Ich żołądek nie może jej metabolizować.

Pamiętaj, że jeśli przeciętą cebulę używasz następnego dnia, a nie jest ona idealnie przechowywana. to następnego dnia będzie już ona pełna bakterii, które mogą powodować infekcje żołądka.

Proszę przekazać te informacje swoim bliskim.

Cebula zawiera wysokiej jakości składniki odżywcze, a zwyczaj jedzenia surowej cebuli jest godny pochwały. Ci, którzy ją jedzą, zawsze będą mieli m.in. doskonałe krążenie.

07/01/2022

„Na Trzy Króle ludność święci w kościele gałązki jałowcowe wraz z gronami jagód jałowcowych. Po poświęceniu, zaraz po nabożeństwie, ludność z gałązkami śpieszy do domu, zapala je i dymem okadza całe mieszkanie. W tym dniu oddzielnie święcone są w kościołach jagody jałowcowe, służące do kadzideł. Część ich sprzedaje kościelny do okadzania mieszkań”.
Tak opisywał zwyczaje na Kurpiach etnograf Adam Chętnik w roku 1928.

Poświęcone bukiety jałowca wieszano także nad drzwiami, gałązki wsuwano za święte obrazy, dodawano do mleka i masła. A wszystko po to, aby ustrzec się uroku. Posadzony przed drzwiami domu miał chronić przed czarownicami, pod warunkiem, że nie zdołają odgadnąć liczby igieł na jego pędach.

W mojej książce „O czym szumią zioła” tej niesamowitej roślinie poświęcam aż 10 stron: https://oczymszumiaziola.pl/

Jałowiec stanowił remedium na wszelkie choroby, zarazy i inne licho.
Jak prawił w swoim wielkopomnym dziele „Dykcyonarzu roślinnym” przyrodnik Krzysztof Kluk (1739-1796) - „złe powietrze naprawiał”.

Okadziliście już wszystkie zakamarki swojego domu? :)

Ja ten piękny rytuał tradycyjnie czynię właśnie 6 stycznia.

Niech Moc roślin będzie z Tobą!

07/11/2021

Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób

Hipokrates

11/06/2021

Miłości nie trzeba rozumieć
Miłość trzeba czuć

Cuda natury ❤️

Videos (show all)

Przemijanie 💙  Film: Jakub Iwaszkiewicz

Website