Tipovi & Analizi

Само со нас до сигурна добивка !

Со оваа страна управува професионален тим составен од 5 искусни обложувачи кои имаме искуство со кладилниците повеќе од 10 години.Ние немаме „дојави“ и други лажни „поими“ кои се споменуваат на секакви веб страници,блогови и сл. се со цел да се здобијат со некакви средства. Ние работиме со точни информации во врска со клубовите(повредени играчи,меѓусебни дуели и др.) кои можат да ни помогнат во кл

Полувреме типува: Белорусија – Франција – Полувреме 06/09/2016

Полувреме типува: Белорусија – Франција – Полувреме Белорусија – Франција, натпревар од групата А во светските квалификации за СП 2018 во Русија, стадион Борисов Арена, 20:45 часот.

Победата на Албанија му донесе богатство на еден Босанец – Полувреме 06/09/2016

Победата на Албанија му донесе богатство на еден Босанец – Полувреме Еден фудбалски навивач од Босна и Херцеговина веројатно ноќва не можел да склопи око од нервоза бидејќи добивката од вкупно 14,500 евра му беше потребна само победата на Албанија.

Полувреме типува: Челси – Барнли – Полувреме 27/08/2016

Полувреме типува: Челси – Барнли – Полувреме Челси – Барнли, натпревар од 3-тото коло на Премиер лигата, стадионот Стемфорд Бриџ, 16 часот.

Полувреме типува: Борусија Дортмунд – Маинц – Полувреме 27/08/2016

Полувреме типува: Борусија Дортмунд – Маинц – Полувреме Борусија Дортмунд – Маинц, натпревар од 1-то коло на Бундеслигата, стадион Сигнал Идуна Парк, почеток: 15:30 часот.

Полувреме типува: Ватфорд – Арсенал – Полувреме 27/08/2016

Полувреме типува: Ватфорд – Арсенал – Полувреме Ватфорд – Арсенал, натпревар од 3-тото коло на Премиер лигата, Викарид Роуд, 16,00 часот, судија Кевин Френд.

Полувреме типува: Тотенхем – Ливерпул – Полувреме 27/08/2016

Полувреме типува: Тотенхем – Ливерпул – Полувреме Тотенхем – Ливерпул, натпревар од 3-тото коло на англиската Премиер лига, стадион Вајт Харт Лејн, 13:30 часот.

Полувреме типува: Баерн Минхен – Вердер Бремен – Полувреме 26/08/2016

Полувреме типува: Баерн Минхен – Вердер Бремен – Полувреме Баерн Минхен – Вердер Бремен, натпревар од првото коло во Бундеслигата, стадион Алијанц Арена, 20:30 часот.

Полувреме типува: Реал Сосиедад – Реал Мадрид – Полувреме 21/08/2016

Полувреме типува: Реал Сосиедад – Реал Мадрид – Полувреме Реал Сосиедад – Реал Мадрид, натпревар првото коло на Примера, стадионот Аноета, 20,15, судија Хуан Мартинез.

Полувреме типува: Милан – Торино – Полувреме 21/08/2016

Полувреме типува: Милан – Торино – Полувреме Милан – Торино, натпревар од коло на италијанската Серија А, стадион Сан Сиро, 18.00 часот.

Полувреме типува: Барнли – Ливерпул – Полувреме 20/08/2016

Полувреме типува: Барнли – Ливерпул – Полувреме Барнли – Ливерпул, натпревар од второто коло на Премиер лигата, стадион Тaрф Мур, 16:00 часот.

Полувреме типува: Стоук – Манчестер Сити – Полувреме 20/08/2016

Полувреме типува: Стоук – Манчестер Сити – Полувреме Стоук – Манчестер Сити, натпревар од второто коло на англиската Премиер лига, стадион Британија, 13:45 часот.

Полувреме типува: Барселона – Севиља – Полувреме 17/08/2016

Полувреме типува: Барселона – Севиља – Полувреме Барселона – Севиља, реванш натпревар во Суперкупот на Шпанија. Стадион Ноу Камп, 23:00 часот.

Полувреме типува: Стеауа Букурешт – Манчестер Сити – Полувреме 16/08/2016

Полувреме типува: Стеауа Букурешт – Манчестер Сити – Полувреме Стеауа Букурешт – Манчестер Сити, прв плеј-оф натпревар за влез во групите на Лигата на шампионите. Стадион Арена Национал 20.45 часот.

Полувреме типува: Арсенал – Ливерпул – Полувреме 14/08/2016

Полувреме типува: Арсенал – Ливерпул – Полувреме Арсенал – Ливерпул, натпревар од првото – то коло на Премиер лигата, стадион Емирати, 1,00 часот, судија Мајкл Оливер.

Полувреме типува: Манчестер Сити – Сандерленд – Полувреме 13/08/2016

Полувреме типува: Манчестер Сити – Сандерленд – Полувреме Манчестер Сити – Сaндерлeнд, натпревар од 1-вото коло во Премиер лигата, стадион “Етихад Емирати“, 18:30 часот. Прогнозата на Полувреме:

ВИДЕО: Роналдо го засени Бејл и ја пласираше Португалија во финале – Полувреме Португалија ја постигна првата победа на Евро 2016, со која се пласираше во финалае! Португалците го совладаа со 2:0 жилавиот тим на Велс, чија приказна заврши достојно само на чекор до големиот меч за трофеја. Португалците го чекаат победникот од другото полуфинале меѓу Германија и Франција, на 10…

ВИДЕО: Погледнете како Гвардиола го помина првиот ден во Сити – Полувреме Новиот тренер на Манчестер сити Пеп Гвардиола вчера го одбработи првиот ден на новото работно место.

Ова се петте можни трансфер сценарија на Барселона – Полувреме 01/07/2016

Ова се петте можни трансфер сценарија на Барселона – Полувреме Каталонскиот пречат го откри преостанатиот буџет за овој трансфер период по ангажманот на Умтити од Лион. Постојат пет начини на кои би можел да се искористи.

Цел свет се потсмева на Англичаните: Двоен Брекзит ! – Полувреме 28/06/2016

Цел свет се потсмева на Англичаните: Двоен Брекзит ! – Полувреме Фудбалските фанови ширум светот не се штедеа од коментирање на Англискиот состав после испаѓањето од ЕП во осминафиналето од Исланд каде загубија со 1:2.

18-те работи за Герет Бејл кои не сте ги знаеле – Полувреме 28/06/2016

18-те работи за Герет Бејл кои не сте ги знаеле – Полувреме Фудбалерот од Велс, Герет Бејл стана еден од ретките играчи кои успеале да постигнат гол на секој меч од групната фаза. Тој постигна по еден на првите три средби, но не успеа да реализира и во осминафиналето

Фотo: Како Исланд ја склопи репрезентацијата. Едноставно неможеше никој друг да игра – Полувреме 27/06/2016

Фотo: Како Исланд ја склопи репрезентацијата. Едноставно неможеше никој друг да игра – Полувреме Оваа островска држава има 332 529 жители, авторот на оваа шала укажува дека од вкупниот број отпаѓаат 165 259 жени. Ги пречкрта и мажите кои се помали од 18 години и постари од 35 години како и оние со прекумерна тежина, а потоа направи права селекција.

ВИДЕО: Феноменалните Леброн и Ирвинг закажаа уште еден натпревар во финалната серија – Полувреме Финалната серија ќе се игра барем уште еден натпревар. Очекувањата беа се да се заврши ноќеска, на домашен терен Голден Стејт да ја освои титулата. Но на феноменалните Леброн и Ирвинг не им се заминуваше на одмор уште ноќеска, двајцата постигнаа по 41 поен и закажаа уште една средба со “воините“ од…

Најстари во историјата!!! – Полувреме 13/06/2016

Најстари во историјата!!! – Полувреме Има ли посилен? Најверојатно има, но тоа не значи дека ќе ги победат! Има ли постари? Е, нема! И не е имало никогаш на Европските првенства! Никогаш!

Денес на Евро, дерби на првото коло по групната фаза – Полувреме 13/06/2016

Денес на Евро, дерби на првото коло по групната фаза – Полувреме Денеска на Европското првенство во Франција се играат три натпревари, една во групата Д во која вчера Хрватска ја победи Турција, и две во групата Е.

12/06/2016

Poluvreme.mk Најновите спортски вести, факти, резултати, трансфери и многу повеќе.

ВИДЕО: Хрватски фан влета во терен и го бакна Модриќ по постигнатиот гол – Полувреме Еден од хрватски навивачи по постигнатиот гол на Лука Модриќ против Турција, влета на теренот и славеше со репрезентативците.

УЕФА покрена дисциплинска мерка против Русија – Полувреме 12/06/2016

УЕФА покрена дисциплинска мерка против Русија – Полувреме Поради нередите на улиците во Марсеј и на стадионот Веледром, расистичкото однесување и користењето на пиротехнички средства на руските навивачи, УЕФА одлучи да покрене дисциплинска мерка против Рускиот фудбалски сојуз, објави агенцијата ДПА.