"Простір свободи" - рух добровольців
Nearby non profit organizations
Kyiv
Kyiv
Kyiv 02121
Kyiv
Kyiv
Kyiv
Майдан, Kyiv
Kyiv
Просп. Космонавта Комарова, Kyiv
ул.Михайловская, 1/3, Kyiv
Город Kyiv, Kyiv
P. box 41, Kyiv
Никольско-Ботаническая, Kyiv
А/Я, Kyiv
Якщо не я, то хто? Якщо не зараз, то коли?
Рух добровольців «Простір свободи» покликаний об’єднати зусилля людей, які прагнуть жити у вільному, гуманному й справедливому суспільстві й погоджуються творити це суспільство власними безкорливими діями.
НАШІ ЦІЛІ
- розвиток ідеї свободи людини як найвищої суспільної цінності;
- збереження й розвиток національної ідентичності українського народу та розкриття його творчого потенціалу;
- утвердже
Приходьте завтра в Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum, поговоримо про наші революції.
У війні за ідентичність, яку Україна веде проти російських загарбників, культурно-інформаційний простір є важливим полем бою, а наступальна культурна політика — необхідною передумовою нашої перемоги.
-
Слід об’єднати зусилля влади, громадянського суспільства і культурних індустрій для такої наступальної політики, щоб безповоротно звільнити наш культурний-інформаційний простір від російського впливу і активно просувати українські інтереси у світі.
-
Дати імпульс для такого об’єднання покликаний ФОРУМ КУЛЬТНАСТУПУ, що розпочнеться 9 жовтня о 14:00 у Києві.
-
У роботі форуму, зокрема, візьмуть участь письменники-військовослужбовці Сергій Жадан і Ярина Чорногуз, знаменита українська фехтувальниця Ольга Харлан, голова Центру громадянських свобод (лауреат Нобелівської премії миру) Олександра Матвійчук, кінорежисер Олесь Санін, видавці Віктор Круглов, Мар’яна Савка, Богдан Логвиненко, історик Владлен Мараєв, директор Київського безпекового форуму дипломат Данило Лубківський.
-
Серед представників влади до участі в заході запрошені міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький, міністр цифрової трансформації, віце-прем’єр Михайло Федоров, голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, народні депутати Євгенія Кравчук і Володимир В’ятрович, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, очільниця Українського інституту книги Олександра Коваль та генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.
-
Під час форуму буде оприлюднено Маніфест Культнаступу з описом цілей і завдань ініціативи.
-
Ознайомитися з програмою і зареєструватися для участі в форумі можна на сайті kultnastup org
-
#культнаступ
Сьогодні закон про заборону РПЦ набрав чинності. Читайте на Texty.org.ua як він працюватиме
Закон про заборону РПЦ набрав чинності. Як він працюватиме? Сьогодні вступає у дію закон «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій». Відтепер Російська православна церква в Україні …
Мали нагоду щиро й відверто поговорити про роль громадянського суспільства під час реінтеграції тимчасово окупованих територій Сходу і Криму (в рамках IV Форуму правових реформ для ОГС).
Дякую за модерацію Alim Aliev, за співрозмову Денису Чистікову, Наріману Джелялу, Сулейману Мамутову, за організацію та запрошення до слова Центр демократії та верховенства права.
Важлива дискусія, важливі питання порушено й обговорено. Відео пізніше додам у коментарях.
Василь СИМОНЕНКО
* * *
В букварях ти наряджена і заспідничена,
Поворозками зв'язана, ледве жива,
На обличчі тремтить в тебе радість позичена,
На губах скам'яніли казенні слова.
Україно! Тебе я терпіти не можу,
Я тебе ненавиджу чуттями всіми,
Коли ти примітивна й на лубок похожа,
Коли думки на лобі у тебе нема.
Я люблю тебе іншу — коли ти бунтуєш,
Коли гнівом під кручі клекоче Дніпро,
Коли думаєш ти, коли бачиш і чуєш,
І несеш од криниці вагоме відро.
Україно, мовчи! Україно, затихни!
Не така ти багати, щоб тратить слова.
Хай брехня твоє слово дугою не вигне,
Хай не вірить твій розум в убогі дива.
Україно! Яка в тебе мрія шалена!
Ти не кліпай очима на мрію чужу.
Притулися горбами й устами до мене,
Перетни в моїм серці криваву межу!
Ти здави моє серце своїми руками
І угледиш, що в ньому немає води.
Не сиди в пелюшках над чужими віками,
Але гордо крізь смерть до безсмертя іди!
21.XII.1961
Закон про заборону діяльності Російської православної церкви в Україні нарешті ухвалено. За – 265 голосів. Щира подяка всім, хто наближав цей день.
Проголосований сьогодні закон – це вже не той куций текст, який був внесений урядом півтора роки тому і ухвалений у першому читанні.
Це системний документ, який став підсумком спільної роботи представників різних фракцій парламенту, громадського й експертного середовищ і увібрав усе найкраще з різних законопроєктів про на цю тему.
Закон чітко і недвозначно забороняє діяльність РПЦ в Україні.
Через тридцять днів після його опублікування почнеться системна робота зі звільнення нашої країни від структур, які прямо чи опосередковано пов’язані з РПЦ.
Держслужба етнополітики і свободи совісті за допомогою релігієзнавчої експертизи перевірить релігійні організації на наявність зв’язків з РПЦ. Ті з них, які мають хоч одну ознаку афілійованості з московською церквою, мають визначитися – розірвати цей зв’язок або бути ліквідованими.
Припис про усунення ознак афілійованості релігійна організація має виконати за 30 днів. Інакше держава подає до суду.
Але ще важливіше, що релігійні організації, які не розірвуть зв’язків з РПЦ, будуть упродовж 60 днів позбавлені права користуватися державним і комунальним майном. Найбільші і найдавніші українські храми належать якраз державі або місцевим громадам, і ця спільна власність українців буде надана в користування українській, а не московській церкві.
Звертатися до суду про повну заборону діяльності афілійованих з РПЦ релігійних структур держава зможе через 9 місяців після опублікування закону.
Цей час православні священики і парафіяни, які досі перебувають у церкві московського патріархату, зможуть використати для того, щоб змінити підлеглість і перейти до помісної Православної Церкви України. Закон максимально спрощує такі переходи.
Тепер – підпис спікера, президента, публікація закону і його втілення в життя.
Микола Княжицький Volodymyr Viatrovych Poturaev Yevheniya Kravchuk Yuri Krainiak Hanna Hopko Павло Островський Yulia Klymenko Олександр Аліксійчук і всі-всі-всі - велика подяка і щирі вітання.
Мали сьогодні в Міністерство культури та інформаційної політики України важливу зустріч за участі очільника міністерства Ростислав Карандєєв, комунікаційників МКІП і МОН, офісу Уповноважений із захисту державної мови і представників громадських об'єдань, які системно займаються утвердженням і захистом державної мови.
Радилися, що маємо зробити разом, щоб вирвати українських дітей та підлітків з-під руйнівного впливу русифікації. Дякую Наталка Федечко Andriy Kovalyov Serhii Syrotenko Соня Денисюк і всім учасникам за цікаві пропозиції і націленість на результат, а Леся Червінська - за лідерство в цьому процесі. Сподіваюся, вийдемо на конкретні дієві рішення.
"Простір свободи" - рух добровольців
НЕВІДКЛАДНО УХВАЛИТИ ЗАКОН ПРО ЗАБОРОНУ РПЦ І ПОСТАНОВУ ПРО ДЕКОЛОНІЗАЦІЮ НАЗВ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
-
Війна Росії проти України є перш за все війною за нашу ідентичність. Метою загарбників є не просто захоплення територій і терор проти населення, а знищення нашої мови, культури, самосвідомості – всього, що робить нас українцями. І відбувається ця війна не лише на лінії фронту й не лише під час ракетних ударів по друкарнях, бібліотеках, музеях чи закладах освіти. Інструментами війни, які послаблюють нас зсередини, є російська мова й російська церква, російські назви і символи, музика й фільми, вплив через соцмережі та медіа.
Тому деколонізація України, її звільнення від російських впливів має надзвичайне значення для національної безпеки і самого виживання України. Процеси декомунізації та дерусифікації, заборона російських соцмереж і телеканалів, протидія російській культурно-інформаційній експансії відіграли надзвичайно важливу роль у посиленні національної єдності та стійкості українців в умовах повномасштабної війни.
-
На жаль, не бракує і прикладів непослідовної політики, як от рік зволікання з підписанням президентом закону про заборону ввезення книжок із Росії або шокуючі спроби, по суті, знищити українське кінодублювання й кінопрокат.
-
Проте останніми тижнями деякі дії правлячої партії більше схожі не просто на непослідовність, а на відвертий саботаж.
Йдеться про блокування монобільшістю у Верховній Раді законопроєкту про заборону Російської православної церкви і постанови про деколонізацію назв населених пунктів.
-
Російська православна церква включно з її українською філією – УПЦ Московського патріархату – є потужним інструментом пропаганди «русского міра» і серйозною загрозою національній безпеці держави. Ця створена за наказом Сталіна в 1943 році структура завжди була і є невіддільною складовою кремлівського режиму. Матеріали десятків кримінальних проваджень проти діячів цієї так званої церкви свідчать про її активну підривну діяльність проти України.
-
Нейтралізувати загрозу московської церкви покликаний законопроєкт 8371 «про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», проголосований у першому читанні в жовтні 2023 року після дев’яти місяців зволікань.
-
У квітні 2024 року парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики схвалив текст законопроєкту до другого читання, значно посиливши і вдосконаливши цей документ. Він передбачає заборону діяльності РПЦ, позбавляє права користуватися державним і комунальним майном релігійні організації, які не розірвуть свій зв’язок із Москвою, а також спрощує переходи православних громад з московської церкви в українську.
-
Однак керівництво парламенту і фракції «Слуга народу» блокує винесення законопроєкту на пленарне засідання. Для зволікання з розглядом законопроєкту вигадуються найрізноманітніші приводи – від закликів почекати тієї чи іншої події до пропозиції відправити проєкт на третє читання (процедура, яку Верховна Рада практично ніколи не застосовує і яка гарантовано поховає законопроєкт).
-
Цей саботаж відбувається незважаючи на думку більшості громадян, 63% з яких за даними Київського міжнародного інституту соціології виступають за повну заборону церкви московського патріархату в Україні, а ще 20% - за значне обмеження її діяльності. Не зважає керівництво монобільшості й на резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи, що закликає «ставитися до Патріарха Кирила та ієрархії Російської Православної Церкви як до ідеологічного продовження режиму Володимира Путіна, який є співучасником воєнних злочинів та злочинів проти людяності, вчинених від імені Російської Федерації та ідеології "русского мира"».
-
Аналогічна ситуація склалася з очищенням України від російських назв і символів. Відповідно до закону про деколонізацію парламентський комітет з питань організації державної влади вніс проєкт постанови №11188 «Про перейменування окремих населених пунктів та районів». Проєкт передбачає перейменування понад 330 міст, сіл, селищ і районів і є підсумком багатомісячної роботи за участі Українського інституту національної пам’яті, Комісії зі стандартів державної мови, місцевих громад та академічних інститутів. Хоча закон зобов’язував парламент ухвалити відповідні рішення до 27 квітня 2024 року, керівництво правлячої фракції блокує і це рішення.
-
Такі дії партії влади є обурливими і не можуть мати виправдань.
Ми, представники українських громадських організацій та рухів:
-
1. Вимагаємо від керівництва парламенту та правлячої більшості припинити блокування деколонізаційних рішень, винести на найближчий пленарний тиждень і ухвалити в цілому законопроєкт №8371 і проєкт постанови №11188.
-
2. Закликаємо кожну парламентську фракцію та групу:
публічно підтримати ці законопроєкти і домагатися їх невідкладного розгляду;
-
у разі спроб не включити їх до порядку денного пленарного засідання – провести голосування на Погоджувальній раді відповідно до частини 10 статті 73 Регламенту Верховної Ради України і максимально широко поінформувати громадян України про результати цього голосування.
-
Оскільки відповідно до регламенту рішення Погоджувальної ради приймаються голосами фракцій, які в сумі мають більшість мандатів у парламенті, рішення залежить від того, як проголосує представник фракції «Слуга народу».
-
3. Закликаємо народних депутатів України проголосувати в цілому за законопроєкт 8371 про заборону РПЦ в редакції, підготовленій до другого читання профільним комітетом, а також за проєкт постанови 11188 про перейменування населених пунктів та районів.
-
Закликаємо медіа і лідерів громадської думки сприяти максимальному висвітленню ситуації, донесенню до українського народу інформації про позицію кожної фракції і кожного депутата.
-
Рух “Простір свободи”,
Мережа захисту національних інтересів України “АНТС”,
Ініціатива “Деколонізація. Україна”,
Громадський сектор Євромайдану,
ГО “Незалежні”,
Молодіжний Націоналістичний Конгрес,
Ініціатива захисту прав україномовних “І так поймут!”,
ГО “Спільнота активної молоді - САМ”,
ГО “Українська асоціація студентів”,
ГО “Український світ”,
ГО “Експертний корпус”,
ГО «Українське обʼєднання Мрія»,
ГО «Синергія ПРО»,
ГО “Студія громадських жіночих ініціатив”,
Міжнародна волонтерська розвідувальна спільнота «InformNapalm»,
ГО “ Наше Відродження - Донбас Україна “,
Фундація Регіональних Ініціатив,
ГО “Ініціативна молодь Українського Нью-Йорка”,
ГО “Твоє Нове Місто”,
ГО «Сильні громади»,
Громадська спілка “Коаліція «На лінії зіткнення»”,
ГО “Майдан Моніторинг”,
ГО “Центр соціальних трансформацій”,
Ініціативний рух “Громадський патруль”,
Кримський центр ділового та культурного співробітництва "Український дім",
Українська народна рада Донеччини та Луганщини,
ГО "Євромайдан-Крим".
Шлях до української перемоги, сталого миру й безпеки лежить через деколонізацію російської імперії - таким був основний лейтмотив міжнародної конференції з питань колоніальних народів РФ, що відбувался днями у Києві.
В її роботі взяли участь депутати Верховної Ради України, представники національних рухів народів РФ, українські експерти й дипломати.
Організаторами конференції стали Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради та з питань підготовки проекту основних засад державної політики України щодо взаємодії з національними рухами малих та корінних народів Російської Федерації т міжнародна організація "Ліга Вільних Націй".
У фокусі уваги учасників конференції були міжнародно-правові й безпекові аспекти становища поневолених народів, практичні питання деколонізації РФ і кроки, які має зробити Україна для підтримки поневолених народів.
Учасники конференції підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю.
Найближчим часом Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради планує подати законопроєкт про засади державної політики взаємодії з колоніальними народами РФ.
Maria Mezentseva Volodymyr Viatrovych Валерій Пекар Олександр Болькін Maksym Maiorov Oleksandr Merezhko Дмитро Наталуха Саід Ісмагілов Oleksandra Matviichuk Taras Shamayda
УВАГА! #КінаНеБуде
«Слуги народу» вирішили зламати парламент через коліно і змусити повернути в законопроєкт про англійську мову норми, які знищують українське кінодублювання й кінопрокат.
Голова комітету Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв повідомив членів комітету про скликання термінового засідання по обіді 23 квітня. На порядку денному – ревізія висновку комітету про законопроєкту №9432 "Про застосування англійської мови в Україні".
Закладені у первинному тексті цього президентського законопроєкту норми про заборону показу в кінотеатрах англомовних фільмів, дубльованих українською мовою, викликали хвилю обурення українських акторів, представників кінобізнесу і тисяч громадян. Після численних заяв протесту Верховна Рада вилучила ці норми з законопроєкту ще при його голосуванні в першому читанні.
І от «слуги народу», вочевидь за вказівкою з Банкової, вирішили повернути все взад, заборонивши або різко обмеживши показ фільмів українською мовою в українських кінотеатрах.
Це відверто проросійська дія, яка призведе до краху українських кіномереж і якісного кінодубляжу і зростання переглядів західних фільмів у піратських російських копіях.
Крім усього іншого, скликання комітету менш ніж за 24 години до засідання є порушенням закону, тим більше, що текст законопроєкту №9432 до другого читання давно готовий, оприлюднений на сайті парламенту і має цього тижня голосуватися на пленарному засіданні.
Велике прохання до всіх небайдужих:
пошите цей текст чи скопіюйте і запостіть від себе, максимально поширте інформацію;
зверніться публічно чи непублічно у будь-який спосіб до народних депутатів з усіх фракцій із закликом не нищити українське кінодублювання й кінопрокат і не ревізувати готовий до другого читання законопроєкт про англійську мову.
Маємо їх зупинити!
Сьогодні Володимиру Івасюку виповнилося б 75 років.
Але геніального українського композитора вбили в розквіті сил у 30. Немає сумніву, що цей злочин - на совісті КГБ.
Свій найвідоміший шедевр -"Червону руту" - Івасюк, тоді студент Чернівецького медінституту, написав у 1970 у віці 21 року.
За своє коротке життя він написав музику до понад сотні пісень, а до багатьох із них - і слова. Ці пісні стали хітами ще за його життя і живуть до сьогодні.
У коменатрях - посилання на пісні Володмира Івасюка і фільми про його музику, життя і загибель.
Згадаймо разом геніального митця, почуймо ще раз його музику і подаруймо її друзям.
Поширте, будь ласка, цей допис, і додавайте в коменатрях посилання на пісні Івасюка, які Вам особливо подобаються.
#Івасюк75
Законопроєкт «Про доброчесне лобіювання» у нинішньому вигляді може бути використаний для згортання свободи й демократії в Україні
-
Спільна заява організацій громадянського суспільства
-
10 січня 2024 року Верховна Рада прийняла у першому читанні урядовий законопроєкт "Про доброчесне лобіювання" № 10337. Єврокомісія визначила ухвалення закону про лобізм однією з передумов для початку переговорів про вступ України до ЄС, однак у внесеному урядом вигляді цей законопроєкт лише віддаляє нас від європейських цінностей і прямо загрожує свободі, демократії та конституційним правам в Україні.
-
В редакції першого читання цей проєкт не лише не зменшить олігархічні та недоброчесні впливи на прийняття рішень органами влади, але й посилить закритість влади, дозволить тиснути на будь-яких «незручних» громадян чи організації громадянського суспільства, які критикуватимуть владу, вимагатимуть реформ або змін у публічній політиці.
-
Такі громадяни чи організації будуть зобов’язані реєструватися як «лобісти» під загрозою штрафів, як «іноагенти» у путінській Росії. Тобто буде створена система тиску влади на громадянське суспільство. За участь у круглому столі, направленні пропозицій до законодавства, громадську експертизу чи зустріч з посадовцем людей переслідуватимуть як за «незаконне лобіювання».
-
Усі ключові пропозиції представників громадських організацій, що входили до складу с робочої групи з підготовки законопроєкту до другого читання, створеної парламентським комітетом з питань правової політики, проігноровані. Доопрацьована редакція проєкту закону й надалі дозволяє переслідувати громадян чи громадські організації за критику чи пропозиції до законодавства під приводом відстоювання ними своїх "комерційних інтересів". Останні сформульовано нечітко — будь-яка пожертва на підтримку організації для адвокатування антикорупційних, політичних чи інших реформ може вважатись її "комерційним інтересом".
-
Існує ризик, що комітет і загалом парламент можуть ухвалити в цілому законопроєкт №10337 у редакції, яка дозволить владі вважати будь-яких активних громадян і громадські об’єднання лобістами, вимагати звітування за кожну зустріч, дзвінок, пресконферецію та інші "лобістські" заходи, штрафувати й публічно дискредитувати в очах суспільства. Тобто не громадяни контролюватимуть владу, а влада контролюватиме громадян і каратиме за їхню громадську активність.
-
В нинішніх українських реаліях, коли в умовах воєнного стану конституційні права і так обмежено, органи влади працюють непрозоро, а громадські активісти, журналісти, підприємці дедалі частіше стають об'єктом переслідувань та залякування у зв'язку зі своєю професійною діяльністю, такий закон звужуватиме простір для громадянського суспільства.
Відтак, цей проєкт потребує серйозних — а не косметичних — змін, які мають сприйматися не лише Європейським Союзом та українською владою, але й українським суспільством.
-
Без таких системних змін цей проєкт є неприйнятним і лише зашкодить європейському поступу України.
-
Ми дякуємо десяткам народних депутатів з різних фракцій і груп за підтримку і подання розроблених експертами громадських організацій поправок, які дозволять зняти ключові загрози законопроєкту.
-
У зв'язку з цим закликаємо Комітет з питань правової політики, всіх народних депутатів України при розгляді проєкту №10337 в другому читанні врахувати ці поправки, насамперед:
-
чітко передбачити, що дія закону про лобіювання не поширюється на здійснення та захист громадянами прав і свобод, гарантованих Конституцією та законами України, і на діяльність неприбуткових організацій та неприбуткових установ, у тому числі громадських об'єднань.
-
Закликаємо залучити до аналізу й підготовки до другого читання законопроєкту представників бізнес-асоціацій, галузевих об'єднань підприємств, а також представників європейських організацій в Україні, експертів ЄС у сфері лобіювання.
-
Закликаємо інституції громадянського суспільства і всіх свідомих громадян підтримати нашу позицію.
-
Центр прав людини ZMINA
Лабораторія законодавчих ініціатив
Рух “Простір свободи”
Український незалежний центр політичних досліджень
Українська Гельсінська спілка з прав людини
ІСАР “Єднання”
Інститут масової інформації
Центр протидії корупції
ГО “UKRAINEPRIDE”
Регіональний центр прав людини
Мережа захисту національних інтересів АНТС
Інкубатор демократичних ініціатив
ГО “Центр “Соціальна Дія”
ГО “Центр демократії та верховенства права” (ЦЕДЕМ)
ГО “Інститут соціально-економічної трансформації”
Фундація DEJURE
ГО “Донбас СОС”
Центр політико-правових реформ
ГО “Інсайт”
ГО “Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”
ГО «Антикорупційний штаб»
ГО “Платформа прав людини”
ГО “Міжнародне товариство прав людини - Українська секція”
ГО “Український інститут з прав людини”
БФ “Гендер Зед”
ГС “Освітній дім прав людини - Чернігів”
Міжнародний благодійний фонд “Карітас України”
ГО “КРИМСОС”
ГО “Харківський антикорупційний центр”
ГО “Незалежні”
ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”
ГО “Центр громадянського представництва “Життя””
ГО “Нуль відходів Львів”
ГО “Центр Доброчин”
ГО “Чернігівський Центр Прав Людини”
ГО “Центр спільного розвитку “Дієва громада”
БФ «Агенція розвитку майбутнього»
ГО “Нова Дружківка”
ГО “Всеукраїнська ліга правників проти корупції”
ГО «Херсонський обласний центр «Успішна жінка»
ГС “Громадський Контроль Діє”
ГО “Кременчуцький антикорупційний центр”
ГО “Імпакт центр СХІД.ЮА”
Громадянська Платформа Нова Країна
ГО “ВГО “Інститут Республіка”
ГО “Центр розвитку громад”, Харків
Хмільницька районна громадська організація “ПРАВО”
БО “БФ “Новий університет”
Центр досліджень визвольного руху
Всеукраїнський демократичний форум
МБФ Українська фундація громадського здоров’я
ГО “Детектор медіа”
ГО “Народний захист”
ГО “Проти Корупції”
ГО “ПРОЛІСОК-БЕРДЯНСЬК”
БФ "МІЖНАРОДНА ФУНДАЦІЯ РОЗВИТКУ"
БО “МФ Любисток”
ГО “Жіночий Антикорупційний Рух”
ГО “Одеський інститут соціальних технологій”
ГО “Українська Волонтерська Служба”
Громадянський рух “Відсіч”
ГО "Український світ"
Діксі Груп
Комітет Виборців України
Європейські організації не повинні ставити діячів забороненої ОПЗЖ на чолі своїх представництв. Це просто ні в які ворота не лізе.
❗️Звернення до Європейської асоціації місцевої демократії ALDA - European Association for Local Democracy щодо можливого призначення очільником регіонального офісу в Одесі представника забороненої проросійської партії.
🔗 Запрошуємо громадськість підтримати наше звернення в тексті листа: https://bit.ly/46YpMtT
Як члени ALDA ми висловлюємо щиру подяку за підтримку, яку ALDA надає Україні у цей складний період. 17 листопада 2023 року ALDA оголосила про відкриття представництва в м. Одеса, що є великим кроком вперед у розвитку місцевого самоврядування та в рамках підготовки України до вступу в ЄС.
Але як стало відомо, на посаду очільника одеського представництва було запропоновано кандидатуру Юлії Підгородинської, що на нашу думку є абсолютно неприпустимим.
Ю.Підгородинська є представницею забороненої проросійської партії ОПЗЖ, як і її найближчі родичі, вітчим Микола Скорик та чоловік Вадим Підгородинський. Скорик був причетний до багатьох скандалів, у тому числі до скликання сесії Одеської обласної ради 3 березня 2014 року, де проросійські активісти намагалися захопити владу і провести "референдум" про вихід регіону зі складу України. Вадим Підгородинський за даними журналістських розслідувань вважається причетним до впровадження антиукраїнського руху на півдні України та має бізнес у тимчасово окупованому Криму. На нашу думку, цих фактів достатньо, щоб поставити під сумнів репутацію та доброчесність Ю.Підгородинської.
Ми заперечуємо проти того, щоб одеський офіс ALDA очолювали представники політичних партій, які заборонені в Україні. Вважаємо, що призначення представника такої політичної партії дискредитує ALDA в очах громадськості та міжнародної спільноти, та є намаганням представників антиукраїнських сил відбілити свою репутацію.
Ми закликаємо ALDA відхилити кандидатуру Ю.Підгородинської та обрати людину з чистою репутацією та проукраїнським оточенням. У разі призначення Ю.Підгородинської, ГО "АНТС" буде змушена переглянути своє членство в ALDA та вийти з її складу задля дотримання цінностей організації.
Antonella Valmorbida LDA Mariupol - Агенція місцевої демократії у Маріуполі Я - Бучанець Маріупольський державний університет - офіційна сторінка Громадські Ініціативи України Всеукраїнська Асоціація об'єднаних територіальних громад Миколаївська міська рада Університет митної справи та фінансів
Вінницька міська рада Полтавська міська рада - офіційна сторінка Рівненська обласна рада Волинська обласна рада Полтавська обласна рада Маріупольська міська рада
Що робити з російською церквою і взагалі з росією?
Що таке РПЦ і її українська філія, чим відрізняються різні законопроєкти про заборону московської церкви і як не прогавити вікно можливостей.
Лінк на розмову Hanna Hopko й Taras Shamayda у коментарі.
15 жовтня борці за свободу Татарстану відзначають День пам'яті захисників Казані.
Цього дня в 1552 році московське військо штурмом узяло столицю Казанського ханства, влаштувавши в місті масові вбивства. Падіння Казані призвело до поневолення москвою народів Поволжя, яке триває понині.
Сьогодні татарський народ перебуває під жорстким пресом російського окупаційного режиму з його масованою пропагандою, тотальним контролем і репресіями. Людей, які наважуються піднести голос на захист своїх національних і громадянських прав чи підтримати Україну у протистоянні російській агресії тероризують, кидають за ґрати, вбивають.
Але попри путінський терор і 471 рік російської окупації боротьба за свободу татарського народу триває. І від успіху цієї боротьби значною мірою залежить наскільки швидко й безповоротно впаде московська імперія зла.
З цим "єдиним плакатом" на заклик уряду Незалежного Татарстану у вигнанні зустрічають по всьому світу День пам'яті захисників Казані борці за незалежну татарську державу.
Підтримаймо їх у цій боротьбі! Поширте або скопіюйте і розмістіть від себе це зображення й текст і поширте цей заклик далі.
За нашу і вашу свободу!
Уповноважений із захисту державної мови закликав українські телеканали припинити використовувати російську мову в формально україномовних програмах.
«Зараз чинне законодавство України дозволяє використання недержавної мови в прямому телеефірі україномовних програм. Але враховуючи збройну агресію російської федерації проти України, історичне рішення Конституційного Суду, а також важливість реалізації прав громадян України на отримання інформації державною мовою пропоную телеканалам, не чекаючи липня 2024 року, використовувати виключно українську мову у своїх ефірах», - зазначив Тарас Кремінь.
❗ Реагуючи на численні звернення громадян, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до мовників загальнонаціональних телевізійних каналів «Рада», «24 канал», «5 канал», «Прямий», «Еспресо», «Ми – Україна», Національної суспільної телерадіокомпанії України, медіагруп «1+1 Media» «Starlight Media», «Inter Mеdia Group» з проханням розглянути можливість достроково забезпечити реалізацію положень Закону України «Про медіа» щодо застосування державної мови в ефірі телевізійних медіа. Йдеться про застосування виключно української мови або здійснення дублювання, озвучення або переклад українською мовою із застосуванням синхронного або послідовного перекладу виступів та реплік учасників програм, які використовують російську мову.
Як відомо, Конституційний Суд України у рішенні від 14.07.2021 наголосив на тому, що “не відповідає конституційному статусові української мови як єдиної державної застосування режиму двомовності в публічному просторі шляхом змішування української мови з будь-якою іншою, зокрема коли телевізійне мовлення або радіомовлення в звуковій формі здійснюється одночасно двома мовами - українською та іншою, що не тільки становить порушення права громадянина України на отримання інформації державною мовою, а й спричиняє зовнішнє звуження простору вживання української мови, підриває зсередини саму її систему, спотворює її структуру, створює ґрунт для її внутрішнього розкладу, зумовлюючи її занепад”.
Відповідно до пункту 6 частини восьмої статті 40 та пункту 8 розділу Х Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про медіа» з 17 липня 2024 року в українськомовних програмах допускається використання інших мов без дублювання або озвучення тільки у вжитих учасниками програм сталих виразах, коротких фразах чи окремих словах іншими мовами. До того часу у прямому ефірі допускається використання недержавної мови, коли учасники програми (за винятком ведучих) дають інтерв'ю, коментують, пояснюють, задають питання тощо, якщо це передбачено концепцією самої програми.
«Зараз чинне законодавство України дозволяє використання недержавної мови в прямому телеефірі україномовних програм. Але враховуючи збройну агресію російської федерації проти України, історичне рішення Конституційного Суду, а також важливість реалізації прав громадян України на отримання інформації державною мовою пропоную телеканалам, не чекаючи липня 2024 року, використовувати виключно українську мову у своїх ефірах», - зазначив Тарас Кремінь.
Також нагадаємо, що з 1 січня 2024 року згідно зі статтею 40 та пунктом 4 розділу Х Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про медіа», телеканали, які мають ліцензію на загальнодержавне мовлення, повинні транслювати програми державною мовою, включаючи фільми, не менше 90% загального часу ефіру між 7:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00 год.
Click here to claim your Sponsored Listing.
Category
Contact the organization
Telephone
Website
Address
Worlds End, NSW
Worlds End
Salam sejahtera.Selamat datang semua. Jika anda ingin pos bisnes anda disini dipersilakan. Jangan malu² untuk memberitahu Admin. Semoga berjaya semuanya dan dipermudahkan.
16 Railway Terrace East
Worlds End, 7500
We are a friendly place for local mums, dads, carers, bubs and kids to meet and play.
вУлица Володимирська, 23
Worlds End, 01001
Асоціація створена на засадах професійної належності та об'єднує осіб, які працюють у сфері корпорати
Worlds End
In our lyf we are never complete.. We either can be completed by sm1 or we have to complete our lyf o