Videos by EUC - Athletic Center in Nicosia. The Center was built in 1988 and it is viewed as one of the most modern and complete athletic facili

created by StudentLife Sports

Other EUC - Athletic Center videos

EUC beach volley created by StudentLife Sports

EUC basketball men created by StudentLife Sports

Αγκαλιά με τον τίτλο το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο! Με το ένα χέρι στο τρόπαιο του πρωταθλητή είναι το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου στο Πανεπιστημιακό Πρωτάθλημα Χειροσφαίρισης αφού επικράτησε και του Πανεπιστημίου Frederick (32-19) συνεχίζοντας την αλάνθαστη πορεία του! Την κυριαρχία τους από το ξεκίνημα του παιχνιδιού θέλησαν να επιβάλλουν οι γηπεδούχοι την ώρα που το Frederick προσπαθούσε με νύχια και με δόντια να βάλει δύσκολα στους επίδοξους πρωταθλητές. Με αυτά τα δεδομένα, οι πορτοκαλί έκλεισαν το ημίχρονο στο +7 (18-11). Παρόμοια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με το Ευρωπαϊκό να μην κατεβάζει το πόδι από το γκάζι σε καμιά περίπτωση θέλοντας να εξασφαλίσει ακόμα μια νίκη. Έτσι, ανέβασε την διαφορά με τον φωτεινό πίνακα να γράφει με το τέλος του παιχνιδιού 32-19. Πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων αλλά και του αγώνα ο Δαυίδ Πέτρου με 9 τέρματα ενώ ο Κωνσταντίνος Κεραμιδάς σημείωσε 7. Από 5 τέρματα σημείωσαν οι Γιώργος Ανδρέου και Νικόλας Καρκαλάτος ενώ 3 σημείωσε ο Θεοδόσης Θεοδοσίου. Το δικό τους λιθαράκι στην νίκη έβαλαν και οι Αντώνης Παπαγιάννης (2 τέρματα) και Δημήτρης Νικηφόρου (1 τέρμα). Για τ

Κατέκτησε τον τίτλο αήττητο το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου! Την 4η του νίκη στο Πανεπιστημιακό Πρωτάθλημα Πετόσφαιρας Γυναικών πανηγύρισε το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου αφού επιβλήθηκε στην τελευταία αγωνιστική του Πανεπιστημίου Κύπρου με 0-3 σετ. Πανηγύρισε, έτσι, με τον καλύτερο τρόπο και την κατάκτηση του πρωταθλήματος χωρίς να γευτεί, μάλιστα, την ήττα! Δυναμικό ξεκίνημα έκαναν στο παιχνίδι οι φιλοξενούμενες παίρνοντας από νωρίς προβάδισμα στο πρώτο σετ (2-6) θέλοντας να τελειώνουν όσο γίνεται νωρίτερα με την υπόθεση νίκη. Την ίδια ώρα, οι γηπεδούχες του Πανεπιστήμιου Κύπρου προσπαθούσαν με όλες τους τις δυνάμεις να βάλουν δύσκολα στις πρωταθλήτριες και εν μέρει τα κατάφεραν. Το σετ, ωστόσο, κατέληξε στο Ευρωπαϊκό (14-25). Παρόμοια ήταν η εικόνα του αγώνα και στο δεύτερο σετ με το Πανεπιστήμιο Κύπρου να παρουσιάζεται ελαφρώς βελτιωμένο. Το Ευρωπαϊκο από την πλευρά του συνέχισε στους ρυθμούς του πρώτου σετ επιβάλλοντας τον ρυθμό του. Αποτέλεσμα του πιο πάνω ήταν να πάρει και το δεύτερο σετ (15-25). Το τρίτο σετ ήταν και η τελευταία ευκαιρία των γηπεδούχων για κάτι καλό στον αγ