NAV pharmacy

Фармакологія через життя - Per vitam pharmacologicae.

Fizjologia snu 30/06/2024

https://www.mp.pl/pacjent/psychiatria/bezsennosc/70378,fizjologia-snu

Fizjologia snu Sen jest podstawową biologiczną potrzebą organizmu, bez której człowiek nie może prawidłowo funkcjonować. Aby dobrze się czuć, trzeba wystarczająco długo sypiać. W czasie snu dochodzi do przyjęcia charakterystycznej postawy spoczynku, zaprz

17/05/2024

ОЛИВКОВА ОЛІЯ ПРОТИ ДЕМЕНЦІЇ?

Доктор Ф. Перрі Вілсон з Йельської медичної школи (США) поділився результатами нещодавнього дослідження.

Доктор Вілсон завжди перебуває у пошуку інтервенцій щодо способу життя, які приносять задоволення та позитивний вплив на здоров’я людини. Їх досить складно знайти, особливо якщо мова йде про дієтичні втручання.

Тож, нещодавно Вілсон натрапив на статтю, яка стверджувала, що вживання оливкової олії знижує ризик розвитку деменції.

Науковець дуже зацікавився даними висновками, оскільки він є поціновувачем оливкової олії. Однак, як це завжди буває у сфері епідеміології харчування, нам необхідно бути обачливими. Існує багато причин для сумнівів у результатах даного дослідження, і тільки одна причина повірити, що це правда.

Дослідження під назвою «Вживання оливкової олії, якість дієти та ризик смертності, асоційованої з деменцією», опубліковане в журналі «JAMA Network Open», дотримується добре впровадженої формули проведення досліджень у сфері епідеміології харчування.
Майже 100 тисяч учасників, всі - медичні працівники, кожні 4 роки заповнювали анкету щодо частоти споживання їжі, що складалася зі 130-ти запитань, які стосувалися усіх аспектів дієти: як часто ви вживаєте банани, бекон, оливкову олію? За учасниками спостерігали понад 20 років, і у разі летальних випадків, причину смерті позначали як асоційовану з деменцією або ні. За цей час було зафіксовано близько 38 тисяч смертей, з яких 4751 були асоційовані з деменцією.

Автори дослідження зазначили, що в учасників, які споживали найбільшу кількість оливкової олії, спостерігався приблизно на 50% нижчий ризик смерті, асоційованої з деменцією; такі результати мало порівняння тих, хто споживав біля 7 грамів оливкової олії на добу, та з тими, хто зовсім не споживав оливкову олію.

І ми могли б зупинитися на цьому, якби захотіли. Натомість, необхідно більш ретельно заглибитись у дану тему, оскільки це дослідження має аналогічні проблеми, що й всі інші дослідження епідеміології харчування. По-перше, ніхто з учасників не вимірює маленькими чашечками спожиту оливкову олію. Вони споживають її з іншими продуктами харчування, і згідно з анкетами частоти споживання їжі, виявилося, що люди, які споживали більше оливкової олії, також споживали менше червоного м’яса та більшу кількість фруктів та овочів, цільнозернових виробів, а також більше вершкового масла та менше маргарину. І про це зазначено у висновках даного дослідження. Вілсон також підозрює, що люди, які вживають більше оливкової олії, також їдять більше помідорів, наприклад, хоча дані стосовно окремих продуктів харчування не відображаються у висновках. Отже, проблема таких досліджень полягає в тому, що дуже важко точно визначити, який продукт насправді має позитивний чи негативний вплив, чи це вплив виключно оливкової олії, або якогось іншого компоненту дієти?

Інша проблема полягає в тому, що продукти, які ви регулярно споживаєте, також є відображенням їжі, яку ви не вживаєте. Учасники, які регулярно вживали оливкову олію, споживали меншу кількість маргарину. Під час періоду дослідження маргарин все ще містив транс-жири у своєму складі, які, як свідчать досить вагомі докази, є одним із найшкідливіших компонентів для здоров’я серцево-судинної системи. Тож, можливо, справа не в тому, що вживання оливкової олії є настільки корисним, а в тому, що інші продукти у меню є не такими корисними.

Іншими словами, додавання оливкової олії до вашого меню, не змінюючи інші аспекти харчування, може не мати жодної користі.
Важливо також зазначити, що людина, яка вживає велику кількість оливкової олії, може відрізняється від людини за іншими факторами. По-перше, оливкова олія є недешевим продуктом.

Вілсон зазначив, що пляшка оливкової олії об’ємом 750 мл зараз продається в місцевому супермаркеті за 11 доларів. Пляшка рослинної олії ідентичного розміру вартує 4 долари. Отже, можливо, справа не в їжі, а у фінансовому аспекті. У цьому дослідженні не надаються дані про доходи учасників але ми можемо спостерігати, що особи, які регулярно споживають оливкову олію, рідше курять і мають вищий рівень фізичної активності.

Відтепер автори обізнані щодо вищезгаданих обмежень та роблять усе можливе, щоб їх враховувати. Однак, коригування ніколи не буває ідеальним, і непереконливі результати щодо протекторного ефекту вживання оливкової олії, безперечно, може бути наслідком залишкового змішування факторів.

Але, як доктор Вілсон зазначив раніше, існує певна причина вважати, що це дослідження є вірним, а саме вагоме підтвердження завдяки іншому дослідженню.

Вілон навів приклад даного епідеміологічного дослідження, в якому він може бути переконаний. У 2018 році було опубліковане іспанське рандомізоване дослідження «PREDIMED» близько 7500 учасників, які отримували літр оливкової олії раз на тиждень. Ідея полягає в тому, що якщо у вас вдома є оливкова олія, ви будете використовувати її частіше. Отже, особи, які випадковим чином отримували оливкову олію, спостерігали зниження ризику серцево-судинних захворювань аж на 30%. Вторинний аналіз даного дослідження продемонстрував, що ризик розвитку помірних когнітивних порушень був на 65% нижчим в учасників, які випадковим чином були розподілені для вживання оливкової олії, що є приголомшливим результатом.

Тож, поза сумнівом, оливкова олія справді буде корисним доповненням до вашого щоденного меню.

Джерело:
F. Perry Wilson, MD, MSCE; It Would Be Nice if Olive Oil Really Did Prevent Dementia. May 07, 2024.

Aromaterapia, czyli przywracanie zdrowia poprzez zapach natury | Iwona Wierzbicka LIVE 14/05/2024

https://youtu.be/KP6OHI22Rwo?feature=shared

Aromaterapia, czyli przywracanie zdrowia poprzez zapach natury | Iwona Wierzbicka LIVE Dzisiejszy temat to AROMATERAPIA. Moim gościem jest Piotr Łysoniewski ⁠https://www.instagram.com/taijitu_terapie_holistyczne/ specjalista medycyny chińskiej ...

#esencjarozwoju Jak używać olejków eterycznych? 14/05/2024

https://youtu.be/7mPlDh1ZHLw?feature=shared

#esencjarozwoju Jak używać olejków eterycznych? Olejki eteryczne mogą cudownie wspierać nasze zdrowie, emocje i przepływ energii. Zobacz, jak na co dzień możemy je stosować, aby skorzystać z nich efektywni...

Witamina B12 - zaskakujące źródła! Jedz, a niedobór B12 nie wystąpi | Zbigniew Bańkowski 14/05/2024

https://youtu.be/hcxhshcF2nw?feature=shared

Witamina B12 - zaskakujące źródła! Jedz, a niedobór B12 nie wystąpi | Zbigniew Bańkowski Witamina B12. Czy aby ją pozyskiwać i nie dolegał nam niedobór B12, trzeba jeść mięso? Nie! Są inne źródła, takie jak płatki drożdżowe nieaktywne – ich jedze...

14/05/2024
12/05/2024

ШВИДКЕ СПОЖИВАННЯ ЇЖІ ТА ПІЗНІ ПРИЙОМИ ЇЖІ МОЖУТЬ МАТИ НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ НА ЗДОРОВ’Я

Кількість доказів того, що на здоров’я впливає не лише те, які продукти і в якій кількості ви споживаєте, значно зросла. Не менш важливим є те, як швидко і в який час доби ви споживаєте їжу.

Результати нещодавнього дослідження вказує на те, що ці два фактори можуть впливати на ризик захворювань шлунково-кишкового тракту, ризик появи ожиріння та діабету 2 типу (Д2Т). Оскільки на швидкість споживання та час прийому їжі можна впливати, це відкриває нові можливості для інтервенцій щодо харчової поведінки пацієнтів, щоб допомогти запобігти та, можливо, покращити симптоматику певних захворювань.

НЕ НАДТО ШВИДКО:

Багатьом відомий зв’язок швидких (квапливих) прийомів їжі з короткочасною шлунково-кишковою симптоматикою, що включає розлад травлення, газоутворення, здуття живота та нудоту. І в свою чергу, регулярні квапливі прийоми їжі можуть зумовити негативні наслідки у довгостроковій перспективі.

Відчуття ситості є ключовим для запобігання переїданню та надмірному споживанню калорій. Однак шлунку потрібно приблизно 20 хвилин, щоб сповістити мозок про відчуття ситості. При занадто швидкому споживанні їжі, сигнал про насичення може не з’явитися, доки ви не спожили більшу кількість калорій, аніж планували. Результати низки спостережень вказують на зв’язок їди поспіхом із зайвою вагою.

Дослідження 10893 дорослих у Кореї свідчить про те, що ймовірність розвитку ерозивного гастриту в осіб, які регулярно квапливо споживають їжу (менше 5 хв на один прийом їжі), є вищою у 1,7 разів, у порівнянні з тими, хто їсть повільно (≥ 15 хв на один прийом їжі). Згідно з корейським дослідженням, в якому взяли участь 89 молодих військових жіночої статі з відносно контрольованим режимом харчування, швидке споживання їжі також було пов’язане з підвищеним ризиком розвитку функціональної диспепсії.

Дослідники припускають, що особи, які регулярно квапливо споживають їжу є вразливими до морбідного ожиріння, гастропарезу, невиліковної нудоти та блювання, а також необхідності проведення гастректомії на довгостроковій перспективі.

Ризик розвитку метаболічних змін та цукрового діабету 2 типу також асоціювались із швидкістю споживання їжі.
Два клінічних дослідження, проведені в Японії, перше - когортне дослідження 2050 працівників фабрики (чоловічої статі), та друге - загальнонаціональне дослідження за участю 197825 учасників, виявили значний зв’язок між швидким прийомом їжі та ризиком цукрового діабету 2 типу та інсулінорезистентності. У дослідженні типу «випадок-контроль» 234 пацієнтів спостерігали розвиток цукрового діабету 2 типу, що вказує на зв’язок між швидким прийомом їжі та більш ніж подвійним ризиком захворювання на цукровий діабет 2 типу.

Китайське перехресне дослідження 7972 дорослих свідчить про те, що швидке вживання їжі значно підвищує ризик розвитку метаболічного синдрому, зростання артеріального тиску та ожиріння за центральним типом у дорослих.

Вчені запропоновали різні гіпотези, щоб пояснити, чому швидке споживання їжі може порушити метаболічні процеси:
🔴 затримку відчуття ситості, що сприяє значному підвищенню постпрандіального рівня глюкози в крові;
🔴 коротка тривалість жування, що спричинює підвищення рівня глюкози та активацію специфічних цитокінів (наприклад, інтерлейкіну-1 бета та інтерлейкіну-6), які сприяють розвитку інсулінорезистентності;
🔴 особи, які швидко споживають їжу, мають відносно більшу вагу, що корелює з підвищенням ризику розвитку ЦД2Т.

ІДЕАЛЬНИЙ ЧАС ДЛЯ ПРИЙОМУ ЇЖІ:

Дослідження вказують на те, що зміщення прийомів їжі на більш ранній час доби, з метою узгодження їх з циркадними ритмами організму, має низку переваг для здоров’я.
Доктор Коллін Попп, науковий співробітник медичної школи Гроссмана при Нью-Йоркському університеті, зазначив, що він завжди рекомендує пацієнтам вживати найбільший прийом їжі на сніданок або обід.

Нещодавнє перехресне дослідження 2050 учасників демонструє, що найбільший прийом їжі в обід є чудовою профілактикою ожиріння (коефіцієнт ризиків (КР) 0,71), тоді як висококалорійна вечеря підвищує ризик ожиріння (КР, 1,67) і призводить до збільшення ваги та індексу маси тіла.

Споживання більшої частки добової калорійності на початку дня також може мати користь для метаболічного здоров’я.
Рандомізоване контрольоване дослідження 2015 року за участю 18-ти дорослих із ожирінням та цукровим діабетом 2 типу продемонструвало, що вживання висококалорійного сніданку та низькокалорійної вечері призводить до зниження рівня глюкози протягом доби у порівнянні з учасниками, які споживали низькокалорійний сніданок та висококалорійну вечерю.

Харчування з обмеженим періодом споживання їжі (Time-restricted eating - TRE), одна з форм інтервального голодування, також може покращити метаболічне здоров’я в залежності від часу доби, відведеного для прийому їжі.

Мета-аналіз 2023 року свідчить про те, що TRE було ефективнішим для зниження рівня глюкози натщесерце в учасників із надмірною вагою та ожирінням, якщо змістити період споживання їжі раніше протягом доби. Подібним чином у дослідженні 2022 року за участю 82 здорових пацієнтів без діабету або ожиріння було виявлено, що ТРЕ з раннім періодом споживання їжі було ефективнішим, у порівнянні з ТРЕ в середині дня, для покращення чутливості до інсуліну та нормалізації рівня глюкози натщесерце, а також для зменшення маси тіла та лікування ожиріння.

Доктор Беверлі Чанг, ендокринолог та доцент кафедри клінічної медицини університету Вайля Корнелла зазначив, що дослідження, в якому проаналізували вплив ТРЕ у восьми дорослих чоловіків із надмірною вагою та переддіабетом, виявило покращення чутливості до інсуліну, коли період споживання їжі приходився на ранішній час доби.

ПАЦІЄНТИ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ КОРИСТЬ ВІД ІНТЕРВЕНЦІЙ, НАПРАВЛЕНИХ НА ЗМІНУ ХАРЧОВОЇ ПОВЕДІНКИ:

Занадто швидке споживання їжі, а також прийоми їжі у пізній час доби можуть мати негативний вплив на метаболічне здоров’я, отже впровадження заходів щодо харчової поведінки може бути ефективним втручанням.

Коллін Попп рекомендує детально розпитувати пацієнтів про те, як проходить їх день, як вони харчуються — коли і що вони споживають, а також де і з ким, для того, щоб визначити, чи присутній соціальний аспект впливу на харчування. На основі отриманого анамнезу, ви можете надати рекомендації на індивідуальному рівні.

Доктор Чанг зазначила, що вона закликає своїх пацієнтів пам’ятати про відчуття голоду та ситості, і рекомендує їсти, якщо голодні, і не змушувати себе їсти, якщо ви не голодні. Регулювання того, що пацієнти їдять, може мати позитивний вплив на час прийому їжі.

Наприклад, відомо, що дієта з високим вмістом клітковини або дієта з високим вмістом жирів, сприяє повільнішій евакуації шлункового вмісту. Це, в свою чергу, подовжує відчуття ситості, і може впливати на час наступного прийому їжі.
Тим, хто намагається уповільнити час споживання їжі, рекомендовано віддавати перевагу мінімально обробленій їжі з твердою консистенцією.

Дослідження за участю 50-ти пацієнтів зі здоровою вагою вказує на те, що час споживання твердих продуктів харчування є довшим, у порівнянні з м’якою та рідкою консистенцією. Також, загальне споживання калорій є найнижчим, якщо віддавати перевагу твердій їжі з мінімальною обробкою.
Незважаючи на те, що кількість доказів того, що час і тривалість їжі впливають на певні хронічні захворювання, зростає, лікарі повинні пам’ятати, що ці два фактори є не найважливішими.
Дуже важливо також враховувати загальне споживання калорій, якість їжі, якість сну, анамнез вживання алкоголю, куріння та рівень фізичної активності.

12/05/2024

ВЖИВАННЯ ЗАМІННИКІВ СОЛІ МОЖЕ ЗНИЗИТИ СМЕРТНІСТЬ ВІД УСІХ ПРИЧИН, ВКЛЮЧАЮЧИ СЕРЦЕВО-СУДИННУ СМЕРТНІСТЬ

Результати систематичного огляду та мета-аналізу, які були проведені австралійськими дослідниками, свідчать про те, що перехід до вживання замінників солі є перспективною інтервенцією для зниження смертності без суттєвих побічних ефектів, особливо для людей похилого віку, які мають підвищений ризик серцево-судинних захворювань (ССЗ).

Публікація в журналі «Annals of Internal Medicine» надає більше доказів того, що популяризація вживання збагачених калієм солезамінників для приготування страв може мати значний вплив на здоров’я населення.

Хоча якість доказів була невисокою, аналіз 16-ти міжнародних рандомізованих контрольованих інтервенційних досліджень, що включало 35321 учасників, вказує на те, що застосування солезамінників асоціювалося з абсолютним зниженням смертності від усіх причин на п’ять випадків із кожних 1000 випадків (ДІ від – 3 до – 7) та на три випадки на кожну 1000 випадків для смертності від ССЗ (ДІ від – 1 до – 5).

Вчені під керівництвом Ханни Грінвуд, дослідника серцево-судинних захворювань з інституту доказової медицини при університеті Бонда в Голд-Кості, штат Квінсленд в Австралії, також отримали докази з дуже низьким рівнем достовірності абсолютного зниження у вісім випадків на кожну 1000 серйозних серцево-судинних подій (ДІ від 0 до – 15), із зниженням на 1 на 1000 більш серйозних несприятливих наслідків (ДІ від 4 до – 2) у тій самій популяції.

Сім із 16-ти досліджень були проведені в Китаї та Тайвані, також сім включали популяції старшого віку та/або з підвищеним серцево-судинним ризиком (середній вік становив 62 років).
Дослідники визнали, що більшість даних отримано від населення старшого віку із ризиком серцево-судинних захворювань вище середнього та/або дотриманням традиційної азійської дієти, тому можливість узагальнення результатів для населення, яке віддає перевагу західній дієті та/або має низький або помірний ризик серцево-судинних захворювань, є обмеженою.

Автор дослідження доктор Лоай Альбаркуні, доцент інституту доказової медицини, зазначив, що дослідники не впевнені щодо ідентичного впливу на західні, молодші та здорові групи населення. Хоча дослідники спостерігали клінічно значуще зниження серцево-судинної смертності та серцевих подій, ефективність солезамінників потребує подальших досліджень перш ніж впроваджувати рекомендації на більш широку популяцію.

Крім того, оскільки найдовше спостереження застосування замінників солі становило 10 років, дослідники не можуть повідомляти про користь чи шкоду на більш довготривалій перспективі.

Менше з тим, застосування замінників солі може стати ефективним способом зниження ризику серцево-судинних захворювань, особливо тим, хто вагається, чи варто починати медикаментозне лікування. Натомість, лікарі повинні брати до уваги особливості пацієнтів на індивідуальному рівні та інші супутні фактори, такі як захворювання нирок, перш ніж рекомендувати замінники солі. Повинні також бути запропоновані інші немедикаментозні методи зниження ризику ССЗ, такі як відмова від куріння, дієта або регулярні фізичні вправи.

Доктор Альбаркуні підкреслив, що споживання натрію є не єдиним фактором ССЗ, а зменшення споживання є лише частиною для зниження ризиків цієї патології. Він попередив, що замінники солі самі по собі можуть містити високий рівень натрію, тому, якщо люди вживають їх у великій кількості, можна досягти ідентичного ризику, що і при вживанні звичайної кухонної солі.

Хоча солезамінники здаються безпечними, про що свідчить низька частота гіперкаліємії або ниркової дисфункції, докази є неоднорідними та мають невисоку достовірність.
Доктор Емма Лейн, завідувач кафедри дієтології в університеті Джорджії в Афінах, зазначила, що вживання солезамінників може становити небезпеку для здоров’я людей із захворюваннями нирок, діабетом і серцевою недостатністю або тих, хто вживає певні препарати, включаючи інгібітори АПФ та калійзберігаючі діуретики. І хоча солоний смак робить їх розумною альтернативою кухонній солі, недоліки включають вищу вартість та можливу наявність гіркого або металевого присмаку. Дані замінники солі, як правило, краще сприймаються пацієнтами, якщо вони вміст хлориду калію складає менше 30%.

Емма також зазначила, що безсольові спеції та прянощі, трави, лимонний і лаймовий соки та оцет можуть бути ефективними для зниження рівня натрію у споживаних стравах, якщо використовувати їх замість кухонної солі.
Подібні результати висвітлює нещодавнє китайське дослідження людей похилого віку з нормальним артеріальним тиском, які перебували в закладах стаціонарного догляду. Учасники спостерігали зниження захворюваності на артеріальну гіпертензію (АГ) при застосуванні солезамінників.
Приблизно одна третина здорових людей є чутливими до вживання солі, і понад 50% серед осіб з наявною АГ. За оцінками експертів, надмірне споживання солі є причиною майже 5 мільйонів смертей на рік в усьому світі.

Наскільки великий вплив може мати домашнє приготування страв із застосуванням замінників солі в Північній Америці, де споживання натрію значною мірою залежить від обробленої їжі та фастфуду? Можна почати використовувати солезамінники для домашнього приготування їжі, але споживання натрію все одно може бути надмірним за рахунок споживання оброблених продуктів або фастфуду. Щоб забезпечити масштабний вплив на населення, ймовірно, знадобляться зміни на політичному та інституційному рівні щодо використання натрію в харчовій промисловості, а також перехід людей зі звичайної кухонної солі на її замінники.

Відповідно, супровідна редакційна стаття дослідників з університетів Сіднея, Нового Південного Уельсу та Сан-Дієго, відзначила неспроможність урядів і промисловості відповісти на заклик ВООЗ скоротити глобальне споживання натрію на 30% до 2025 року. У зв’язку з тим, що артеріальна гіпертензія є серйозним тягарем для здоров’я в усьому світі, дослідники на чолі з доктором Дж. Хайме Мірандою з Сіднейської школи громадської охорони здоров’я Сіднейського університету вважають, що замінники солі можуть бути доступним шляхом до досягнення цієї позитивних результатів.

Хоча переваги скорочення споживання солі відомі вже протягом багатьох років, незначний прогрес був досягнутий у пошуках варіантів зниження споживання солі в промисловості та комерційних сферах за допомогою існуючих регуляторних інструментів. Отже, ми повинні звернути увагу на ефективні доказові альтернативи, такі як використання солезамінників, збагачених калієм.

Враховуючи високі показники недотримання антигіпертензивної терапії, нефармакологічні заходи є необхідними для покращення контролю артеріального тиску. Поширення застосування солезамінників, збагачених калієм, при готуванні страв вдома та харчовій промисловості принесе користь не лише людям з АГ, але й здоровим особам з нормальним тиском.

Автори також закликали до проведення подальших досліджень, щоб визначити економічну ефективність солезамінників в азійській популяції старшого віку, та її ефективність у групах із низьким та помірним ризиком ССЗ, а також для осіб, які дотримується західної дієти.

Джерело:
Hannah Greenwood, et al. Long-Term Effect of Salt Substitution for Cardiovascular Outcomes: A Systematic Review and Meta-Analysis. Annals of Internal Medicine. 9 April 2024.

Fizjoterapia odc. 3. Ćwiczenia mimiczne twarzy w porażeniu nerwu twarzowego 11/05/2024

https://youtu.be/GFzm6bLucH0?feature=shared

Fizjoterapia odc. 3. Ćwiczenia mimiczne twarzy w porażeniu nerwu twarzowego Narodowy Instytut Onkologii. Seria filmów do fizjoterapii dla pacjentów w trakcie trwania pandemii 2020.Kontynuacja nauki masażu będzie w kolejnych filmikach...

10 powodów, dla których warto jeść ananasa — Solgar 07/05/2024

https://solgar.pl/10-powodow-dla-ktorych-warto-jesc-ananasa

10 powodów, dla których warto jeść ananasa — Solgar Soczyste, słodkie, kuszące tropikalnym smakiem. I zdrowe! Ananasy sprawiają, że łatwo się w nich zakochać, Choć to uczucie nieracjonalne, postanowiliśmy wprowadzić do tej miłości nieco naukowego kontekstu. Ananasy to także źródło bromelainy. Przedstawiamy więc 10 powodów dla który...

Osteoporoza - przyczyny, objawy, profilaktyka - Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji 26/04/2024

https://rehabilitacjaopole.pl/osteoporoza-przyczyny-objawy-profilaktyka/

Osteoporoza - przyczyny, objawy, profilaktyka - Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji Osteoporoza to tzw. cichy złodziej kości. Według badań dotyczy aż 200 milionów osób na całym świecie - w tym ok. 20% Polaków. .

24/04/2024

🤔Звідки в мене грижа?
Це часте й логічне запитання від пацієнтів, тож давайте розбиратися.

Звичайно, грижа хребта —багатофакторна проблема, яка має чимало передумов:
🔸Спадковість: Структура міжхребцевого диску у всіх різна (в більшій мірі за кількісним і якісним складом колагену) і визначається генетично. Тому за однакових факторів у однієї людини можуть виникати грижі, а в іншої — ні.

🔸Гіподинамія: Оскільки диск - це практично безсудинна структура, його живлення відбувається за рахунок дифузії поживних речовин з судин прилеглих хребців. Цей процес найкраще відбувається під час ходьби. Недостатня рухова активність призводить до погіршення трофіки диску, його дегенерації та старіння, а внаслідок цього —до появи протрузій чи гриж навіть при незначних навантаженнях на хребет.

🔸Фізична активність і стан м'язового корсету: Хороший м'язовий корсет — це запорука стабільності хребта. І якщо на генетику ми вплинути не можемо, то зміцнити свої м'язи — цілком у наших силах. Відсутність же адекватної фізичної активності призводить до зменшення м'язового тонусу й об'єму, втрати підтримки й стабільності хребта, а внаслідок цього - до підвищеного навантаження на диск і його травматизації.

🔸Профілактика: Регулярні відновлюючі процедури, такі як масаж, сучасне фізіотерапевтичне обладнання, м'які мануальні техніки, регенеративна медицина, вправи тощо, дозволяють підтримувати здоров'я хребта. Відсутність своєчасної профілактики — одна з передумов виникнення грижі диску.

🔸Спосіб життя і звички: Неадекватні надмірні навантаження, шкідливі звички, тривале сидіння, зайва вага, супутні захворювання, некоректне лікування й маніпуляції з хребтом — все це в комплексі створює сприятливі умови для виникнення грижі. Тому лікування грижі — це не лише ліки й процедури, а в першу чергу — корекція способу життя й звичок.

Як бачите, грижа не виникає раптово, їй передує багато факторів задовго до того, як ви відчуєте біль. Мабуть, єдиний випадок, коли грижа виникає в здоровому хребті — це травма. У всіх інших випадках причина лежить десь серед вищезазначених пунктів, а скоріше — в їх комбінації.

👨🏽‍⚕️Ваш ортопед-травматолог Сергій Рижов.

21/04/2024

"Kochaj wszystkich, ufaj niewielu, bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj, pielęgnuj przyjaźnie.”

(Aureliusz Augustyn z Hippony).

ЦЕ перші ознаки ПРОБЛЕМ з підшлунковою! Симптоми та ПРАВИЛЬНЕ лікування! 17/04/2024

https://youtu.be/GW5bCv9QiAU?feature=shared

ЦЕ перші ознаки ПРОБЛЕМ з підшлунковою! Симптоми та ПРАВИЛЬНЕ лікування! Сьогодні в нашому відео ми поговоримо про один дуже важливий орган нашого організму - підшлункову залозу. Вона виконує багато функцій і забезпечує нормальне ...

Здорова шкіра просто: що пити, як їсти та до кого йти при появі висипів. Оксана Скиталінська | VICHY 17/04/2024

https://youtu.be/PCkp8C9ykWY?feature=shared

Здорова шкіра просто: що пити, як їсти та до кого йти при появі висипів. Оксана Скиталінська | VICHY Оксана Скиталінська — лікар-дієтолог, та Людмила Шупенюк про зв’язок краси шкіри і харчування🔷 Підписуйтесь на канал, щоб дізнатися більше про здоров'я та к...

ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ЗДОРОВОГО ВОЛОССЯ І ШКІРИ ГОЛОВИ 17/04/2024

https://www.clearhaircare.com/ua/scalp-care/eat-your-way-to-excellent-hair-and-scalp.html

ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ЗДОРОВОГО ВОЛОССЯ І ШКІРИ ГОЛОВИ Чи може одне з'їдене яблуко на день зберегти здоров'я вашого волосся?

Dieta na cerę. Co sprzyja, a co szkodzi skórze? 17/04/2024

https://www.nivea.pl/artykuly/pielegnacja-twarzy/dieta-na-cere

Dieta na cerę. Co sprzyja, a co szkodzi skórze? Co robić, żeby mieć zdrową i piękną skórę? Zwróć uwagę na wpływ diety na cerę! To, co jemy może złagodzić lub zaostrzyć stany zapalne - co szkodzi skórze?

Co jeść, by mieć zdrową cerę? - Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej 17/04/2024

https://ncez.pzh.gov.pl/abc-zywienia/co-jesc-by-miec-zdrowa-cere/

Co jeść, by mieć zdrową cerę? - Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Prawidłowo zbilansowana dieta dodatkowo wzbogacona w składniki korzystnie wpływające na stan skóry to doskonały sposób na piękną i zadbaną cerę, ale również metoda wspomagająca leczenie jej niedoskonałości np. trądziku.

17/04/2024

Іноді трапляються ситуації, в яких ми потребуємо реальної підтримки!

І саме в такі моменти бачимо, що готова зробити людина для нас , за яку ми б мали намір іти до кінця в будь-якій ситуації!

Дякую Богу за такі ситуації 🙏

Czasami zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy realnego wsparcia!

I właśnie w takich momentach widzimy, co jest gotowa zrobić dla nas osoba, dla której w każdej sytuacji chcielibyśmy iść do końca i wspierać!

Dziękuję Bogu za takie sytuacje 🙏

Profilaktyka 40 Plus - Tydzień Zdrowia Kobiet 12/04/2024

https://youtu.be/ehNbgpd83Bs?feature=shared

Profilaktyka 40 Plus - Tydzień Zdrowia Kobiet Masz ukończone 40 lat? Jeśli tak, to możesz skorzystać z pakietu badań profilaktycznych w ramach programu . To zestaw bezpłatnych badań di...

Chcesz aby twoja firma była na górze listy Firmy Zdrowia I Urody w Szczecin?
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Kategoria

Telefon

Adres


Szczecin

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 17:00
Wtorek 09:00 - 17:00
Środa 09:00 - 17:00
Czwartek 09:00 - 17:00
Piątek 09:00 - 17:00

Inne Medycyna i zdrowie w Szczecin (pokaż wszystkie)
Lek. Norbert Szram - Specjalista chirurgii onkologicznej Lek. Norbert Szram - Specjalista chirurgii onkologicznej
Sebastiana Klonowica 34/1
Szczecin, 71-248

Jestem specjalistą chirurgii onkologicznej specjalizującym się w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu nowotworów piersi oraz skóry.

Studio Figura Szczecin Pogodno Studio Figura Szczecin Pogodno
Ulica Maksyma Gorkiego 4 LokAleja Nr 2
Szczecin, 70-390

Exclusive women care, beauty and wellness center

Po drodze z medycyną Po drodze z medycyną
Szczecin

Witam na oficjalnym fanpage kanału YT "Po drodze z medycyną". Trudne tematy, luźne rozmowy, zawsze ciekawi goście. Zapraszam na przejażdżkę

Beata Woś  - praca z ciałem i emocjami. Beata Woś - praca z ciałem i emocjami.
Księcia Bogusłwa X 3
Szczecin, 70-440

Jestem dyplomowaną fizjoterapeutką i masażystką z ponad 30 letnim doświadczeniem.

Klinika Ortopedii Dziecięcej i Onkologii Narządu Ruchu Klinika Ortopedii Dziecięcej i Onkologii Narządu Ruchu
Unii Lubelskiej 1
Szczecin, 71-252

Klinika Ortopedii Dziecięcej jest jedyną tego typu placówką w województwie zachodniopomorskim, zajmującą się kompleksowym leczeniem pacjentów w wieku rozwojowym ze schorzeniami ort...

Katarzyna Przybylska Trycholog Katarzyna Przybylska Trycholog
Aleja Wojska Polskiego 70
Szczecin, 70-479

dla włosów i skóry głowy

Koło Medycyny Stylu Życia Koło Medycyny Stylu Życia
Ulica Broniewskiego 24
Szczecin, 71-460

Samodzielna Pracownia Badań Biochemicznych Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Usun To - Laserowe Oczyszczanie Skóry Usun To - Laserowe Oczyszczanie Skóry
Aleja Wyzwolenia 46 (Hanza Tower)
Szczecin, 71-500

Laserowe usuwanie ⭐️Tatuażu ⭐️Makijażu permanentnego ⭐️Trądziku ⭐️Zmarszczek 📍Szczecin, Hanza Tower

Royal Clinic Szczecin Royal Clinic Szczecin
Wojska Polskiego 2/U3
Szczecin, 70-470

- medycyna estetyczna - dermatologia - ortopedia regeneracyjna - kosmetologia

Gabinet chirurgii plastycznej "Estetic" Gabinet chirurgii plastycznej "Estetic"
Szczecin

Gabinet chirurgii plastycznej

Katedra i Zakład Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji PUM Katedra i Zakład Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji PUM
Aleja Powstańców Wlkp. 72, Szczecin, Skierniewice
Szczecin, 71-791

Witamy na stronie Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Zachęcamy do czynnej współpracy, wymiany doświadczeń i opinii.